GTX 1050 Ti'dan RX 580'e geçilir mi?

Hali hazırda 1050 ti kullanıyorum, dün rx 580 8gb siparişini verdim. Elime geçince deneyimlerimi aktarırırım. Umarım youtube karşılaştırmaları gerçektir.

Hali hazırda 1050 ti kullanıyorum, dün rx 580 8gb siparişini verdim. Elime geçince deneyimlerimi aktarırırım. Umarım youtube karşılaştırmaları gerçektir.
Sıkıntı şu 940 a aldım 900 satıyorum gerçekten satıp yükseltmeye cok gerek var mı diye ?
RX 590 başka bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Testlerde 1060'a iyi farklar atmış. Bir kaç haftaya kadar piyasaya çıkar.
satayım mı bu o zaman ?

Boşa masraf olur diyen arkadaşlar bunu neye dayanarak söylüyor?

1050Ti ile FullHD'de Assasins Creed Oddyssey bile oynayamazsınız. Low ayarlarla dahi 30 FPS altına düşebiliyor. RX 580'i ise bizzat kullanıyorum 1050Ti'nin Low ayarlarda verdiği FPS'nin fazlasını High ayarlarda veriyor. İki kart arasındaki performans farkı neredeyse iki kat. 1050Ti'nin 30 FPS verdiği ortamda RX 580 56(1050Ti'den %85 fazla) FPS veriyor, GTX 1070 ise 70 FPS (RX 580'den %25 fazla) veriyor. 60 Hz FHD bir monitörle RX 580 muazzam bir ikili olurlar. Kesinlikle geçmelisin.
Yanlış karta bakmış olmayasınız? Bende 1050 Ti sahibiyimde hiçde öyle bir durum söz konusu değil kaldıki AC Oddyssey'de optimizasyon sıkıntıları mevcut her kartla anlık FPS düşüşleri yaşanabiliyor yer yer.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yanlış karta bakmış olmayasınız? Bende 1050 Ti sahibiyimde hiçde öyle bir durum söz konusu değil kaldıki AC Oddyssey'de optimizasyon sıkıntıları mevcut her kartla anlık FPS düşüşleri yaşanabiliyor yer yer.

Kardeşim 1050ti memnunmsn masraf yapmaya gerek var mı rx580 vs 1070 e ?

Bende de 1050ti var şu an yeni oyunlarda dahil hepsini yüksek ayarda oynuyorum. Eğer paranız yoksa kendinizi zorlamayın, daha yüksek model alacağım diye. Eğer rahatlıkla GTX1070 alabiliyorsanız, alın zaten.

Bende de 1050ti var şu an yeni oyunlarda dahil hepsini yüksek ayarda oynuyorum. Eğer paranız yoksa kendinizi zorlamayın, daha yüksek model alacağım diye. Eğer rahatlıkla GTX1070 alabiliyorsanız, alın zaten.
2 aya biriktip alabilirim en en kötü bende oynuyorum cok menmnum kartımdan ama daha bu fiyata satmak sorun olur mu onu düşünüyorum kaç sene daha böyle götürür bu kart ? Black friday cok etki eder mi ekran kartında ?

2 aya biriktip alabilirim en en kötü bende oynuyorum cok menmnum kartımdan ama daha bu fiyata satmak sorun olur mu onu düşünüyorum kaç sene daha böyle götürür bu kart

Tam olarak net bir cevap veremem yani şimdi 2 sene desem yanlış bilgi veririm. Ama uzun bir süre götürür, çok iyi bir kart değil ama daha geçen sene çıktı yani. Teknolojisi eski bir kart değil. Bir de sürekli oyun oynamıyorsanız değiştirmenize gerek yok.

Şimdi şöyle anlatayım ben oldukça memnunum. İyikide almışım diyorum bütçem buna yetmişti o zaman hiçte pişman etmedi beni. Bu durum karttan ne beklediğinize göre değişir. Bana şu anda da soracak olursanız şu an için bu yükseltmeyi gereksiz görüyorum. En az 1-2 sene daha yüksek veya ultra ayarlarda götürür bu kart. Oynamak istediğini oyunlarıda söylemişsiniz PUBG falan. Bunları zaten oynatan bir kart. Birde nVidia yeni RTX kartları duyurdu ki bunların 1050 ve 1060'ları hala ortada yok. Yerinizde olsam beklerim üzerine para atmaya devam ederim. Tek kişilik oyunlarda 45-60 FPS arası zaten yeterli. Eğer monitörünüz 60 Hz zaten ne kart takarsanız takın 60 üstünü göremeyeceksiniz. Acele etmeyin bir sene daha kullanın kartı birikim yapın yeni çıkan veya çıkacak olan kartlardan alın derim. Birde şunu ekliyim 1-2 sene daha Yüksek-Ultrada götürür dedim 1-2 sene hiç bir oyunu oynamayacak değil bu kart ultra takıntınız yoksa zaten bu kart sizi en az 5 sene idare eder ha nolur 1-2 seneden sonra bir kaç ayar kısarsınız ilerleyen dönemlerde ultradan yükseğe daha ilerisinde yüksekten orta ayarlara çekersiniz. GT650m laptopum vardı günümüz oyunlarına kadar kullandım açıkcası 6 sene oldu alalı siz hesaplayın.

Şimdi şöyle anlatayım ben oldukça memnunum. İyikide almışım diyorum bütçem buna yetmişti o zaman hiçte pişman etmedi beni. Bu durum karttan ne beklediğinize göre değişir. Bana şu anda da soracak olursanız şu an için bu yükseltmeyi gereksiz görüyorum. En az 1-2 sene daha yüksek veya ultra ayarlarda götürür bu kart. Oynamak istediğini oyunlarıda söylemişsiniz PUBG falan. Bunları zaten oynatan bir kart. Birde nVidia yeni RTX kartları duyurdu ki bunların 1050 ve 1060'ları hala ortada yok. Yerinizde olsam beklerim üzerine para atmaya devam ederim. Tek kişilik oyunlarda 45-60 FPS arası zaten yeterli. Eğer monitörünüz 60 Hz zaten ne kart takarsanız takın 60 üstünü göremeyeceksiniz. Acele etmeyin bir sene daha kullanın kartı birikim yapın yeni çıkan veya çıkacak olan kartlardan alın derim. Birde şunu ekliyim 1-2 sene daha Yüksek-Ultrada götürür dedim 1-2 sene hiç bir oyunu oynamayacak değil bu kart ultra takıntınız yoksa zaten bu kart sizi en az 5 sene idare eder ha nolur 1-2 seneden sonra bir kaç ayar kısarsınız ilerleyen dönemlerde ultradan yükseğe daha ilerisinde yüksekten orta ayarlara çekersiniz. GT650m laptopum vardı günümüz oyunlarına kadar kullandım açıkcası 6 sene oldu alalı siz hesaplayın.
cok güzel açıklamışsınız aklımı çalan tek şey black friday indirimleriydi bunu satip üstüne 300-400 koyup Max 1500 e e rx 580 vs ikinci el biraz daha koyup 1070 almaktı ama 1300 TL masraf yapmak ultra takıntım olmadığı icin emin olamadım en iyisi satmayıp biraz daha devam etmek şuan 900 e satabiliyorum en kötü 700 e 2 seneye satsam bile kafi 940 a almıştım ..,

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı