Hayattan bıktım

Aga yarın bende sevdiğim kızdan reddedileceğim ve okulda yıkılacağım büyük ihtimal forumda kafa dağıtmaya girdim şimdi.
Reddedilirsen "şakaydı zaten, senin yüzüne bakana tüküreyim" dersin, yerin dibine girer o an.

Evet başlıktaki gibi sorunum bu bıktım bu hayattan okuldan ödevlerden saçma sapan konuşan insanlardan Türkiye'de yaşamaktan bıktım beni motive edecek bir şey var mı?

HOI4 başla bence. Kafa dağıtıyor bayağı. Bir de hayatı yaşamak dediğimiz şey ne olabilir ki? Paran mı olsun? Ne kadar? Paran olsa zevk alacak mısın? Kız mevzusu mu? Kız olsa hayattan zevk alacak mısın? Hepsinin cevabı hayır. Kısacası varoluşunu ve yaşam sebebini sorgulayınca kafayı yiyor insan. Dediğim gibi hayat kafa dağıtmaktan ibaret bence.

HOI4 başla bence. Kafa dağıtıyor bayağı. Bir de hayatı yaşamak dediğimiz şey ne olabilir ki? Paran mı olsun? Ne kadar? Paran olsa zevk alacak mısın? Kız mevzusu mu? Kız olsa hayattan zevk alacak mısın? Hepsinin cevabı hayır. Kısacası varoluşunu ve yaşam sebebini sorgulayınca kafayı yiyor insan. Dediğim gibi hayat kafa dağıtmaktan ibaret bence.

HOI4 bende var ama oyundan hiçbir şey anlamadım ikincisi evet param olsa bu ülkeden kaçar hayatımı yaşarım üçüncüsü kız meselesini gram takmam kafaya alttarafı bir kız.

Çok ödev veriyorlar hoca geldi 20 sayfa kol gibi ödev verdi yetiştiricem diye doğru düzgün bir şey bile yapamıyorum okul aşırı sıkıcı geliyor eve geliyorsun ödevi yap yat uyu yarın yine tekrarla çok sıkıcı ve bunaltıcı.

Okula başkası için gitmiyorsun kendin için gidiyorsun kendin için bir şey yaptığını idrak edince insan yaptığı işe daha sıkı tutunuyor, eğer gerçekten bu ülkeyle sınırlı kalmamak istiyorsan eğitimine önem vermen gerekiyor bugün sorsan ülkeden neredeyse bütün gençler gitmek istiyor ama sen bunun için ne yapıyorsun yaptığın bir şey söyle bana bunu yapıyorum bu bana bunu sağlayacak ve sonrasında daha refah seviyesi yüksek bir hayat yaşayacağım diye, bunun cevabını verebilir misin okul sıkıcı evet ama başka alternatifin yok bir şeyler başarmak için kendini biraz zorlamalısın yaptığın her ödevi ya da sınavı hayatının devamında yaptığın yatırım olarak düşün, belki bir daha çok sıkılıyorum bıktım bunaldım gibi laflar kullanmazsın.

Geri
Yukarı