Hayattan bıktım

Elbette para yağmayacak ben öyle birşeyden bahsetmiyorum bile. Diyorum ki ALLAH'a dua et durumunu iyileştirsin anlamında. He para herşey değildir, örneğin Steve Jobs. Önemli olan manevi zenginlik.

Evet manevi zenginliktir kesinlikle haklısınız be hocam, hiç bir hobi edinecek paran olmasın, durumundan dolayı üzül derslerine kafayı verme. Ama manevi zenginlik her şeydir değil mi hocam? düşüncenize kesinlikle laf atmıyorum herkesin düşüncesi kendine hocam. Ama manevi zenginlik hiç bir şey değil hocam. İstediğin kadar manevi zenginliğin olsun bir eğlenceyi bile yerine getirecek paran yoksa insan istediği kadar dua etsin mutlu olamaz. Para manevi zenginliği arttıran tek şeydir, paran mı var git hobi edin, araba al ve etrafı gez. Parası olmayan insanları bunu yapamaz tek yaptığı şey düşünmektir. Buda zamanla umutsuzluğa dönüşür ve tamamen psikolojik olarak çökersin. Kısaca dua ederse bile hiç bir şey değişmeyecek maalesef. Bu arada Müslümanım sonra din düşmanı olmayalım.

Hayatta bazı insanlar güneşte kalır yanar ve bazı insanlarda gölgede kalır. Bunu hiçbir şey değiştirmez ve sen yaşadığın acılar ile baş başa kalırsın. Zor ama senin yapacağın tek şey savaşmak. Adaleti istiyorsan onu sen savaşarak alacaksın, kimse sana tepside sunmayacak. Ve sana tavsiyem arabesk müzik saçmalığını bırak. Kabullenmek ve normal karşılamak seni rahatlatacak. Kabulleneceksin. Sadece sorun yaşayan sen değilsin bunu unutma, 1 şanslı varsa 1 milyon şanssız var. Senin için kötü olan bu hayat başkası için lüks olabilir.

Son düzenleme:
Dostum sabretmen lazım. Cevremde durumu her türlü çok daha kotu olanlar var. Seninle aynı yaşta.

Yapman gereken şey derslerine çalışıp iyi bir üniversite kazanmak. Gerisi kolay.

Daha 17 yaşındayım ve hayattan bıktım cidden artık yaşamak istemiyorum.
Derdimi anlatacak kimse yok. Saat 8'den 4.30'a kadar okuldayım harçlık falan yok durumumuz hiç iyi değil. Her eve geldiğimde kavga gürültü bunları anlatacak hiç kimsem yok. 11. sınıfım 4 kere sınıfım değişti okuldan dolayı daha yeni 1 hafta önce değişti kimseyi tanımıyorum herkes birbirini tanıyor.
Hayatım okuldan eve gelip yatmak sonra da geri okula gitmek üzerine kurulu.
Gece yatarken Müslüm Gürses dinlemekten bıktım sadece Müslüm Gürses dinleyebiliyorum artık. Bunu yazarken bile.
Ne yapacağımı bilmiyorum annem babam ayrı geçen yıl 3 4 ay çalışıp tüm paramı anneme vermiştim. Şimdi de hafta sonu çalışabileceğim bir yer arıyorum ama bulamıyorum.
Tam derdimi anlatabildim mi bilmiyorum ama yazdım gene de.

Teknik servis ol en azından, seni anlıyorum, bir dene.
Söylemesi kolay.

Bu arada ağlamıyorum? Sadece dertlerimi yazdım.

Boş yapanlara aldıracaksan yolumuz uzun.
Söylemesi kolay.

Nelerden hoşlanıyordun? Eskiden ilgi alanların neydi sorgular mısın? Bize de anlatırsan iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylemesi kolay.

Tamamda bir iş güç yap yani ben senin dertlerini mucizevi bir şekilde çözememki bir frelancer iş bul para kazan dedim hangi alanlarda iş yapmak istiyorsan bilgin yeteneğin varsa o alanda freelancer ol.

Geri
Yukarı