Galaxy S8 Mali-G71 MP20 vs Snapdragon 835

radyoaktif

Kilopat
Daha fazla  
Eki Görüntüle 253106

Bazı kıyaslama videolarında Samsung S8'in Türkiye'de satılan Mali-G71 MP20 işlemcisinin yurt dışında satılan Snapdragon 835'li S8'den daha iyi performans verdiğini gördüm. Bu doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mali G71 MP20 bir işlemci değil grafik birimidir. Öncr google dan araştırma yap cevap bulamazsan konu aç böylesi gereksiz sorularla forumu meşgul etmeyin.

Bahsettiğin Mali G71 MP20 bir GPU'dur. S8'in TR sürümündeki işlemcisi Exynos 8895 CPU. Hocamında dediği gibi internette aratırsan performans testlerini bulabilirsin.

Öncr google dan araştırma yap cevap bulamazsan konu aç böylesi gereksiz sorularla forumu meşgul etmeyin.
Hocam siz herhalde Yönetici falansınız ? Buraya herkes gelip istediğini sorar diye biliyorum. Gereksiz yere siz böyle sert çıkışlar yapmayın ki gereksiz tartışmalar çıkmasın bu forumda. Siz arkadaşın hatasını düzeltin ve düzelttiniz de zaten onu bilgilendirdiniz. Konun forumu meşgul etmek ile ne alakası var ? Sistem mi kasıcak yanlış bir konu açıldı diye ?

Mali G71 MP20 bir işlemci değil grafik birimidir. Öncr google dan araştırma yap cevap bulamazsan konu aç böylesi gereksiz sorularla forumu meşgul etmeyin.

Çok bilmişliğin lüzumu yok! Karşında çocuk da yok, işi bilişim üzerine olan bir insan var.

Exynos 9 Octa 8895 ile Snapdragon 835 işlemcilerinin kıyas farkından sonra, Adreno 530 ile Mali-G71 MP20 grafik işlemcilerinin hakkında da kıyaslama bilgisi isteyecekken iş yoğunluğumdan dolayı ve konuyu açmadan dışarı çıkmak istemeyişimden o an terimler karışmış. İnsan beşer şaşar. Bak moderatör arkadaşın da dikkatini çekmemiş olacak ki düzeltmemiş. Bundan doğal ne olabilir?

Bahsettiğin Mali G71 MP20 bir GPU'dur. S8'in TR sürümündeki işlemcisi Exynos 8895 CPU. Hocamında dediği gibi internette aratırsan performans testlerini bulabilirsin.

Performans testlerine bakıp sizden de bilgi almak amaçlı konuyu açtım zaten hocam teşekkürler.

Hocam siz herhalde Yönetici falansınız ? Buraya herkes gelip istediğini sorar diye biliyorum. Gereksiz yere siz böyle sert çıkışlar yapmayın ki gereksiz tartışmalar çıkmasın bu forumda. Siz arkadaşın hatasını düzeltin ve düzelttiniz de zaten onu bilgilendirdiniz. Konun forumu meşgul etmek ile ne alakası var ? Sistem mi kasıcak yanlış bir konu açıldı diye ?

Anlayışınız için teşekkür ediyorum hocam. Keşke herkes sizin gibi anlayışlı olup yapıcı konuşabilse.

Son düzenleme:
Samsung 2 farklı donanımla telefon piyasaya sürüyor. Genellikle Exynos işlemcili model bizim ülkeye satışı oluyor. Samsung telefonları yazılımları Exynos işlemcisine daha uygun çünkü kendi ürettikleri geliştirdikleri işlemcidir.

Adreno 530 değil 540.

10 nm Adreno 540'lu S8 haberini okumama rağmen aklım, kendi kullandığım G5'deki Adreno 530 da kalmış, düzelttiğin için teşekkürler.

Bilgi için teşekkür ediyorum. Yakın zamanda hepsiburada'dan 3200TL civarına 5.8 inç bir S8 alacağım. Umarım S8 bana G5 den daha iyi bir kullanım zevki verebilir. S8 de olmasını istediğim ve G5 de en çok kullandığım tek özellik, 135 derecelik bir balık gözü kameraydı. S8'de buna sahip olsaydı tadından yenmezdi de neyse. Bu özelliği de G5 ile birlikte kesin rafa mı kaldıracağız acaba? Zira S8'in çift kamera olacağı ile alakalı habere de rastlamıştım ama bu saatten sonra olmaz sanırım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı