GTA V'i neden sevmiyorum?

Taptic

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
6
GTA V'yi bugün neden sevmediğimi ifade etmek istiyorum.

• Hikayesi fena değil ama asla öncekiler gibi de değil. Özellikle de GTA IV ve SA'nın yanına yaklaşamaz. Oynanış GTA IV sonrası oyuncağa döndü. Yani bir gerileme var bu noktada, özellikle de fizik konusunda. Sandılar ki basit oyuncular basit fizik istiyor, çoğunluk buna uyabilir bilmiyorum ama bana uymadı.
  • Bir diğer konu ise haritanın boşluğu. Hiçbir şey için tonlarca yol gitmeniz gerekiyor. Gerçekten de hiçbir şey için neden o kadar yol gidiyoruz? Harita gerçek anlamıyla boşluk. Tam bir hata tolere etme çabası gibi.
  • Diğer ve can alıcı nokta ise dandik online sistemi. Benim asıl derdim burada. Başkalarını öldürmek ve gıcık etmek amacı gütmeyen bir kişi bile görmedim. Paralı bir ekonomi var. Bunun tepkisi ise hileler. Bu olunca da kendi halinizde normal akışta oyun oynayamazsınız. En azından PC platformu böyle. Ben bu oyuna 5 yıl civarında sahibim ama hiçbir şey yapamadım hakkıyla. Görev yapayım desem ya saçma sapan insanlar denk geliyor ya da hileciler. Arkaya dönüp baktığımda zorla kazanılmış ama hiçbir işe yaramayan yatırımlar ve emek görüyorum sadece. Parayı ya da hileyi basan zengin olduktan sonra kimse normal oynamıyor. Gruplaşan ender kişiler hariç görev yapıp para kazanan yok.

"Vay efendim grafikler" falan demeyin, o yıla göre bir zahmet olsun o teknolojik gelişmeler. Onun dışında çok yavan ve aşırı eksik bir oyun. Bunca senedir dayanması ise garip bir şekilde tuhaf. Ben bir ikna konusu açmadım. Uzun zamanlı deneyim paylaştım. İşten çıkıp, kafa dağıtayım diyen bir insana çok ama çok ters bu oyun. Benim gibi kişilere ters, onu belirtmek ve isyan amaçlı açtım sadece bu konuyu.

Fanboylar gelmeden kalkalım biz.(!) :ROFL:
Gelsinler, ne yapalım. :D Kişisel görüşüm. 5 senelik emeğim anlamsız değil benim için. Bir tarafım çatladı ama yok, bu oyuna verdiğim para resmen ziyan. Benim suçum yokmuş. Eğlenmek için yolunu bulan varsa ne ala ama önceki oyunları hakkıyla oynayan adam bu oyuna saygı duymaz.

Geri
Yukarı