Gigabyte Aorus 15P KD sıcaklık değerleri normal mi?

Youtubedan bir sürü video izledim bir çözüm bulamadım.

Dosya Ekleri

• 46D56D89-B470-4486-93FD-021EC70F3436.jpeg
    46D56D89-B470-4486-93FD-021EC70F3436.jpeg
    89 KB · Görüntüleme: 62
  • F990BB4D-9565-40C7-87F4-A22399B63F64.jpeg
    F990BB4D-9565-40C7-87F4-A22399B63F64.jpeg
    87,1 KB · Görüntüleme: 54
Herhangi bir ses yazılımı yükleyip denesenize Nahimic gibi Windows Store'de olmalı.

Dediğiniz uygulama inmiyor hocam maalesef.

Yeni Control Center'ı Aorus 15p KE4 işlemci haric aynı olduğu için (i7 12th gen, 3060 ve 1080 240Hz) modelinden indirdim ve CPU temp hariç her şey sorunsuz, i7 11800h olarak tanıyor işlemciyi. Ayrıca GPU mem clock sorunu yaşıyordum onu da bataryada kullanırken indirmemle çözüldü ''şimdilik''. Haber vereyim dedim indirmek isteyen olursa diye. Yenilik olarak fn+esc ile artık tüm fan ayarları arasında gezebiliyoruz, yeni rgb seçenekleri gelmiş( wawe rgb'nin yukarıdan, sağdan vs nasıl gelmesini istersiniz gibi) bu ikisi hariç kullanım ile alakalı yenilik gözüme çarpmadı.
Hocam siz servise gönderdiniz mi cihazınızı ? Şuan bende de sıkıntılı durumlar mevcut. Servise göndericem.

Son düzenleme:
Hocam siz servise gönderdiniz mi cihazınızı ? Şuan bende de sıkıntılı durumlar mevcut. Servise göndericem.
Dün kargoya verdim. Ama benim sorunum yazılımsal basit bir şey diye tahmin ediyorum. Yeni control center'la yarı zamanlı olarak çözüldü sorunum yani arada bir devam ediyor hala. Sizin sorun neydi bu arada? Kulaklığın çalışmaması ile mi alakalı?

Dün kargoya verdim. Ama benim sorunum yazılımsal basit bir şey diye tahmin ediyorum. Yeni Control Center'la yarı zamanlı olarak çözüldü sorunum yani arada bir devam ediyor hala. Sizin sorun neydi bu arada? Kulaklığın çalışmaması ile mi alakalı?

Hocam yok benim sorunum GPU da. Oyunlarım kasıyor. GPU %100ken birden %30'lara düşüyor. Sizde böyle bir durum var mıydı? Driverları güncelledim yetmedi format attım vs her şeyi yaptım çözüm bulamadım. Muhtemelen donanımsal.

Dosya Ekleri

• E09A5FF0-BF62-4846-83E4-29EEE5761613.jpeg
    E09A5FF0-BF62-4846-83E4-29EEE5761613.jpeg
    154,8 KB · Görüntüleme: 56
  • 74ED6549-2F54-4DED-8FE1-0FC471AD79BB.jpeg
    74ED6549-2F54-4DED-8FE1-0FC471AD79BB.jpeg
    177,9 KB · Görüntüleme: 50
Hocam yok benim sorunum GPU da. Oyunlarım kasıyor. GPU %100ken birden %30'lara düşüyor. Sizde böyle bir durum var mıydı? Driverları güncelledim yetmedi format attım vs her şeyi yaptım çözüm bulamadım. Muhtemelen donanımsal.

Hocam o sıcaklıklar ne ya? Ben benim sıcaklıklarım yüksek dediğimde normal diyorlardı. Bende Witcher 3 GPU CPU 80'de çalışıyor Gaming modda. Ayrıca her oyunda 80'de çalışıyor Forza, Witcher, metro, CS:GO ve ori gibi görece daha hafif oyunlar da dahil. Ayrıca Ideapad'ler bile( en ucuz RTX 3060'li model olarak geçiyor 1000 dolar altı denilerek) Max CPU 80-GPU 70 civarı çalışıyor. Benim endişem cihaz da sorun varsa değişimin cihaz stoklarda yokken olmasıydı ve artık stoklarda da yok yani sorun olsa değişim değil iade olacak:D Ne desem bilemedim...
Ayrıca hayır hiçbir oyunda drop sorunu yaşamadım.

Son düzenleme:
Hocam o sıcaklıklar ne ya? Ben benim sıcaklıklarım yüksek dediğimde normal diyorlardı. Bende Witcher 3 GPU CPU 80'de çalışıyor Gaming modda. Ayrıca her oyunda 80'de çalışıyor Forza, Witcher, metro, CS:GO ve ori gibi görece daha hafif oyunlar da dahil. Ayrıca Ideapad'ler bile( en ucuz RTX 3060'li model olarak geçiyor 1000 dolar altı denilerek) Max CPU 80-GPU 70 civarı çalışıyor. Benim endişem cihaz da sorun varsa değişimin cihaz stoklarda yokken olmasıydı ve artık stoklarda da yok yani sorun olsa değişim değil iade olacak:D Ne desem bilemedim...
Ayrıca hayır hiçbir oyunda drop sorunu yaşamadım.
Hocam benimde 80leri buluyor sıcaklıklar. Oyunu yeni açtığım bir anda çektiğim bir fotoğraf bu. Sizin değişim olacaksa bile değişimi itopya değil gigabyte yapacak sanırım. Stok sorunu olmaz bundan dolayı.

Hocam benim de 80leri buluyor sıcaklıklar. Oyunu yeni açtığım bir anda çektiğim bir fotoğraf bu. Sizin değişim olacaksa bile değişimi İtopya değil Gigabyte yapacak sanırım. Stok sorunu olmaz bundan dolayı.

Ben de öyle sanıyordum ancak ASUS'un dediği şey resmi satış kanalları olmadığı için (gigabyte gibi) bana satıcı ile alakalı olduğuydu. Birkaç ay önce bu konudan ağzım yandı, tekrar yaşamak korkutucu geliyor, servise kendimi ispatlamaya çalışmak vs. sıcaklıklar konusunda. Cevabınız için de teşekkür ederim, ASUS'u hatırlayınca aynı şeyleri yaşama korkusu biraz tedirgin etti.

Ben de öyle sanıyordum ancak ASUS'un dediği şey resmi satış kanalları olmadığı için (Gigabyte gibi) bana satıcı ile alakalı olduğuydu. Birkaç ay önce bu konudan ağzım yandı, tekrar yaşamak korkutucu geliyor, servise kendimi ispatlamaya çalışmak vs. sıcaklıklar konusunda. Cevabınız için de teşekkür ederim, ASUS'u hatırlayınca aynı şeyleri yaşama korkusu biraz tedirgin etti.

Hocam iş can sıkıcı. 25-30 bin lira verip alınan makinelerle böyle uğraşmak gerçekten insanı mental olarak çok yoruyor. İki gündür şu kasmalar vs tüm huzurumu kaçırdı.

Geri
Yukarı