Hangi internet tarayıcısı daha iyi?

Edge Chromium tabanlı kararlı sürümü yayınlandığı zaman Technopat bunun haberini yapıp haberin gönderisini Sosyal'de paylaşmıştı. Oradan yardım alarak bu söylediğiniz ayara benzer birkaç ayar ile oynadım ve çok memnunum şu anda. Buyurun konu linki:
Alttaki mesajlardan yararlanmalısınız özellikle.
Ben de yeni gördüm :) Ama hâlâ yeni sekme açınca Bing'den, Google'a gitmiyor :( Mesela gördüğün resimde Google açılıyor. Ama yeni sekmede hâlâ Bing var. Bir türlü düzeltemiyorum. RAM kullanımında düzgün, 2 sekme 100 MB. Normal bir tarayıcıda 2 sekmede 200-300 MB'a çıkıyor :)Bunu bana anlatır mısın? Ben de Bing'i, Google yapayım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    121,5 KB · Görüntüleme: 56
Yabancı kaynaklarda şu an en güvenilir tarayıcının Brave olduğunu okuyup ona geçtim. İşlevsellik açısından Opera kadar iyi olmasa da gerçekten güvenlik açısından çok fazla seçeneği mevcut. Chromium bazlı olduğu için Chrome eklentilerini kullanabiliyorsun.

Chrome, çünkü dışarda bir konuya telefonda cevap veremeyeceğim zaman yer imlerindeki bir klasöre kayıt edip masaüstüne geçtiğim zaman hemen kayıt ettiğim konular senkron oluyor ve konu arama derdim olmuyor.

Bu özellik diğer tarayıcılarda var mı bilmiyorum fakat Chrome bu işi çok seri yapıyor.

Yeni sekme sayfasını harici bir uzantı ile değiştirebilirsin.
Microsoft Edge - Uzantılar - Arama Araçları
Screenshot_1.png
Ama o arama kutusu yerine arama çubuğunu kullanmaya alışmanı öneririm. Yeni sekme açtığında tarayıcı otomatikman arama çubuğunu kullanacaktır.

Yeni sekme sayfasındaki arama kutusunun özelleştirilebilir olması için bayağı geri bildirim almışlar. Bu geri bildirimi incelemeye almışlar. Büyük ihtimalle tarayıcı pazarını ele geçirmek için çoğu kişiselleştirmeye izin verecekler. Yani Bing arama kutusunu değiştirmek için ayar sunabilirler.

Screenshot_3.png

Chromium Edge 81 sürümü ile birlikte %13'lük performans artışı sağladıklarını belirtiyorlar.

Yeni sekme sayfasını harici bir uzantı ile değiştirebilirsin.
Microsoft Edge - Uzantılar - Arama Araçları
Ama o arama kutusu yerine arama çubuğunu kullanmaya alışmanı öneririm. Yeni sekme açtığında tarayıcı otomatikman arama çubuğunu kullanacaktır.

Yeni sekme sayfasındaki arama kutusunun özelleştirilebilir olması için bayağı geri bildirim almışlar. Bu geri bildirimi incelemeye almışlar. Büyük ihtimalle tarayıcı pazarını ele geçirmek için çoğu kişiselleştirmeye izin verecekler. Yani Bing arama kutusunu değiştirmek için ayar sunabilirler.

Eki Görüntüle 506394

Chromium Edge 81 sürümü ile birlikte %13'lük performans artışı sağladıklarını belirtiyorlar.
Ben artık Edge kullanıyorum. Yorumun için sağ ol.

Dostum tabii ki Opera.

Bunun sebebi şu;
Chrome çok fazla RAM yiyor.
Edge reklam koymaya başladı.

Diğer tarayıcıları bilmiyorum ama Opera'daki reklam engelleyici ve IDM gibi uygulamalarının stabil çalışması bayağı iyi ki, Whatssap Web'in direkt sol kısımda olmasından bahsetmiyorum bile.

Dostum tabii ki Opera.

Bunun sebebi şu;
Chrome çok fazla RAM yiyor.
Edge reklam koymaya başladı.

Diğer tarayıcıları bilmiyorum ama Opera'daki reklam engelleyici ve IDM gibi uygulamalarının stabil çalışması bayağı iyi ki, Whatssap Web'in direkt sol kısımda olmasından bahsetmiyorum bile.

Zamanında Opera'ya geçmeye yeltendim. Her şeyi Chrome'dan aktardım (tema, yer işaretleri vb). Bir süre kullanınca fark ettim ki Opera daha yavaş. Chrome ile test yaptım, -başta WhatsApp olmak üzere- siteler Chrome'da daha hızlı açıldı. Acaba bu benim şansıma olan bir şey miydi yoksa Opera kullanıcıları biraz fanboyluk mu yapıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı