Evrime inanır mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrime inanmayıp iki kişinin bir anda dünyaya ışınlanarak insan ırkının soylarını atması daha da mantıklı.
Not: Dinle dalga geçmiyorum.
Öylesine inanmak daha kolay.

Kanıtlı ve gerçek olan bir şeye neden inanmaz ki bir insan. Gerçi fen kitaplarından böylesi bir gerçeği çıkartan bir ülkede yetişen nesilden bahsediyoruz.

Kimmiş o maymundan insana dönüşmüş evrim onu mu söylüyor emin misin?

Hocam yazdıklarımın neden o şekilde olduğunu açıklamazdım normalde ama ironi yazmam gerekiyormuş sanırsam. Yazmadan daha komik olur diye düşünmüştüm ama ironi diye belirteyim madem öyle.

Evrim bir teoridir, insan ve maymun gibi benzer türlerin ortak bir atadan farklı türlere geçtiğine inanılır. Fakat bununla ilgili herhangi bir kanıt yok en azından insanların ortak atası olduğuna dair bir kanıt yok ama evrim teorisi çok geniş bir teori ve farklı yorumları var. Kanun olarak söylenen kısım daha çok mutasyonun ön planda olduğu bir değişim.
Sonuç olarak isteyen inanabilir fakat insanın ortak atası olduğu kanıtlanamamıştır.

Kimse kusura bakmasın, evrim artık bir teori değildir. Bilim insanları tarafından büyük oranda kabul edilir. Ara türlerin varlığını, binlerce araştırmayı ve bilim insanlarının ortaya koyduğu çalışmaları birçok sitede bulabilirsiniz. Fakat kişinin kendisi inanmamayı da seçebilir. Bilim dedi diye kabul etmek zorunda da değildir.

Son düzenleme:
Yerçekimine inanıyor musunuz?
Verilebilecek tek cevabı vermiş arkadaş. Dünya düzdür, gök itimi vardır vs. gibi iddialarınız varsa evrim yok da diyebilirsiniz. Sadece ne kadar bilgisiz olduğunuzu göstermiş olursunuz.

Verilebilecek tek cevabı vermiş arkadaş. Dünya düzdür, gök itimi vardır vs. gibi iddialarınız varsa evrim yok da diyebilirsiniz. Sadece ne kadar bilgisiz olduğunuzu göstermiş olursunuz.

Yer çekimi yasası ile kütle çekim teorisini karıştırırsanız sadece ne kadar bilgisiz olduğunuzu göstermiş olursunuz.

Evet inanıyorum.
İnancım ile alakalı değil, çelişmiyor ayrıca inanmamam için bir sebep de yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı