Evrim size göre gerçek midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yazdığınızdan biz önceden kuyrukluyduk sonradan evrimleşerek kuyruksuz kaldık ama kuyruk sokumu daha evrimini tamamlamadığı için hala vücudumuzda anlamını çıkardım ve komik geldi.

Ne alakası var kuyruğumuzun bir işlevi kalmadığı için köreldi ancak kuyruk sokumu hala işlevini oturmakta denge olarak devam ettiriyor.

Yazdığınızdan biz önceden kuyrukluyduk sonradan evrimleşerek kuyruksuz kaldık ama kuyruk sokumu daha evrimini tamamlamadığı için hala vücudumuzda anlamını çıkardım ve komik geldi.

Bu konuya daha fazla zamanımı harcayamayacağım.

Cehalet: Hoş görüldüğü, saygı gösterildiği ve görmezden gelindiği taktirde Türkiye Cumhuriyeti muasır medeniyet seviyesine asla ulaşamaz.

Ne alakası var kuyruğumuzun bir işlevi kalmadığı için köreldi ancak kuyruk sokumu hala işlevini oturmakta denge olarak devam ettiriyor.

Bana mantıksız geliyor. Önceden hangi işlevi vardı da sonra ne olduda gereksiz olmaya başladı? Neden dünyadaki her insanda gereksiz oldu ve köreldi? Kaç tane kuyruklu insan fosili bulundu? Kuyruğun kısalması evrelerinin hepsine ait fosiller olması gerekiyor var mı bunlar?

Kuyruğun kısalması evrelerinin hepsine ait fosiller olması gerekiyor var mı bunlar?
Güzel soru fakat çıkarıp koysa palavra diyeceksiniz. O yüzden buradaki sınırlı bilgiye sahip sıradan insanlara sormak yerine; birkaç ayınızı ayırıp kapsamlı bir araştırma yapın lütfen.

Ormanda doğmuş ve hayatı boyunca herhangi bir bilgiye erişim sağlamamış birini hayal edin. Hayali karakterimizin doğuştan okuma-yazma bildiğini varsayalım.

Bu kişiye en basitinden 2+2'nin 4 ettiğini söylediniz ve size yanıtı "ben inanmıyorum" oldu. Okuma-yazma bildiğine göre önüne bilgi kaynağı bırakın. Okumak ya da okumamak onun tercihi olacaktır ve okumadığı gibi ısrarla 4 ettiğine inanmadığını anlatmaya devam edecektir.

Dolayısıyla cehalet tercihtir.

Son düzenleme:
"Bizce" ya da "sizce" diye belirtmek çok saçma, evrim defalarca kez kanıtlanmış bir gerçektir. Bana göre evrim gerçek değil demek ile Güneş Ay'ın etrafında, Ay ise Mars'ın etrafında dönüyor demek aynı kapıya çıkmaktadır.
(Ekstra kaynak için bknz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Güzel soru fakat çıkarıp koysa palavra diyeceksiniz. O yüzden buradaki sınırlı bilgiye sahip sıradan insanlara sormak yerine; birkaç ayınızı ayırarak kapsamlı bir araştırma yapın lütfen.

Geçmişte maymun kafatası ile insan kafatasını kaynatıp ara tür diye yutturmaya çalıştıkları için evrim teorisini destekleyen bilimsel çalışmalara karşı ön yargım var. Ancak yine de salt palavra diye kestirip atmak yerine detaylı araştırırım. Ama Allah inancımı değiştirmez. Kainatı ve insanın oluşmasını ya sonsuz kudret ilim ve irade sahibi bir yaratıcı yarattı diyeceksiniz ya da nereden geldiği bilinmeyen akılsız şuursuz ve hiçbir kudreti olmayan varlıklara atfedeceksiniz. Kusura bakmayın ama ikinci seçenek cehaletin ta kendisidir. Ne gariptir ki ikinci seçeneği savunanlar kendilerini bilgili, ilkine inananları cahil diye sınıflandırıyor.

"Bizce" ya da "sizce" diye belirtmek çok saçma, evrim defalarca kez kanıtlanmış bir gerçektir. Bana göre evrim gerçek değil demek ile güneş Ay'ın etrafında, ay ise Mars'ın etrafında dönüyor demek aynı kapıya çıkmaktadır.
(Ekstra kaynak için bknz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Bu video yalandır. Bu videoda söylenilenlerin büyük bir kısmı doldurulmuş yalanlardan ibarettir, ha demiyorum hepsi yalan diye illaki içinde doğrular vardır ama din ile söylenilen yaratılış konusunda tamamen bu video yalandan ibarettir.

Bu video yalandır. Bu videoda söylenilenlerin büyük bir kısmı doldurulmuş yalanlardan ibarettir, ha demiyorum hepsi yalan diye illaki içinde doğrular vardır ama din ile söylenilen yaratılış konusunda tamamen bu video yalandan ibarettir.
Ah beynim! 😵‍💫

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı