Günde 5-6 litre su içmenin zararı olur mu?

• Konuyu başlatan Bruz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 4B
Bir saglıkçı olarak şunu söyliyim insan günde 2-3 litre su içmesi gerekir çok fazla su icmen çok fazla idrara çıkman demek su zehirlenmesi veya hiponatremi hastaligina sebebiyet verebilir.

Bu tarz konular nasıl onaylanıyor cidden anlamıyorum. Bu sorunuzun cevabını kolaylıkla "sağlık" temeline dayanan web sitelerden işin uzmanları tarafından yazılan metinlerden alabilirsiniz.

Özgür bir platformda istediğim konuyu açabilir, bu konuda forumdaki arkadaşlara danışabilirim ve bilgi kazanımı sağlayabilirim. Bu sizi ilgilendirmez.
O kadar su içmek iyi bir şey değil, ama o kadar su içmeyi vücudun istiyorsa yani sürekli susuyorsan bence bir zararı yok. Kendini zorluyorsan su zehirlenmesi bile yaşayabilirsin. Bi doktora görün yine de için rahat etsin.

Hayır hocam susadığımdan değil paso içesim geliyor. Metabolizma ve vücuttaki zararlı atıkların atılması beni gaza getirtiyor ve içmek istiyorum. :)

Ben 90 kiloyum. Her 10 dakika da bir susuyorum. Her gün 10-15 litre deviriyorum. Eğer benim gibi 90 kiloya yakınsan normal diyebilirim.

@Bruz

İşte bu tür zırva yorumlar yüzünden sağlığınızla alakalı sorularınız için teknoloji odaklı bir forumu değil, sağlık odaklı ve işin uzmanlarının bulunduğu bir forumu/web sitesini tercih etmelisiniz. Yoksa günün sonunda günde bir damacana su içmeyi sağlıklı/normal gören bir insan olup çıkabilirsiniz.

Geri
Yukarı