Evrimi Bilimsel Kanıtlarıyla Reddeden Video

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
33
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Az önce yukarıdaki videoyu önerilenlerde gördüm ve merakımdan izledim. Söylediği çoğu şeyi araştırdım ve gerçekten de öyle olduğunu gördüm.
Artık evrimin felsefi bir yorumdan fazla bir şey olmadığını düşünmeye başladım.
Sizin yorumlarınız neler?

Buranın dalga, makara ve hakaret konusu olmasını istemiyorum, ciddi ve samimi bir tartışma ortamı oluşturalım.

Bunlar hic akillanmayacak. Hala evrim teorisinin insanin sempanzeden evrimlestigini iddia ettigini saniyorlar.

Ayrica matematik 10 uzeri 60'in imkansiz oldugunu soylemez.

Burada atfedilen Borel's law'dir, o da 10 uzeri 50 ihtimalin pratikte mumkun olmadigini iddia eder ( spesifik sistemler icin ) ---> Law of large numbers - Wikipedia

Klasik biyoloji bilmeyen musluman iddialari.

Son düzenleyen: Moderatör:
Videonun başı hakkında yorum yapacağım. Hiçbir ateist, evrimi ateizmin delili olarak sunmaz. Ateizmin ne bir delile ihtiyacı vardır, ne de evrimin yanlışlığı bir dinin gerçekliğini haklı kılar. Bilimsel bir hipotezi vicdanen reddetmek için uydurdukları bir kelimedir bu "evrimciler".

Videonun geri kalanı ise, gerek mantık hataları gerek de yanlış bilgiden oluşan klasik dinci zırvaları. Bu yazıyı buraya bırakıyorum.

Does epigenetics pose a threat to the theory of evolution?

Epigenetic processes represent yet another mechanism by which our genetics and the environment interact. There are three main areas of genetic adaptation which can mould the phenotype over time (evolve it).
The slowest mechanism is mutation whereby a species adapts to an environment by altering DNA through mutation. This is a hit and miss process that can only be achieved efficiently by single celled organisms that have a quick turnover of generations and can share beneficial mutations with each other (horizontal gene transfer). In humans this method takes thousands of years.
Sexual reproduction is very efficient at keeping mutations in the genome at low frequency in a population. When the environment changes it is likely that one of these variations is ‘pre-adapted’, that is, already suitable for that environment. The frequency of that variation then increases in the population. This process only takes hundreds of years.
The quickest adaptation is via epigenetics which can produce adaptation within a lifetime and can persist for a few generations even if no further environmental stimulation occurs.
So, rather than challenging Evolution Theory epigenetics fills a role for which there was previously no explanation. This is now included in Evolution Theory and plays an important role. (gene regulation via, for instance, histone modification, is sometimes considered separately from epigenetics and thus would represent the quickest adaptation ability).
As for creationism, there might be an argument that some species are merely variations of the originally created ones via epigenetic changes but that would not explain the many extinct species that have very different genetic makeup and not just a simple epigenetic induced variation.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müslümana ışık hızını anlat saniyesinde kabul eder. Ama evrimi anlat, gözüne bir milyar kanıt sok. Yok, yine anlamaz. 7. yüzyıl arap dinine ve tanrısına sıkı sıkıya sarılma ihtiyacı ister. Başka türlü hayatta kalamaz çünkü. Uyuşturucusudur onun.

Hala evrim teorisinin insanin sempanzeden evrimlestigini iddia ettigini saniyorlar.
Konu başlangıcında şempanzeden evrimleşti demiyor, şempanzeyle ortak atadan gelme diyor.

Ayrica matematik 10 uzeri 60 in imkansiz oldugunu soylemez.

Burada atfedilen Borel's law ' dir, o da 10 uzeri 50 ihtimalin pratikte mumkun olmadigini iddia eder
Ben de öyle düşündüm ama bu tüm videonun çöp olacağı anlamına gelmez.

@acv
Attığınız alıntıda videoda bahsedilenlerle aynı bilgiler yer alıyor. ENCODE projesini araştırabilirsiniz.
Söylediği tek farklı şey sondan 2. paragrafta bunun evrimde açıklanamayan şeyleri açıklayarak, evrimi desteklediğini söylüyor. Bunun evrimi kanıtlayacak bir tabir olduğunu düşünmüyorum.

