Evrimi Bilimsel Kanıtlarıyla Reddeden Video

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ortasindan girdim videoya, sempanzeden gelme muhabbetini dinledim, sonra da bakteri antibiyotik direncinde dayanamadim kapattim.

Bilimsel olarak kabul gormus bir teoriyi bilimsel kanitlarla reddedebiliyor olsaydi coktan Nobel odulunu almisti arkadas. Bunlar lise biyolojisi dahi bilmeyen Musluman kitleyi pohpohlamak icin uretilmis ucuz videolar.

Evrimi sanki ateizmin bir parcasi gibi gosterip ortak dusman ilan edip bilime karsi cephe alan cahil bir kitle yetistirmekten baska bir amaca hizmet etmiyor.
Gerçekten. Ben de 6 ya da 7. dakikada olması lazım. Şu klasik cümleyi duyunca dayanamadım, kapattım: "Tüm bunlar tesadüfen oluşmuş olabilir mi yaratıcı olmadan olabilir mi? gibisinden. Baktım bir de 30 dakikalık video. Böyle boş argümanlarla zaman kaybedemem, deyip bastım çarpıya.

Bizler cahiliz de bu adam daha da cahil. Konuşmadan tut Türkçe'ye kadar kıt birisi görmedim. Zamanın'da Hıristiyanlık üzerine yürünülmüştü. Şimdi de ateistler İslam üzerine oynuyor sonra yıkıp kendi düşünce ve dinlerini ortaya çıkaracaklar. Nasıl Reform hareketlerinde isyanı başlatan gibi kendi fikirlerini ve din kurmak. Burada İslamı yok eymek istediğini söyle adamlar seve seve yardımcı olur. Çok özür dilerim aynı Adnan Oktar gibi adam dini mahvetmek için geldi ama nafile.

Evrimi savunanlar neden ara formların fosilleri bulunmuyor onu açıklasın önce bi.

Dostum nadir diyosunda bir tane bile yok benim bildiğim.

Ara tur olmayan bir canli soyler misin?

Tek basina, hic bir canliya benzemeyen ve benzemeyecek olan, evrim gecirmemis ve evrimlesmeyecek olan. Mutasyona ugramayan, ugrasa dahi degismeyen. Genotipi diger hic bir canliya benzemeyen. Mukemmel dizayn edilmis. Var mi bir ornegin?

Videoda evrimi tanımlarken, canlı türlerinin bir hücreden başlayıp tesadüfen zamanla gelişerek birbirinden geldiği fikridir diyor ve zamanın aslında yıpratıcı özelliği olduğunu ve gemilerden falan bahsederek sözüm ona tanımı çürütüyor. İyide tanımda canlılar diyor, birbirinden gelir diyor, tek bir canlının zamanla gelişip başka bir şey olduğundan bahsetmiyor. Bu durumda bir balık 50 yıl geçince timsaha dönüşmeli bir 50 yıl sonrada kargaya dönüşmeliydi, evrim bunu iddia etmiyor ki verdiğin örnek adam haklı dağılın dememize sebep olsun.
Ayrıca evrim gerçek olsa da olmasa da bu hiç bir ateisti inandığı şeyden şüphe etmeye yöneltmeyecektir, çünkü videoda empoze edilmeye çalışılanın aksine ateistlik evrim teorisiyle var olan bir kavram değildir. Evrim olsun ya da olmasın nereden geldiğini bilmiyor olmak bile, bir yaratıcının varlığını kabul ettirtmeye yetmez bazı insanları.
Bütün dayanağı, 1400 yıl önce kimin yazdığı belli olmayan bir kitap olup, sorgulanacak, araştırılacak argüman olarak sunacakları da tek şey bu kitap olan insanların bu tarz çabaları beni çok kızdırıyor.
Yukarıda tesadüfeni üstüne basarak söylediği için koyu yazdım, sen tesadüfen oluşuna bile inanmakta güçlük çekiyor iğneleyici bir tonda söyleyebiliyorken, inandığın yaratıcının gerçekliğinin inanmayanlar için ne ifade ettiğini bilsen şaşarsın.
Ateistlik bir şey, evrim teorisi başka bir şeydir, evrimi çürütüyor olmak ateistliği ortadan kaldırmayacağı gibi yaratıcıyı da gerçek kılmayacak. Evrim nereden geldiğimiz sorusuna cevap olmaya çalışan bir teori aynı şeyi din için söyleyebilir misiniz? Evrimin sanki gerçek bir şeymiş gibi kabul edilmesinden yana şikayetini dinliyoruz arkadaşın ama yaratıcı ve dinlerin yüzyıllardır nasıl dikte edildiğinden empoze edildiğinden bahsetmiyor.
Sen birçok bilim dalı ile evrim ve ateistliği çürütmeye çalışıp, üstelik iğnelerken, inancın ile ilgili her türlü savunmayı, gösterdiğin her delili, kendisinin bile nereden geldiği belli olmayan, ilk başta kendisinin gerçekliğinin ispatlanması gereken bir kitap üzerinden yapıyorsun.
Asıl olan evrimdir yada değildir, belki evrim gerçek olmaya 1000/1 bile yakın değildir, belki bu orana yakın bir teori bundan yüzyıllar sonra ancak ortaya atılacaktır bilemeyiz, neyin gerçek olduğunun bir önemi yok neyin hayal olduğu daha önem arz ediyor bazılarımız için, bu hayale inanmıyor olmak gerçeğe bir tık daha yakınlaştırıyor sonuçta.

Bunlar hic akillanmayacak. Hala evrim teorisinin insanin sempanzeden evrimlestigini iddia ettigini saniyorlar.

Ayrica matematik 10 uzeri 60'in imkansiz oldugunu soylemez.

Burada atfedilen Borel's law'dir, o da 10 uzeri 50 ihtimalin pratikte mumkun olmadigini iddia eder ( spesifik sistemler icin ) ---> Law of large numbers - Wikipedia

Klasik biyoloji bilmeyen musluman iddialari.
Yani konuyu tam açar mısınız fazla bilgim yok. İnsanlar tam olarak nereden evrimleşti ?

Evrim Teorisi çürütülürse bu yine bilim insanları tarafından yapılır. 3-5 tane cahil, dünyadan bihaber, kültürsüz vasatların açtığı YouTube kanalı tarafından değil. Abi bunlara niye izin veriyorsunuz @Recep Baltaş ? Fikir özgürlüğü zırvanın ifadesi olarak ele alınamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı