Hayattan bıktım

Hobi edinmelisin, eğer kiloluysan fitnessa yazıl, sigarayı da bırakmaya çalış. Eğer kilolu değilsende futbol basketbol gibi sporlarla uğraş. Aileni ise zamana bırak. Unutma sigarayı ne kadar erken bırakırsan o kadar iyi.

Daha 15 yaşındayım ama o kadar bıktım ki şu hayattan. Ailemle kavga etmekten, hatalı çıkmaktan, öz güvensiz oluşumdan, her şeyden bıktım. bu aralar okulada gitmiyorum. üç hafta oldu okullar açılalı ama 6 gün devamsızlığım var. zaten adam gibi arkadaşım da yok. Derslerim de iyi değil, hiçbir alanda da iyi değilim. Bir insan hiçbir şeyde mi iyi olmaz, hiç mi yetenekli olmaz. Bazı arkadaşlarım var ama bir tane adam gibi dostum yok. Kimle kavga etsem hep ben hatalı çıkıyorum, hiç kimse hatasını bilmiyor, konuşmak için çaba sarf etmiyor, hep ben özür dilemek zorunda kalıyorum. O kadar bıktım ki şu hayattan, hiçbir şey zevk vermiyor. Sigara içmek bile birçok şeyden keyifli gelmeye başladı. Bilmiyorum, anlattıklarım gerçekten çok ergence ama çok yoruldum abilerim. Bir tavsiye verin de şu hayattan bir gram da olsa zevk alay
spora başla dostum, tak kulaklığı bas, vücudun geliştikçe özgüvenin yerine gelecek, dışardaki insanlar değişimini gördükçe mutlu olacaksın ve her şeyden önemlisi spor salonunda olduğun 2 saat boyunca hiçbir şey düşünmeceksin 😁 terapi.

Şu aileyi ayarlama işi nasıl oluyor biliyor musun yeni şeylere kapalı oluyorlar ya genelde ne gerek var tarzı yapıyolar sanada yaptırmıyorlar bir şeyi söylemeden yapacaksın sonra yaptıktan sonra söyleyeceksin çok fazla söylenemiyorlar söylensede boşa oluyor sen istediğin sonucu elde etmiş oluyosun hele bir de sonucu masaya vurduğun zaman yavaş yavaş alışıyorlar bir anda değiştiremezsin ayrıca ne olduğu önemli değil herhangi bir şeyle ilgilenmen gerekiyor fazla boş kalınca sıkıntıdan böyle sorun yaşayan çok insan tanıyorum sen bir şeyle uğraşmaya başlayınca sorun olacak vaktin olmayacak zaten imkanın neye yetiyorsa onunla uğraş ne bileyim fitnes olabilir tamir olabilir küçük çaplı ticaret olabilir mümkünse kendine bir şey katabileceğin kendini geliştirebileceğin bir şeye yönel ki ileride faydası olsun öyle bir şey yoksa da vaktini bir şeye odaklanarak harcaman bile bu sorunlarından mümkünce kurtarır seni.

Daha 15 yaşındayım ama o kadar bıktım ki şu hayattan. Ailemle kavga etmekten, hatalı çıkmaktan, öz güvensiz oluşumdan, her şeyden bıktım. bu aralar okulada gitmiyorum. üç hafta oldu okullar açılalı ama 6 gün devamsızlığım var. zaten adam gibi arkadaşım da yok. Derslerim de iyi değil, hiçbir alanda da iyi değilim. Bir insan hiçbir şeyde mi iyi olmaz, hiç mi yetenekli olmaz. Bazı arkadaşlarım var ama bir tane adam gibi dostum yok. Kimle kavga etsem hep ben hatalı çıkıyorum, hiç kimse hatasını bilmiyor, konuşmak için çaba sarf etmiyor, hep ben özür dilemek zorunda kalıyorum. O kadar bıktım ki şu hayattan, hiçbir şey zevk vermiyor. Sigara içmek bile birçok şeyden keyifli gelmeye başladı. Bilmiyorum, anlattıklarım gerçekten çok ergence ama çok yoruldum abilerim. Bir tavsiye verin de şu hayattan bir gram da olsa zevk alayım :)
Aynı bensin. (sigara hariç)

Şu aileyi ayarlama işi nasıl oluyor biliyor musun yeni şeylere kapalı oluyorlar ya genelde ne gerek var tarzı yapıyolar sanada yaptırmıyorlar bir şeyi söylemeden yapacaksın sonra yaptıktan sonra söyleyeceksin çok fazla söylenemiyorlar söylensede boşa oluyor sen istediğin sonucu elde etmiş oluyosun hele bir de sonucu masaya vurduğun zaman yavaş yavaş alışıyorlar bir anda değiştiremezsin ayrıca ne olduğu önemli değil herhangi bir şeyle ilgilenmen gerekiyor fazla boş kalınca sıkıntıdan böyle sorun yaşayan çok insan tanıyorum sen bir şeyle uğraşmaya başlayınca sorun olacak vaktin olmayacak zaten imkanın neye yetiyorsa onunla uğraş ne bileyim fitnes olabilir tamir olabilir küçük çaplı ticaret olabilir mümkünse kendine bir şey katabileceğin kendini geliştirebileceğin bir şeye yönel ki ileride faydası olsun öyle bir şey yoksa da vaktini bir şeye odaklanarak harcaman bile bu sorunlarından mümkünce kurtarır seni.
Evet maalesef. Özellikle "bizim zamanımızda" deyimi gerçekten tam bir çöp. 2015 ile 2023 yılı arasında neler neler değişti hatta bırak 2020'den beri neler değişti. Yatmışsın kalkmışsın yapay zekalar bazı işleri insanlardan daha iyi yapmaya başlamış veya şöyle böyle teknoloji gelmişmiş.

Ufak da olsa düzene girmen lazım. Sigarayı bırak. Derslerinde en azından biraz da olsun artış göster. Hobi bul. Ne olursa olsun, bir şey yap. Voleybola falan başla iyi bir forma girersen. Yap bir şey yani.

Geri
Yukarı