GTA IV vs Cyberpunk 2077

Tamam arkadaşlar çok kötü Cyberpunk hiç sevmediniz eski oyunlar bile daha iyi anladık. Sokağa çıkıp Cyberpunk başlığı açanları avlamaya başlayacağım yakında. Mutlu olmaya çalışın biraz gidin hobi mi edineceksiniz ne yapacaksınız. Mappa haterları bir Cyberpunk haterları iki.
Hayır işin komiği GTA 4 11 sene sonra bile PC'de neredeyse oynanamaz halde. Ağzına kadar teknik sorun var günümüzün mid-end ve high-end sistemlerinde bile felaket droplar yaşanıyor. Cyberpunk 2077'de GTX 1660Ti ile aldığım performans GTA 4'te aldığım performanstan çok daha iyi. Rockstar bile oyunu düzeltmekle uğraşmayıp Steam'den kaldırdı bir ara. Teknik anlamda GTA 4 PC portu tam bir çöplük.

Tamam arkadaşlar çok kötü Cyberpunk hiç sevmediniz eski oyunlar bile daha iyi anladık. Sokağa çıkıp Cyberpunk başlığı açanları avlamaya başlayacağım yakında. Mutlu olmaya çalışın biraz gidin hobi mi edineceksiniz ne yapacaksınız. Mappa haterları bir Cyberpunk haterları iki.
Hayır işin komiği GTA 4 11 sene sonra bile PC'de neredeyse oynanamaz halde. Ağzına kadar teknik sorun var günümüzün mid-end ve high-end sistemlerinde bile felaket droplar yaşanıyor. Cyberpunk 2077'de GTX 1660 Ti ile aldığım performans GTA 4'te aldığım performanstan çok daha iyi. Rockstar bile oyunu düzeltmekle uğraşmayıp Steam'den kaldırdı bir ara. Teknik anlamda GTA 4 PC portu tam bir çöplük.

Evet optimizasyon sorunları çok var Steam'den yorumlara ve incelemelere göz atabilirsiniz.
Ve GTA IV 11 senelik oyun hala optimizasyon sorunları düzeltilemiyor ama Cyberpunk 2077'nin bugları yavaş yavaş fixleniyor.

Niye herkes Cyberpunk'ı savunuyor anlamıyorum böyle bir hata kabul edilemez biz tüketiciyiz firmayı neden düşüneyim ben.

Oyun istenen vaatlerin hiçbirini yerine getiremedi ve hala savunuyorsunuz. Hiç mi belgesellerini izlemediniz.

Sonuç bana vaat edilen şeyler olmadı ve oyunu tabii ki gömeceğim babamı oğlu mu savunayım. Ayrıca söylenilen sistem gereksinimlerini karşılamıyor 30 FPS zor gözüküyor resmen.

Niye herkes Cyberpunk'ı savunuyor anlamıyorum böyle bir hata kabul edilemez biz tüketiciyiz firmayı neden düşüneyim ben.

Oyun istenen vaatlerin hiçbirini yerine getiremedi ve hala savunuyorsunuz. Hiç mi belgesellerini izlemediniz.

Sonuç bana vaat edilen şeyler olmadı ve oyunu tabii ki gömeceğim babamı oğlu mu savunayım. Ayrıca söylenilen sistem gereksinimlerini karşılamıyor 30 FPS zor gözüküyor resmen.
Fanboyluk deniyor buna.

Benim bu konuda bir sorunum yok zira yalnızca 2013'te yayınlanan teaser ile 2018'de yayınlanan fragmanı izledim. Night City Wire tarzındaki hiçbir etkinliği takip etmedim ve oyundan çıkarılan içeriklerin varlıklarını bile yapımcılar kendileri söyleyince öğrenmiştim. Yayınlanan içeriklere bu kadar uzak kalmamın sebebi şu an yaşanan ortamın yaşanacağını tahmin ettiğim için oyundan spesifik bir form beklememekti. Oyunun güzel olacağına emindim ama daha fazla detay ne biliyor ne de takip ediyordum. Buna rağmen ARPG olması gibi konularda beni şaşırtsa da kalan çoğu noktada gerçekten iyi bir oyun ve bu yüzden beklentimin karşılığını aldım. İnsanlar gibi ağzımın suyu aka aka yayınlanan içerikleri ve haberleri delicesine takip etseydim muhtemelen ben de sinirlenirdim ancak olacakları tahmin ettiğim için bundan sıyrıldım. Yalnızca teknik problemleri ve ortalama seviyedeki hikayesi canımı sıktı oynarken.
Ben insanlardaki gereksiz Cyberpunk hypeını da anlamadım açıkçası. Cyberpunk'ı hypela bekleyip sonra yerin dibine sokan on kişiden sekizi ne Cyberpunk lore'u ile ne RPG yapımlar ile alakalı insanlar ve çoğunluğu oyunu oynamadı bile. Yani yapımcılar felaket hatalı bir politika izlediler ama bu kadar insan alakaları olmayan bir oyun türüne karşı nasıl ve neden yükseldi kestirmesi güç. Cp77 ilginç bir şekilde toplum psikolojisinin tuhaf yanlarını görmemizi sağladı böylece.

GTA serisinde PSP'lere dahi çıkan oyunları bitirmiş biri olarak serinin tek oynamadığım daha doğrusu belki de 3 veya 4 kez indirip 1 saatte sıkılıp kapattığım tek oyunu GTA 4 olmakla birlikte CP2077 hikayesinden ötürü iki kez tarafımca bitirilmiştir. (toplam 210 küsur saat harcamışım oyunda)

GTA serisinde PSP'lere dahi çıkan oyunları bitirmiş biri olarak serinin tek oynamadığım daha doğrusu belki de 3 veya 4 kez indirip 1 saatte sıkılıp kapattığım tek oyunu GTA 4 olmakla birlikte CP2077 hikayesinden ötürü iki kez tarafımca bitirilmiştir. (toplam 210 küsur saat harcamışım oyunda)

Arkadaş kızgın atmış hazır, güncelleme aldı. Ve ben hala oynamadım :D

Hocam bir yıllık konu.

Geri
Yukarı