Evrimleşme teorisi size mantıklı geliyor mu?

Ben 1000 yıl yaşamış veya 30 metre uzunluğu vardır gibi şeylere inanmıyorum. Allah Hz. Adem'e diğer canlılardan farklı olarak düşünceyi ve beyni kazandırmıştır.
Öyleyse inandığın dini inkar etmiş olursun.

Hz. Adem'e insanlık sıfatını o anlamda kazandırmıştır. Yoksa Hz. Adem'in herhangi bir HomoSapiens'den farkı yoktur.
1000 yıl yaşayan ve 30 metre boyunca Homo Sapiens yok. Adem diye biri de asla var olmadı. Sümer mitlerinden dinlere girmiş karakter.

Burda ilk insandan kastım diğer canlılardan farklı olarak düşünceye ve mantığa sahip olan ilk canlıdır.
Düşünme sadece insana özgü bir şey değil. Beyni olan her canlı düşünür. Homo Sapiens türü de sadece ve sadece 300 bin yıl civarıdır bu dünyaya hüküm sürüyor.

Ayrıca evrimde ilk insan diye bir şey olmadığı gerçekten de ilk insan olmadığı anlamına gelmez.
Hiçbir canlının ilki yoktur. Canlılar dinlerin söylediği gibi bir anda var olmaz, bir türün diğer türe dönüştüğü nesli tespit etmek mümkün değil çünkü aniden olmuyor süreç.

Evrim ve evrim teorisi farklı şeylerdir. Evrim inkar edilemez bir gerçek konumunda, evrim teorisi ise evrimi açıklamaya çalışıyor. Yani evrim inkar edilemez, evrim teorisini inkar etmekte bir o kadar saçmadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı