Hayattan bıktım

403329

Decipat
Katılım
22 Aralık 2020
Mesajlar
2.063
Makaleler
2
Çözümler
1
Yer
Bursa
Elbette para yağmayacak ben öyle birşeyden bahsetmiyorum bile. Diyorum ki ALLAH'a dua et durumunu iyileştirsin anlamında. He para herşey değildir, örneğin Steve Jobs. Önemli olan manevi zenginlik.

Evet manevi zenginliktir kesinlikle haklısınız be hocam, hiç bir hobi edinecek paran olmasın, durumundan dolayı üzül derslerine kafayı verme. Ama manevi zenginlik her şeydir değil mi hocam? düşüncenize kesinlikle laf atmıyorum herkesin düşüncesi kendine hocam. Ama manevi zenginlik hiç bir şey değil hocam. İstediğin kadar manevi zenginliğin olsun bir eğlenceyi bile yerine getirecek paran yoksa insan istediği kadar dua etsin mutlu olamaz. Para manevi zenginliği arttıran tek şeydir, paran mı var git hobi edin, araba al ve etrafı gez. Parası olmayan insanları bunu yapamaz tek yaptığı şey düşünmektir. Buda zamanla umutsuzluğa dönüşür ve tamamen psikolojik olarak çökersin. Kısaca dua ederse bile hiç bir şey değişmeyecek maalesef. Bu arada Müslümanım sonra din düşmanı olmayalım.
 

Electrolux

Femtopat
Katılım
15 Ekim 2021
Mesajlar
119
Hayatta bazı insanlar güneşte kalır yanar ve bazı insanlarda gölgede kalır. Bunu hiçbir şey değiştirmez ve sen yaşadığın acılar ile baş başa kalırsın. Zor ama senin yapacağın tek şey savaşmak. Adaleti istiyorsan onu sen savaşarak alacaksın, kimse sana tepside sunmayacak. Ve sana tavsiyem arabesk müzik saçmalığını bırak. Kabullenmek ve normal karşılamak seni rahatlatacak. Kabulleneceksin. Sadece sorun yaşayan sen değilsin bunu unutma, 1 şanslı varsa 1 milyon şanssız var. Senin için kötü olan bu hayat başkası için lüks olabilir.
 
Son düzenleme:

Calipo

Centipat
Katılım
6 Aralık 2020
Mesajlar
639
Çözümler
1
Dostum sabretmen lazım. Cevremde durumu her türlü çok daha kotu olanlar var. Seninle aynı yaşta.

Yapman gereken şey derslerine çalışıp iyi bir üniversite kazanmak. Gerisi kolay.
 
KS
KS
Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Hectopat
Katılım
13 Kasım 2019
Mesajlar
1.698
Çözümler
7

Aslan46

Picopat
Katılım
14 Ocak 2021
Mesajlar
213
Yer
Cehennet
Daha 17 yaşındayım ve hayattan bıktım cidden artık yaşamak istemiyorum.
Derdimi anlatacak kimse yok. Saat 8'den 4.30'a kadar okuldayım harçlık falan yok durumumuz hiç iyi değil. Her eve geldiğimde kavga gürültü bunları anlatacak hiç kimsem yok. 11. sınıfım 4 kere sınıfım değişti okuldan dolayı daha yeni 1 hafta önce değişti kimseyi tanımıyorum herkes birbirini tanıyor.
Hayatım okuldan eve gelip yatmak sonra da geri okula gitmek üzerine kurulu.
Gece yatarken Müslüm Gürses dinlemekten bıktım sadece Müslüm Gürses dinleyebiliyorum artık. Bunu yazarken bile.
Ne yapacağımı bilmiyorum annem babam ayrı geçen yıl 3 4 ay çalışıp tüm paramı anneme vermiştim. Şimdi de hafta sonu çalışabileceğim bir yer arıyorum ama bulamıyorum.
Tam derdimi anlatabildim mi bilmiyorum ama yazdım gene de.

Teknik servis ol en azından, seni anlıyorum, bir dene.
Söylemesi kolay.

Bu arada ağlamıyorum? Sadece dertlerimi yazdım.

Boş yapanlara aldıracaksan yolumuz uzun.
Söylemesi kolay.


Bu arada ağlamıyorum? Sadece dertlerimi yazdım.
Nelerden hoşlanıyordun? Eskiden ilgi alanların neydi sorgular mısın? Bize de anlatırsan iyi olur.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yukarı