Fitness'a yeni başlamak

Supplement sadece protein tozu değildir vücut geliştirmek istiyorsan alman takviyeler vitaminler var, 37 cm kolu gözünde bu kadar büyütme Allah için düzgün sporunu yaparsan 8-9 ayda koyarsın. Profil fotoğrafıma göre vücudumu yargılayacaksan kendi vücudunu bir göster ondan sonra oturur konuşuruz. Ayrıca fotoğraf 4 ay önce çekildi arşivden kanıtlarım.
Öyle keyfin istedigi zaman spora gidersen bu vücut geliştirme değil "spor yapmak" tır. Disiplinli şekilde ögünlerini yiyip sporunu yapacaksınki büyüyesin sence 1453HARUnn, gokalaf haftada 3 günmü spor yapıyordur? Ya da diğer vücut geliştirmeciler 3 günmü yapıyor?
Sana kim dedi 3 gün spor 4 gün off yap diye? Yağ tutmak istiyorsan o ayrı

Aynen kral haklısın:)söylemek istediğimi anlamamakta diretiyorsun

Tamamdır dostum sen 4 gün off yapmaya devam et 5-6 sene sonra formumu yakalarsın :)

(!)

Ne formdan bahsediyorsun? Profildeki o hacim ile belli ediyorsun ne kadar disiplinli sporcu olduğunu, 4 ay önce filanda söyleme bir insanın yıllık gelişim miktarı bellidir zaten, senin bir 5-6 yılın daha var🤓5 yıl sonrada bu mesajları okursan ne kadar saçmalamışım diyeceksin:)

Ne formdan bahsediyorsun? Profildeki o hacim ile belli ediyorsun ne kadar disiplinli sporcu olduğunu, 4 ay önce filanda söyleme bir insanın yıllık gelişim miktarı bellidir zaten, senin bir 5-6 yılın daha var🤓5 yıl sonra da bu mesajları okursan ne kadar saçmalamışım diyeceksin:)

3 gün spor yapmaya devam et, birisi bir iddia attı diye kolaya kaçman trajikomik bir olay 🤡
Bilgisayar başından yazmaya devam 💪

Merhaba pazartesi günü kilo vermek amacıyla spor salonuna gitmeye başlayacağım ve aklımda birkaç soru var bilgili kişiler cevaplarsa çok mutlu olurum.
Öncelikle kendimden bahsedeyim 16 yaşında 180 87 kilo civarındayım ve hayatımda ilk defa kilo vermeye çok gazlıyım duygusal birkaç acı olaydan sonra gerçekten aşırı şekilde kilo vermek istiyorum kafamdaki plan haftanın her günü spora gitmek günde en az 2 saat şeklinde beslenmeme dikkat etmek şimdi gelelim sorulara.
Şu an ana amacım kilo vermek yeni başlayan birinin pre workout gibi ürünler kullanmasında sorun var mıdır kullanmam fayda eder mi ya da önerebileceğiniz yağ yakımını hızlandıracak ürünler var mı?
Sonrasında 1 ay içerisinde verebileceğim maksimum kiloyu vermek istiyorum bunun için kendimi zorlamaya da hazırım sizce 1 ay içinde 10-12 kilo vermem mümkün mü mümkünse ne gibi artı şeyler yapmam gerekli?
Sonrasında birkaç program baktım ege fitness ın son 6 aylık definasyon programı diye bir videosu var belki biliyorsunuzdur o programı mı uygulamalıyım yoksa önerebileceğiniz daha etkili programlar var mı?
Son olarak günde 1.30 saat en az koşu bandı düşünüyorum ondan sonra da 1.30 saat normal kas sizce hedefime göre saçma mı düşünüyorum önerilerinize açığım şimdiden cevaplar için teşekkürler.
Dediklerini yaparsan 3 aya bırakırsın sporu, aşırı sıkar seni.

Sanki bu yok 7 gün yok 3 gün diyenler mr olympia profesyonel olarak yarışmıyorsanız neden bu kadar takıyorsunuz 18 yaş altına tabii önemli geliyor ama üniversite veya iş hayatı başlayınca 3 gün gitseniz şükredersiniz hele hele evlendikten sonra spora gidebilirseniz şükredersiniz bu kadar takmayın.

