Geceleri uyuyamıyorum

Başlıktan da gördüğünüz gibi geceleri uyuyamıyorum. Herhangi bir hastalığım veya sıkıntım yok. Son 3 haftadır böyleyim. Saat 23.00'a doğru yatağa geçiyorum gece 4-5'e kadar yatakta debeleniyorum. Ne yapmam gerek? Uykumu getirmek için telefona bakıyorum fakat uykum gelse bile gözlerimi kapadığımda uyuyamıyorum. Ne yapmam gerek sizce? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bende de aynısı vardı bir gün yoruldum bayağı yatağa girmem ile uyudum yorulmaya çalış spor falan yapın kendinizi yorun kısacası.

Hocam yorulmak için her gün spor yapıyorum fakat hiçbir şey değişmiyor bir de uykum geldiği halde uyuyamıyorum yani uykum olsa bile gözümü kapttiktan 5 saniye sonra tekrar açıyorum.

Bir günlüğüne uyumayacaksınız. Sonraki gün saat 20.00'ye kadar dayanmaya çalışacaksınız sonra büyük ihtimalle uyursunuz veya tekrar uyamıyorsanız yoğurt veya ayran içip uyuyun. Uyku düzenim kaydığında (örneğin saat 4'e kadar uyamıyorsam) o gün uyanık Kali geceye kadar dayanmaya çalışırım.

Eğer uyuyamadıysanız o gün o uykusuzlukla kalın, dayanırsanız gece uyuyabileceksiniz. Bazı kişilere saç kurutma makinesi ve süpürge sesi de uyuması için yardımcı oluyordu.

Bir günlüğüne uyumayacaksınız. Sonraki gün saat 20.00'ye kadar dayanmaya çalışacaksınız sonra büyük ihtimalle uyursunuz veya tekrar uyamıyorsanız yoğurt veya ayran içip uyuyun. Uyku düzenim kaydığında (örneğin saat 4'e kadar uyamıyorsam) o gün uyanık Kali geceye kadar dayanmaya çalışırım.
Hocam benim uykum geliyor fakat gözümü kapattığımda uyuyamıyorum gözüm istemsizce açılıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı