Fiber kutusundan daireye kablo çekmek

ONT üzerinde bulunan hangi ışık kırmızı yanıyor? @Iunatic
Pos olan kirmizi yanip sonuyordu, tekrar bakmaya geldiler hem binadaki kutuya baktilar hemde evdeki kablo ucunu degistirdiler ve tekrar yesile dondu hepsi. Suan modemdeki internet yazan yer yesil yanip sonuyor ama internet gelmedi henuz. Simdilik eski modemdeki interneti kullaniyorum digerine internet gelmesi icin ilk once bu hattaki internetin kesilmesi lazimmis en sonki gelislerinde saat 14.00 di. Herkesin 1 saatte interneti geliyor ama bize daha gelmedi.
Altyapı sistemde aktif değildir ondan öyle demişlerdir, kutu konduktan 1 hafta sonra aktif olmuştu bizde. TT harici sitelerden sorgulayın fiber olarak sonuç çıkarsa aktif olmuştur o zaman başvurursunuz. TT modem ve Ont'yi getirip bağlıyor 1 saate içinde internet geliyor bende 10 dk da gelmişti. VDSL'den geçişte oluyor fibere kesintisiz ben VDSL'den geçiş yaptım direkt.
Peki bu gecis esnasinda hic servis saglayicisi ile gorustunuz mu yoksa otomatik olarak ont cihazi ve kablo kurulumu yapildiktan sonra diger hattiniz kesildi ve yenisimi acildi?

Son düzenleme:
Pos olan kirmizi yanip sonuyordu, tekrar bakmaya geldiler hem binadaki kutuya baktilar hemde evdeki kablo ucunu degistirdiler ve tekrar yesile dondu hepsi. Suan modemdeki internet yazan yer yesil yanip sonuyor ama internet gelmedi henuz. Simdilik eski modemdeki interneti kullaniyorum digerine internet gelmesi icin ilk once bu hattaki internetin kesilmesi lazimmis en sonki gelislerinde saat 14.00 di. Herkesin 1 saatte interneti geliyor ama bize daha gelmedi.

Peki bu gecis esnasinda hic servis saglayicisi ile gorustunuz mu yoksa otomatik olarak ont cihazi ve kablo kurulumu yapildiktan sonra diger hattiniz kesildi ve yenisimi acildi?
Destek kaydı açtım fibere geçmek için müşteri hizmetleri baya oyaladı beni 13 gün boş yere beklettiler başka forumdaki desteklerine yazdım 14. gün gelip kurdular. Kurulumla eş zamanlı kesildi yarım saat vardır belki aralarında telefonu eski hattan kullanıyorum numara değişmesin demiştim o yüzden fibere geçmedi telefon hizmeti.

Yeni konular

Geri
Yukarı