Müslümana ışık hızını anlat saniyesinde kabul eder. Ama evrimi anlat, gözüne bir milyar kanıt sok. Yok, yine anlamaz. 7. yüzyıl arap dinine ve tanrısına sıkı sıkıya sarılma ihtiyacı ister. Başka türlü hayatta kalamaz çünkü. Uyuşturucusudur onun.
Bir kere ışık hızını açıklarken müslümanların inancına dokunacak bir şey söyleyemezsiniz zaten.
Ateistler de önüne sunulan yüzlerce fikre ve teoriye rağmen yaratıcı yoktur demeye devam ediyor.
Bunlar inanç meselesi, kimse kimseye zorla bir şey dayatamaz. İnsanın inancına dokunan bir şey söylendiğinde tabi ki ses çıkaracak. Size yapıldığında siz ses çıkarmıyor musunuz?
Ayrıca niye müslüman? Dünya'da tek din İslam mı? Hristiyanlar, Yahudiler, Budistler, diğerleri?

Konu hakkında mı konuşacağız yoksa oraya buraya laf mı atacağız?
Devamını getirmeyin isterseniz.

Komiksin cidden bak.

@Alawar
Attığınız alıntıda videoda bahsedilenlerle aynı bilgiler yer alıyor. ENCODE projesini araştırabilirsiniz.
Söylediği tek farklı şey sondan 2. paragrafta bunun evrimde açıklanamayan şeyleri açıklayarak, evrimi desteklediğini söylüyor. Bunun evrimi kanıtlayacak bir tabir olduğunu düşünmüyorum.

Mesele zaten evrimi kanıtlaması değil, epigenetik tek başına evrimi kanıtlamaz. Ama attığınız videoda evrimi kesin olarak çürüttüğü söyleniyor.

Felsefesinden tut bilimine kadar temeli çok arızalı. Mükemmel varlık diyor, bir kere mükemmel dediğin şey ne senin? Yaşamın, zamanın ve konumun değil mi? Ben şiddet göre göre büyüseydim kan akıtmak bana mükemmel gelebilirdi. Mekanik bir şeyin(tekerden yola çıkmış) yaratıcısı(mühendis) var dedikten sonra o zaman insanın da yaratıcısı vardır diyor. Ya biri doğal biri mekanik, tanrının da bir yaratıcısı var dediğinizde ise o yaratılması gerekilen bir şey değil, tanımında öyle bir şey yok diyorlar. Doğa için farklı olan şey ne?

Konu başlangıcında şempanzeden evrimleşti demiyor, şempanzeyle ortak atadan gelme diyor.

@acv

Bir kere ışık hızını açıklarken müslümanların inancına dokunacak bir şey söyleyemezsiniz zaten.
Ateistler de önüne sunulan yüzlerce fikre ve teoriye rağmen yaratıcı yoktur demeye devam ediyor.
Bunlar inanç meselesi, kimse kimseye zorla bir şey dayatamaz. İnsanın inancına dokunan bir şey söylendiğinde tabi ki ses çıkaracak. Size yapıldığında siz ses çıkarmıyor musunuz?
Ayrıca niye müslüman? Dünya'da tek din İslam mı? Hristiyanlar, Yahudiler, Budistler, diğerleri?

Cahilsin. Aynen bu atestlerin tek derdi İslam yahu. Hep İslam da islam değil mi?

Yaşadığım coğrafyada İslamiyet hakim. Ve ben de İslamiyet üzerinden konuşacağım tabi ki de. Bundan doğal bir şey olamaz. Nasıl ki Rönesans zamanında Hristiyanlık üzerine eleştiriler yapıldıysa aynı hesap.

Din bundan 200 yıl kadar öncesi için olsa inanç meselesi derdik. Ancak günümüz bilimi ve teknolojisi ile artık inanç değil bir çeşit hurafe haline dönmüştür. İçerisinde 21. yüzyıla uymayan yüzlerce çelişki vardır.

Bahsi geçen arkadaşın evrim hakkında bilgisinin sınırlı olduğu belli. Bilimsel kavramları yanlış yorumluyor :D Videoya diss niteliğinde sayılacak bu videoyu izle de beynine bilime dair 3-5 kırıntı girsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Komiksin cidden bak.
Biliyorum, teşekkür ederim.

@acv

Ortasindan girdim videoya, sempanzeden gelme muhabbetini dinledim, sonra da bakteri antibiyotik direncinde dayanamadim kapattim.

Bilimsel olarak kabul gormus bir teoriyi bilimsel kanitlarla reddedebiliyor olsaydi coktan Nobel odulunu almisti arkadas. Bunlar lise biyolojisi dahi bilmeyen Musluman kitleyi pohpohlamak icin uretilmis ucuz videolar.

Evrimi sanki ateizmin bir parcasi gibi gosterip ortak dusman ilan edip bilime karsi cephe alan cahil bir kitle yetistirmekten baska bir amaca hizmet etmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı