GTX 1050 Ti'dan RX 580'e geçilir mi?

1300-1400'TL çıkarabiliyorsan kafadan biraz daha sık kendini 1070'ler zaten 2300-2600 arası kart var zamanla da düşecektir zaten, durduk yere ekstra masrafa gerek kalmaz.
1070'e kadar para biriktiririm ama 850'den vereyim mi şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Para biriktirene kadar alamayacağım 1070'i sonra aynı fiyattan satamam diye korkuyorum.

Yani şöyle bir şey de var neden GTX 1050 Ti'yi yükseltmek istiyorsun ki? İmkanın varsa şu an zaten git en iyisini al, mesela bende de aynı kart var şu an istediğim tüm oyunları oynuyorum. Zaten oyunu da çok az oynarım. Bence gayet yeterli bir kart.

Boşa masraf olur diyen arkadaşlar bunu neye dayanarak söylüyor?

1050Ti ile FullHD'de Assasins Creed Oddyssey bile oynayamazsınız. Low ayarlarla dahi 30 FPS altına düşebiliyor. RX 580'i ise bizzat kullanıyorum 1050Ti'nin Low ayarlarda verdiği FPS'nin fazlasını High ayarlarda veriyor. İki kart arasındaki performans farkı neredeyse iki kat. 1050Ti'nin 30 FPS verdiği ortamda RX 580 56(1050Ti'den %85 fazla) FPS veriyor, GTX 1070 ise 70 FPS (RX 580'den %25 fazla) veriyor. 60 Hz FHD bir monitörle RX 580 muazzam bir ikili olurlar. Kesinlikle geçmelisin.

Boşa masraf olur diyen arkadaşlar bunu neye dayanarak söylüyor?

1050Ti ile FullHD'de Assasins Creed Oddyssey bile oynayamazsınız. Low ayarlarla dahi 30 FPS altına düşebiliyor. RX 580'i ise bizzat kullanıyorum 1050Ti'nin Low ayarlarda verdiği FPS'nin fazlasını High ayarlarda veriyor. İki kart arasındaki performans farkı neredeyse iki kat. 1050Ti'nin 30 FPS verdiği ortamda RX 580 50(1050Ti'den %70 fazla) FPS veriyor, GTX 1070 ise 65 FPS (RX 580'den %30 fazla) veriyor. 60 Hz FHD bir monitörle RX 580 muazzam bir ikili olurlar. Kesinlikle geçmelisin.
Yazdığımı tam okusaydın anlardın elinde GTX 1050Ti ekran kartı var "Eğer elden çıkartabilirsen RX 580 e geçebilirsin" dedim. Satamazsa ve elinde zaten ekran kartı bulunduğundan neden fazladan 1400₺ cebinden çıksın. Bu arada sistemini düzelt RX 460 yazıyor.

Yazdığımı tam okusaydın anlardın elinde GTX 1050Ti ekran kartı var eğer elden çıkartabilirsen RX 580 e geçebilirsin dedim. Satamazsan ve elinde zaten ekran kartı bulunduğundan neden fazladan 1400₺ cebinden çıksın. Bu arada sistemini düzelt RX 460 yazıyor.

Sözüm RX 580'in 2 katı para verip 1070 al diyen arkadaşlaraydı. 2 kat para verip %25 daha fazla performans almak tahmin edebileceğiniz üzere bir fiyat/performans fiyaskosu.

Sözüm RX 580'in 2 katı para verip 1070 al diyen arkadaşlaraydı. 2 kat para verip %25 daha fazla performans almak tahmin edebileceğiniz üzere bir fiyat/performans fiyaskosu.

Arkadaşın şu an acelesi yok, para biriktirip 1070 alması ileriye yönelik daha iyi bir seçenek. Acele ile elindeki kartı satıp RX 580 almak yerine, birkaç ay daha bekleyip 1070 almak çok daha iyidir. Şimdi anladın mı?

O zaman arkadaşların cevaplarını al benim değil. Orada belirttiğin cümlede "Boşa masraf olur diyen arkadaşlar bunu neye dayanarak söylüyor?" dedin bende ondan önce " RX 580'e geçmek ise mantıksız boşa masraf olur." dedim. Yani bana da söylemiş oluyorsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı