Garip bir şekilde bu ülkede Atatürk düşmanlarının olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Latasho

Kilopat
Makaleler
1
Bildiğiniz üzere ya da bilmiyorsanız şu an gündemde olan "Otobüsteki kadını şort giydi diye dövdüler." olayının Facebook haber sayfaları yorumlarında "Atatürk kadın düşmanı değil mi? Aynı zihniyet." şeklinde bir yorum ve bunu destekleyen bir çok 'insan' gördüm. Ne olacak bu ülkenin hali? Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu devlette yiyorlar, içiyorlar, ..., bayrağını balkona asıyorlar, bayramlarını kutluyorlar, hastanelerinde muayene oluyorlar, yollarından geçiyorlar, yürüyorlar, koşuyorlar, en güzel şehirlerinde yaşıyorlar, üzerinde kendi resminin olduğu Türk Lirası'nı kullanıyorlar, getirdiği parti sisteminden partilere oy veriyorlar, fakat laf lafa gelince "Atatürk Yahudi.", "Atatürk kadın düşmanı.", "Atatürk ezanları Türkçe okutuyor.", "Atatürk Osmanlı'yı bitirdi." şeklinde akıl almaz cümleler söylüyorlar. Beş paralık bilgileri ile sanki tarihini araştırmış gibi kötülemek için ezber metinler bile okuyorlar. Siz de konuşun arkadaşlar, ne olacak bu ülkenin hali?!

(Lütfen görüşlerinizde siyasi partilerden ve siyasetten bahsetmeyiniz.

Siyasi kişiliği ile ön planda olan biri hakkında açılan konuda, partilerden ve siyasetten bahsedilmemesi sizce mümkün mü? Ülkenin hali ne olacaksa yaşayıp göreceğiz.

Ülkenin hali mi vardı da hale sahip olacak? Ne olacak yıkılacak gene, Atatürk gibi bir şahsiyet bir daha gelmeyeceğine göre güle güle 3000 yıllık tarih.

Bildiğiniz üzere ya da bilmiyorsanız şu an gündemde olan "Otobüsteki kadını şort giydi diye dövdüler." olayının Facebook haber sayfaları yorumlarında "Atatürk kadın düşmanı değil mi? Aynı zihniyet." şeklinde bir yorum ve bunu destekleyen bir çok 'insan' gördüm. Ne olacak bu ülkenin hali? Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu devlette yiyorlar, içiyorlar, ..., bayrağını balkona asıyorlar, bayramlarını kutluyorlar, hastanelerinde muayene oluyorlar, yollarından geçiyorlar, yürüyorlar, koşuyorlar, en güzel şehirlerinde yaşıyorlar, üzerinde kendi resminin olduğu Türk Lirası'nı kullanıyorlar, getirdiği parti sisteminden partilere oy veriyorlar, fakat laf lafa gelince "Atatürk Yahudi.", "Atatürk kadın düşmanı.", "Atatürk ezanları Türkçe okutuyor.", "Atatürk Osmanlı'yı bitirdi." şeklinde akıl almaz cümleler söylüyorlar. Beş paralık bilgileri ile sanki tarihini araştırmış gibi kötülemek için ezber metinler bile okuyorlar. Siz de konuşun arkadaşlar, ne olacak bu ülkenin hali?!

(Lütfen görüşlerinizde siyasi partilerden ve siyasetten bahsetmeyiniz.

Şu günlerde bilerek mi böyle konu açılıyor?

Atartürk' ü sevmeyenlere bir şey demem , ama saygı duymayanlar büyük ayıp etmiş olur. Lütfen dikkat edin. Sevmek başka şey, saygı başka şey. Atatürk' e saygı duymak zorundayız zira başarıları ortada. Ama bazı kararlarının da sevilmemesi normal karşılanmalı. Tabi Atatürk' e küfür eden veya çirkin ithamlarda bulunanlar hariç.

Bu forumda böyle konular açıp, milleti Atatürkçü - AKP'li - CHP'li - fasa fiso diye ayırmayın.

Bilmeyerek açtığınızı umuyorum, hayırlı geceler diliyorum.

( Kanaatimce konu, tartışmaya maal vermemesi için kitlenmeli)

Ülkenin hali mi vardı da hale sahip olacak? Ne olacak yıkılacak gene, Atatürk gibi bir şahsiyet bir daha gelmeyeceğine göre güle güle 3000 yıllık tarih.
Yıkamaya çalışırsan yıkılır. Birleştirmeye çalışırsan birleşir. Böyle Atatürkçü falancı filancı diye ayrılırsak beyliklere ayrılacağız...

Son düzenleyen: Moderatör:
@InJustice Herkesin dediği geçerli mi sayılıyor? Ona bakarsan bir çok anne oğluna -ben de dahil- "Senden adam olmaz." diye hitap ediyor, peki sonucu öyle mi oluyor? Cevap hayırsa demek ki annenin söylemiş olduğu söz geçerli sayılmamıştır.

Konuşmanın hiçbir işe yaramadığı bir dönemdeyiz. STK'lar, sendikalar, memurlar, esnaf, medya, muhalefet cesur ve güçlü olmalıdır. Zaaf gösterirsen tepene binerler az daha cesaret bulduklarında karşılarına aynı cesaretle çıkmazsan bu düşmanların, güçlüden taraf olan taraftarlarca sayıları giderek çoğalır hiç ummadığımız şeylere şahit oluruz.

Tarihe ilgim ve araştırmalarım beni şu sonuca ulaştırdı: İnsanlar ne derse desin, siyasi görüşleri ne olursa olsun, size kabul ettirmeye çalıştıkları fikir ne olursa olsun, tarih değişmeyecek. Tarih yaşandı ve bitti. Biz ne dersek diyelim Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptıkları değişmeyecek. Bazı insanlara ne anlatırsak anlatalım onların fikirleri değişmeyecek. Tabii ki herkes farklı düşünebilir fakat bunu siyasi şekilde kullanmak ve diğerlerini kötülemek, evet işte bu bölücülüktür. Bu hep böyle oldu. Benim fikrime gelecek olursak, en iyisi birlik olmak. Tarihe bakarsanız, devletlerin yok olmasının sebebi genellikle savaşlar değildir. Kendi iç sorunlarından, isyanlardan ve diğer nedenlerden yıkılmışlardır. Bana göre şu anda yapmamız gereken birlik olmak, geçmiş ve yaşanmış tarihi siyasete taşımak değil, bilim ve teknolojide ilerlemeye çalışmak ve en azından huzurlu bir şekilde yaşamak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı