GTX 1060 Sistem düşük FPS Sorunu

Zeaven

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar aldıgim 1060 ekran karti dun elime ulasti hemen PC taktim büyük bir hevesle lakin düşük FPS verdi. Benim düşüncem islemciden dolayi bu arada islemcim AMD Phenom X6 1055T'dir. Darbogaz falan mi yapti ki anlamadım. PUBG'de ultra ayarlara cekiyorum 65-80 arasında oynatırken en low ayarlara aldığımda nedense 55 FPS veriyor neden yani ? Daha overclock yapmadım ondan olabilir mi ? Overclock darboğaz var ise darbogazi dusurur mu son olarak ekran kartinda 4x2 pin girisi var lakin ben 6 pin taktım ondan olabilir mi? Cevap verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplanmış, işlemci darboğazı doğru.

1000 Serisi öncesi bu kadar belirgin değildi ama modern ekran kartları çok güçlü ve FX serisi gibi eski mimariye dayanan işlemciler burada ciddi tek çekirdek performansı zayıflığı sorunu yaratıyor. Modern Ryzen'da büyük oranda gelişme oldu ancak yine de gün geçtikçe güçlü işlemci ihtiyacı artıyor. RAM ihtiyacı da artıyor.

Ne yapabilirsiniz? Düşük ayarlar yerine Ultra ayarlarda oynamayı tercih edin.

Cevaplanmış, işlemci darboğazı doğru.

1000 Serisi öncesi bu kadar belirgin değildi ama modern ekran kartları çok güçlü ve FX serisi gibi eski mimariye dayanan işlemciler burada ciddi tek çekirdek performansı zayıflığı sorunu yaratıyor. Modern Ryzen'da büyük oranda gelişme oldu ancak yine de gün geçtikçe güçlü işlemci ihtiyacı artıyor. RAM ihtiyacı da artıyor.

Ne yapabilirsiniz? Düşük ayarlar yerine Ultra ayarlarda oynamayı tercih edin.
Cözünürlüğüde arttirsam daha mı iyi olur peki?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı