Günlük hayattaki problemler nelerdir?

Arkadaşlar benim demek istediğim, maddi manevi değilde daha basit şeyler. Mesela mouse kablosunu daha elverişli kullanmak için mouse Bungee var ya. Bunun gibi.

Engelli bireylerin temel ihtiyaçlarını giderebilmek için çözümler bulunabilir, mesela yapaz zaka da işin içine kat. Örneğin çip set donanımlı arabalar, insanların bir arabayı sürmesine gerek duyulmadan yapaz zeka sayesinde ilerlemesi, trafiğe çıkması için tasarlandı. Kendi kendine gidip gelen arabalar da diyebiliriz. Diyeceksiniz ki bazı marka arabalr kumandadan çağırınca geliyor. Benim amacım hiçbir veri veya bilgi sağlanmadan(kumanda vb. bir şeyden komut verilmeden) o arabanın gelmesini sağlamak. Hiçbir girdi, veri veya bilgi sağşanmadan araba benim yanıma gelir. Sensörler ile. Kamerakar ile. Ama bu biraz zor bu yüzden ilk öncelikle profesyonel bir araba sürücüsü arabayı sürer ve işin içine yapay zeka girer. Öğrenir. Her bir kaldırıma çarptıında bir dahaki kaldırıma yaklaştığında önlemini alır. Yaşayarak ve görerek öğrenir. Biz insanlar bile yaşayıp öğrenirken insanın teknolojik alandaki kopyası bunu veri veya girdi sağlanmadan yapamaz. Yazıp hataları için kusura bakma.

Arkadaşlar merhaba, teknoloji ve tasarım dersi öğretmenimiz bize günlük hayattaki problemlerimizi bulup onlar hakkında çözüm bulup bu çözümün taslağını çizmemizi istedi. Benim de problemlerim var fakat bunların bir çözümü var. Sizden isteğim bana probleminizi atın bunları yazabileyim. Şimdiden teşekkürler.

Şarj adaptörünü tekte prize takamamak.
USB'yi tekte PC portuna takamamak.

Geri
Yukarı