Hayattan bıktım

Atomix0

Attopat
Daha fazla  
Doğdum doğalı yalnız olmaktan bıktım. Bir insanın bir tane bile mi dostu olmaz? Bir tane bile olmadı ilkokuldan lise 2'ye kadar (zaten lise 2'yim). hep okulda yalnız yalnız yemeğimi yedim, kalktım kendi kendime oynadım herkes dışladı beni. Babam bile. Her gün babam bana küfür ediyor artik bıktım diyorum ki evden mi kaçsam, cüzdanıma bakıyorum 100 TL para, içinde 30 lira olan otobüs kartım. Derslerden bıktım. Her gün çalışıyorum şu lanet dersler bir türlü kafama girmiyor. Sonra akrabaların gelip bir de bana nasihat vermeleri veya kızmaları yok mu? Spor yapayım diyorum ulan bir spora bile mi yeteneği olmaz bir insanın? Diyorum ki kitap okuyayım bir popüler bilim kitabı olmuş 100 lira ne kitabı okuyacaksın deyip onu da almıyorum. Havuz fitness gibi şeylerim de yok. Dışarı çöpü atmak haricinde çıkmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğdum doğalı yalnız olmaktan bıktım. Bir insanın bir tane bile mi dostu olmaz? Bir tane bile olmadı ilkokuldan lise 2'ye kadar (zaten lise 2'yim). Hep okulda yalnız yalnız yemeğimi yedim, kalktım kendi kendime oynadım herkes dışladı beni. Babam bile. Her gün babam bana küfür ediyor artik bıktım diyorum ki evden mi kaçsam, cüzdanıma bakıyorum 100 TL para, içinde 30 lira olan otobüs kartım. Derslerden bıktım. Her gün çalışıyorum şu lanet dersler bir türlü kafama girmiyor. Sonra akrabaların gelip bir de bana nasihat vermeleri veya kızmaları yok mu? Spor yapayım diyorum ulan bir spora bile mi yeteneği olmaz bir insanın? Diyorum ki kitap okuyayım bir popüler bilim kitabı olmuş 100 lira ne kitabı okuyacaksın deyip onu da almıyorum. Havuz fitness gibi şeylerim de yok. Dışarı çöpü atmak haricinde çıkmıyorum.

18 yaşına kadar dayan elinde şu an hiçbir şey yok paranı az çok biriktirmeye bak 18 olunca ya üniversite ile devam edeceksin ya da bir yerde çalışıp paranı kazanacaksın çalışırsan eline daha çok para geçer biriktirdiğin az paranla ise kendi evine vb çıkarsın her gün makarna yersin ama yine de o ruhunu sömürenlerden uzak durursun dostum.

Dostum yetenek gerekmiyor, herkes baştan öğrendi bazı şeyleri. Sporuna git, kitabını parayla alamıyorsan ücretsiz bir şekilde başka kitaplar okumaya çalış ya da ucuz yollu kitaplara ulaş. Bir yerden sonra açılmaya başlayacak her şey, daha denemeden hayattan bıktım denmez. Akrabalarını da boş ver, sadece konuşurlar :D Paranın önemsiz olduğunu da bir yerden sonra göreceksin. Biraz dişini sık ve bir şeyleri dene, hatta üzerine git.

Güzel bir şehirde üniversite okumaya ve/veya çalışmaya başladıktan sonra hepsi düzelecek, hiçbir şeye veya hiç kimseye bağlı kalmadan muhtaç olmadan hayatına devam edeceksin, hayat senin hayatın olacak. 18'e kadar sabret. Hayatında boş beleş çöp suyu insanlar olacağına yalnız olmak daha iyi :)

Benim canımı sıkan dostumun olmaması değil bana insan gibi davranmamaları birkere bile beni yanlarina çağırmadılar. Birkere gel bi çay içelim bile demediler. Hergün buluşuyorlar birkere bilemi çağırmassınız bir adamı ya. Birkere lan insafsız. Adam orada yanlızlığında boğuluyor bunlar hâlâ yüzüme bile bakmıyorlar.

Bir dönem benim de kitaplara ayıracak bütçem yoktu, dijitalden okudum. Zorluyor ama okumak istersen okuyorsun.
Benim canımı sıkan dostumun olmaması değil bana insan gibi davranmamaları. Bir kere bile beni yanlarina çağırmadılar. Bir kere gel bi çay içelim bile demediler. Her gün buluşuyorlar, bir kere bile mi çağırmazsınız bir adamı ya. Bir kere lan insafsız. Adam orada yalnızlığında boğuluyor bunlar hâlâ yüzüme bile bakmıyorlar.
Kimse umursamaz ki. Sen gideceksin, tanışacaksın, konuşacaksın. Belki kafa yapılarınız uyacak, arkadaşlık kuracaksınız. Olmazsa olmadı dersin biter. Birinin ayağına gelmesini bekleyerek hayat geçiremezsin ki.

Bir dönem benim de kitaplara ayıracak bütçem yoktu, dijitalden okudum. Zorluyor ama okumak istersen okuyorsun.

Kimse umursamaz ki. Sen gideceksin, tanışacaksın, konuşacaksın. Belki kafa yapılarınız uyacak, arkadaşlık kuracaksınız. Olmazsa olmadı dersin biter. Birinin ayağına gelmesini bekleyerek hayat geçiremezsin ki.
Ben denemedimmi sanıyorsunuz. Hergun konusmayada çalıştım ama dediğimi umursamıyorlar bile. Wp grubuna ayda yılda 1 mesaj yazıyorum cevao bile vermiyorlar bu adamlardan ne beklersin. Ne akrabadan nede dosttan yana yüzüm güldü bu hayatta. Biri senin açığını arar diğeri yüzüne bile bakmaz

Ben denemedimmi sanıyorsunuz. Hergun konusmayada çalıştım ama dediğimi umursamıyorlar bile. Wp grubuna ayda yılda 1 mesaj yazıyorum cevao bile vermiyorlar bu adamlardan ne beklersin. Ne akrabadan nede dosttan yana yüzüm güldü bu hayatta. Biri senin açığını arar diğeri yüzüne bile bakmaz
Aslında çoğu insan aynı yollardan geçiyor. Derslerine çalış. Kendini Geliştir. İllaki ilerde kendini bir arkadaş ortamında bulursun. Kendini arkadaş bulcam diye zorlama. Gerçek dostlar edinmeye çalış. Sırf ortam edinmek için karaktersizlere tahammül etmeye çalışma. Hakedene hakettiği muameleyi vereceksin. Akrabalara gelecek olursak Türkiye'de düzgün bir aile yapısına sahip olanlar gerçekten çok şanslı. Kendimden örnek vereyim yolda görsem selam vermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı