Gün boyu yorgunken gece uyuyamak

Impromptu

Femtopat
Daha fazla  
Başlıktan da anladığınız üzere konu çok net, hiçbir mantığı olmayan bir uykusuzluk (bunu yazarken bile saat 2:50 olmuş) bir insan gün boyu yorgunluk çekip gece yatağa yattığı an nasıl dinçleşebilir? Öğrenciyim; her sabah 7'de kalkıp okula gitme tufanı saatlerce beyninin yıkanması, yorgun argın eve varma ve ödev sınav derken yatıp sona Eren bir gün lakin o günün sona erdiğini hiç göremiyorum. Bazen eve geldiğimde saat gece 3-4 gibi zorla uyuduğum için çektiğim yorgunluk ile 1-2 saat uyuyorum ve tekrar kalkıyorum, velhasıl ki gece olduğunda o yorgunluk kaçıyor, uykum gelmiyor, uyuyamıyorum. Bunun nedeninin o uyuduğum birkaç saatlik uykudan olduğunu düşündüğüm için eve geldiğimde uyumayı bıraktım ve ne yaparsam yapayım yine uyku gelmiyor, gece 2-3 saat uyuyorum, okula gidip binbir türlü eziyet çekiyor daha sonrasında eve gelip derslerle uğraşıyorum, yorgunluktan beynim yamulmuş şekilde uyumamak için direniyorum ve gece 12 olup yatağa yattığımda o uyku sönüyor, bir anda dünyanın en enerjik insanı oluyorum, hiç abartmadan diyeyim İngiltere'ye götürün caraboa cup finalinde 90dk sol kanat oynayacak kadar enerjik oluyorum o direnişlerin sonunda yatağa yatınca. Aslında bir konuya daha bağlıyorum bu uyku muhabbetini; nefret ettiğim okul ve tatsız hayatım. Ben uzun zamandır pek renkli bir hayat sürmeyen, her gün aynı sıkıcı monoton şeyleri yapıp duran ve sevdiğim şeylerden bile zevk almayacak dereceye gelmiş, tıpın deyimiyle "tükenmişlik sendromu" geçiren mutsuz bir bireyim, her gününün bir önceki gününün kopyası olduğunun farkında olan, kendimi birşeylerin içinde dalıp götüremeyen, geçmişin pişmanlığı ve geleceğin kaygısıyla bugününü kaybeden, evden dışarı çıkmayan, pek sosyal çevresi olmayan, muhtemelen kelimelerin kifayetsiz kalacağı türden yalnızlık çeken bir adamım. Gün boyu yorgunken gece neden bastığını anlayamadığım uykusuzluğumun ise benim için tek bir nedeni var; yeni bir güne kalkmak istememem. Ben yeni bir güne kalkmak istemiyorum, ben uyumak istiyorum ama uyanmak istemiyorum. Berbat geçen günümün yarına uyanarak tekrarlanmasını istemiyorum ve bu yüzden uyuyamıyorum ve bunlardan da kurtulamıyorum.
Bu kadar boş konuşmanın ardından sadete gelecek olursak ise soracağım şeyler şu:
Gün boyu göz altları şiş uyksuzuluk ve yorgunluk hisleriyle talan olmuş bir şekilde takılırken gece kaçan bu uykumu nasıl düzeltebilirim, en başında ise bu yaşama isteksizliğinden nasıl kurtulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı