GTX 1050 Ti'dan RX 580'e geçilir mi?

Dövizden dolayı 1070'lere geçmek hala zor ve kolaylaşacak gibi de durmuyor. RX580 şaşırıtıcı derecede indirim vardı hala geçerliyse bence mantıksız değil. Sonuçta 1050Ti ikiye katlayabilir. Şu mantıkla biraz daha bekle 1080 al o zaman vs sonu gelmez.

Arkadaşın şu an acelesi yok, para biriktirip 1070 alması ileriye yönelik daha iyi bir seçenek. Acele ile elindeki kartı satıp rx580 almak yerine, birkaç ay daha bekleyip 1070 almak çok daha iyidir. Şimdi anladın mı?
Ama arkadaş o konuda haklı. RX 580 1080p ekran kartı 2 kat para verip %25 fazla performans para israfı olur.
@57'Alay Tavisyem GTX 1050Ti ekran kartını sat paranı 1400₺-1600₺ ye tamamla RX 580 4GB ya da 8GB versiyonlarından birini al.
Sapphire Radeon RX580 Pulse OC 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Sapphire Radeon RX580 Pulse OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı

Ben geçtim çokta memnunum. Aralarında cidden hissedilir bir fark var.

Arkadaşın şu an acelesi yok, para biriktirip 1070 alması ileriye yönelik daha iyi bir seçenek. Acele ile elindeki kartı satıp RX 580 almak yerine, birkaç ay daha bekleyip 1070 almak çok daha iyidir. Şimdi anladın mı?

Rx 580'in 50 FPS verdiği yerde 62 FPS veren GTX 1070'in nesi uzun ömürlü? Zaten 14nm silikona yatırım yapmak uzun vadeli iyi bir yatırım değil, yapacaksanız da f/p oranı en yüksek ürün olan RX 570-580 gibi kartlara yönelinmesi en doğrusu. Israrla %25 daha fazla performans için 2 kat para verilmesini tavsiye ediyorsunuz ve bunun da uzun vadeli iyi bir yatırım olduğunu iddia ediyorsunuz.

Yeni nesil kartlar çıktıkça Nvidia kartların performansı düşerken AMD kartlarda ise zaman geçtikçe performans artışı yaşanıyor. Bu farkın 2 sene sonra en kötü %20'ye hatta %15'e ineceğini öngörebiliriz. Rx 480 ilk çıktığında performansı GTX 970'i ancak yakalıyordu, bugün ise yeni çıkan oyunlarda RX 480'in %5-10 iyileştirilmiş versiyonu olan RX 580, GTX 980Ti'yi dahi yakalıyor. Eksik bilgilerinizle bilgiçlik taslamayın rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Katılıyorum hocam f/p olarak en iyisi hangisi ise o alınmalı yoksa teknolojinin sonu yok. Sistemi kurarken RX 480 çok istemiştim mining olayı patladığı için 1050Ti almak zorunda kalmıştım acısı hala içimde:D AMD güncelleme konusunda bir tık daha iyi bir şekilde yakalıyor adamlar. Ya da Nvidia kötü.

Ben sanki RX580, kötüledim, hala dediğimi anlamamışsın ya da anlamak istemiyorsun git bir daha oku ilk baştan. İster papağan gibi tekrarlarım, ister muhabbet kuşu gibi tekrarlarım. Rahatsız oluyorsan benim söylediklerime laf atmazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözüm RX 580'in 2 katı para verip 1070 al diyen arkadaşlaraydı. 2 kat para verip %25 daha fazla performans almak tahmin edebileceğiniz üzere bir fiyat/performans fiyaskosu.
para biriktirdikten sonra isterse basar powercolor vega 56 çakar, oc modda 2070'e bile takar kartla elindekini satıp rx580 alması uzun vadeli bir iş değil biz onu demeye çalışıyoruz.

RX 590 başka bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Testlerde 1060'a iyi farklar atmış. Bir kaç haftaya kadar piyasaya çıkar.

Ultrada gözüm yok şuan bu kart BF1 bile ultra da 60-48 fps verdi orta ayarda 60 fps sabit bu kartı satıp 1070 düşünüyorum 1000 tl extradan para vermiş olacağım bu ekran kartı i7 6700 işlemci ile 2 sene daha yetsin bf5 bf1 cs go gta 5 oynatsın yeter bile ne yapayım ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı