Gece geç uyumak hemen kilo verdirir mi?

Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Selam arkadaşlar. İnternette okuduğuma göre aç uyumak kas kaybına neden oluyor. Normal şartlarda yemek yedikten 3-4 saat sonra uyuyorum. Yani 20.00 gibi yemeğimi yiyip 00.00 gibi de uyuyorum ama nadiren uyumam 03.00 - 04.00 arasını bulabiliyor. Haliyle acıkıyorum ama mideme zararı olur diye o saatte yemek yemiyorum. Bu yaptığım sonucunda aşırı kilo verir miyim yoksa çok da önemli düzeyde bir kas kaybı olmuyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende ilk defa duydum bunu.

Hocam o kadar geciktirmeyin nadiren de olsa. Neyse, benim bildiğim aç uyumak kas kaybına neden olmuyor nereden duydunuz bunu?
Aç karnına uyumak sağlıklı mı? Aç yatmanın 4 zararı burda hocam.

Aç kalmak kas kaybına yol açmaz ki? Vücutta zaten yeteri kadar enerji bulunuyor.
Hocam örneğin akşam 20.00 da yemek yiyip sabah karşı 04.00 da uyursanız vücut 8 saat aç kalmış oluyor. Vücudu dinlenmesi gereken yerde aç halde uyanık tutarak kilo vermeye zorluyorsunuz. Vücut yeterli enerjiyi aç kaldığı için bulamıyor. Dolayısıyla yağ yakmaya başlıyor. Yani kilo vermesi mantıklı geliyor bana.

Son düzenleme:
Aç karnına uyumak sağlıklı mı? Aç yatmanın 4 zararı burda hocam.

Hocam örneğin akşam 20.00 da yemek yiyip sabah karşı 04.00 da uyursanız vücut 8 saat aç kalmış oluyor. Vücudu dinlenmesi gereken yerde aç halde uyanık tutarak kilo vermeye zorluyorsunuz. Vücut yeterli enerjiyi aç kaldığı için bulamıyor. Dolayısıyla yağ yakmaya başlıyor. Yani kilo vermesi mantıklı geliyor bana.
Haber kanallarına inanmanızı tavsiye etmiyorum. Ayrıca hocam zaten kas gelişmi için 7-8 saat gece uykusu önemli. Onun dışında gün içinde 8 saat aç kalınırsa alınacak kaloride büyük ihtimalle düşük olacağı için evet kilo kaybı olabilir.

Geri
Yukarı