Evrim teorisi gerçek mi?

Ben insanım maymun değil.

Sana kimse maymunsun demiyor ha sen olmadığını kanıtlıyorsan o ayrı bir mesele.

Evrimi sadece maymundan geldik kanka ya olarak düşünüyorsanız lütfen okumayı bırakın siz yaşayıp gidin sadece bu dünyada çok takılmayın böyle şeylere.

Evrim başlı başına milyonlarca yıl süre gelmiş bir şey.
Evrime inanmayanların çok büyük bir kesimi Müslüman'dır zaten.

Ve gerekçe olarak "Allah yarattı" diyorsunuz.
Bende bir Müslüman'ım ancak buna katılmıyorum şöyle katılmıyorum.
Allah çok kudretli bir yaratıcı ve tanrıysa evrimi yapamayacak kadar güçsüz mü?
Evrimi o planlamış olamaz mı? Bana göre direkt çamurdan sudan yaratılmak yerine kocaman milyonlarca yıl süre gelmiş evrim daha ihtişamlı ve kudretli geliyor bir yaratıcının direkt insanı yaratması normaldir ama o insanı oluşturması için geçen o sürede binlerce on binlerce canlıyı yaratmak bana göre daha kudretli bir iş

Zaten kuranda birkaç ayet geçiyor evrim ile.
Örneğin Google'dan alıp ayet atmayacağım okudum ve özet geçeceğim
Biz canlıları sudan çıkardık ve yarattık demesi.
Evrimde bundan bahsediyor ilk canlı sudan geldi diye.
Aynı şekilde big Bang'i de destekleyecek diğer ayet.
Biz kayaları sıkıştırdık küçücük olana kadar sonra onu patlattık ve her yere dağılmasını sağladık daha sonra aynı taştan o kayalara sular indirdik ve insanı yarattık.

Bu da evrenin küçülüp patlayıp daha sonra canlı oluşumu için meteorlardan suların dünyaya gelmesini anlatan bir ayet yani demem o ki.

Evrime inanmama sebebin din ise bence o kitabı aç ve oku
Ben kudretli bir yaratıcıya inanıyorum evrimi planlayabilecek kadar kudretli olan.

Sana kimse maymunsun demiyor ha sen olmadığını kanıtlıyorsan o ayrı bir mesele.

Evrimi sadece maymundan geldik kanka ya olarak düşünüyorsanız lütfen okumayı bırakın siz yaşayıp gidin sadece bu dünyada çok takılmayın böyle şeylere.

Evrim başlı başına milyonlarca yıl süre gelmiş bir şey.
Evrime inanmayanların çok büyük bir kesimi Müslüman'dır zaten.

Ve gerekçe olarak "Allah yarattı" diyorsunuz.
Bende bir Müslüman'ım ancak buna katılmıyorum şöyle katılmıyorum.
Allah çok kudretli bir yaratıcı ve tanrıysa evrimi yapamayacak kadar güçsüz mü?
Evrimi o planlamış olamaz mı? Bana göre direkt çamurdan sudan yaratılmak yerine kocaman milyonlarca yıl süre gelmiş evrim daha ihtişamlı ve kudretli geliyor bir yaratıcının direkt insanı yaratması normaldir ama o insanı oluşturması için geçen o sürede binlerce on binlerce canlıyı yaratmak bana göre daha kudretli bir iş

Zaten kuranda birkaç ayet geçiyor evrim ile.
Örneğin Google'dan alıp ayet atmayacağım okudum ve özet geçeceğim
Biz canlıları sudan çıkardık ve yarattık demesi.
Evrimde bundan bahsediyor ilk canlı sudan geldi diye.
Aynı şekilde big Bang'i de destekleyecek diğer ayet.
Biz kayaları sıkıştırdık küçücük olana kadar sonra onu patlattık ve her yere dağılmasını sağladık daha sonra aynı taştan o kayalara sular indirdik ve insanı yarattık.

Bu da evrenin küçülüp patlayıp daha sonra canlı oluşumu için meteorlardan suların dünyaya gelmesini anlatan bir ayet yani demem o ki.

Evrime inanmama sebebin din ise bence o kitabı aç ve oku
Ben kudretli bir yaratıcıya inanıyorum evrimi planlayabilecek kadar kudretli olan.
Hocam rica etsem ayetleri öğrenebilir miyim?

Aga n'oluyor ya konuda. Birisi maymun değilim falan diyor. Birisi sözler köşkü atmış. Aaaa ama.

Evrimin varlığını inkar etmek dünya düzdür demekle aynı şey. İkisi de aynı cahillik.

Geri
Yukarı