Sanki bu yok 7 gün yok 3 gün diyenler mr olympia profesyonel olarak yarışmıyorsanız neden bu kadar takıyorsunuz 18 yaş altına tabii önemli geliyor ama üniversite veya iş hayatı başlayınca 3 gün gitseniz şükredersiniz hele hele evlendikten sonra spora gidebilirseniz şükredersiniz bu kadar takmayın.
Katılıyorum hocam.

Kendin ile çelişiyorsun adam neden takıyorsun diyor, o zaman neden burada öneri isteyen birisine haftada 6 gün yap diyorsun, ve üstelik fazla diyenlerede sanki hayatını adamış gibi konuşuyorsun🤯

Yav hocam siz anlamamakta hâla ısrarcısınız Adam 16 yaşında bolca vakti varken yağ yakmak istiyorken neden 4 gün evde durararak iyice yağ bağlasın Bana bunun mantığını açıklar mısın? ya da bu şekilde vucüt yapan bodybuilder gösterir misin?
Belkide adamında 3-4 ayda alacağı verimi sizin uydurma bilgilerinizle özellikle supplement konusunda belki de 1 senede yapacak. En kısa sürede çimene basarak bir spor salonundaki hocaya sormanız öneririm madem benim yaşım kadar bilgilisiniz arkadaşada onun yaşına göre öneri verin +30 yaş için değil.
Hayırlı geceler

Hayatımı adamış gibi konuşmuyorum sizin düşünmeden yaptığınız yorum yüzünden adamın hayatı etkilenecektir. Bizzat ben kendimden örnek veriyorum 96 kilo yağlı vücuttan, 71 kilo %14 yağ oranına düştüm dahada düşeceğim keşke zamanında sizin gibi düşünmeden öneri veren "badyci" leri dinlemeseydim diyorum

Yav hocam siz anlamamakta hâla ısrarcısınız Adam 16 yaşında bolca vakti varken yağ yakmak istiyorken neden 4 gün evde durararak iyice yağ bağlasın Bana bunun mantığını açıklar mısın? Ya da bu şekilde vucüt yapan bodybuilder gösterir misin?
Belkide adamında 3-4 ayda alacağı verimi sizin uydurma bilgilerinizle özellikle supplement konusunda belki de 1 senede yapacak. En kısa sürede çimene basarak bir spor salonundaki hocaya sormanız öneririm madem benim yaşım kadar bilgilisiniz arkadaşada onun yaşına göre öneri verin +30 yaş için değil.
Hayırlı geceler

Hayatımı adamış gibi konuşmuyorum sizin düşünmeden yaptığınız yorum yüzünden adamın hayatı etkilenecektir. Bizzat ben kendimden örnek veriyorum 96 kilo yağlı vücuttan, 71 kilo %14 yağ oranına düştüm daha da düşeceğim keşke zamanında sizin gibi düşünmeden öneri veren "badyci"leri dinlemeseydim diyorum

Adam sana kilo vermek istiyorum diyor, aradaki farkı anlamıyorsun, uydurma dediğin bilgileri git fitness hocana sor bakalım ne diyecek 4 günde vücut yağ bağlar mı? Sen ilk başta git insan metabolizmasını araştır, bunun yaş ile alakası yok, yaşı genç olan daha kısa sürede kendine recovery yapar hormonal yükseklikten dolayı, sağlıklı spor yapmak haftada 3-4 gündür, haftada 6 gün spor yapmak vücudu yorar kardeşim benim, ne kadar takviye alırsan al, ben burada yapılmaz demiyorum, tekrardan iyi oku, sağlıklı olan 3-4 gündür, adam vücut yanında kardiyorda yapacak, her gün gidip sporunu yaparsın fakat farkında olmadan dinlenmeden yaptığın spordan daha az gelişim gösterirsin, şu konu içinde fazla antrenmanı tavsiye etmeyen oldu, sen halen daha diretiyorsun, sen git haftada 7 defa yap kardeşim, burada danışan adam sağlıklı yapmak istiyorum diyor, senin dediklerin sağlıksıksız vücut yoran tavsiyeler
Yabancı kaynakları her gün spor yapmak hakkında yazdıkları bilgileri okumanı tavsiye ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı