Hayattan bıktım

Aziminiz keşke bende de olsa. Bence Almanca'dan sonra Japonca veya Fransızca öğrenin. Ya da İspanyolca da olabilir.
Hocam hele bir Almanca işini halledelim de. Eğer olur da eğitim hayatımda vasat olursam en azından bildiğim diller ile tercüman olabilirim diye düşünüyorum. Ülkelerin sınır bölümlerinde gelen insanlara tercümanlık yapabilirim diye düşünüyorum. Anlık tercümanlık galiba mütercim tercümanlığa giriyordu.

Hocam hele bir Almanca işini halledelim de. Eğer olur da eğitim hayatımda vasat olursam en azından bildiğim diller ile tercüman olabilirim diye düşünüyorum. Ülkelerin sınır bölümlerinde gelen insanlara tercümanlık yapabilirim diye düşünüyorum. Anlık tercümanlık galiba mütercim tercümanlığa giriyordu.
Çok havalı bir şey ya yabancı birine onun dilinden tarif etmek.

Çok havalı bir şey ya yabancı birine onun dilinden tarif etmek.
Yaşandı.. Kralı bile yaşandı.

Discord üzeriden bir Rus ile konuşuyordum. Arkadaş benden bir program için yardım istiyordu. Seslide konuşurken telefonum çalmıştı ve ben de Türkçe konuşmuştum. Adam Türk olduğumu anlamış. Neyse ben arkadaşa yardım ediyorum ve bana şu şekilde seslendi "Kanka bu programı da buraya kopyala yapıştır yapacağız değil mi" dedi. Ben de "Evet" dedim ve hiç bozuntuya vermeden İngilizce konuşmaya devam ettim. Birkaç kere daha yapınca anca anladım arkadaşın Türkçe bildiğini. 3 dil biliyormuş 4. Olarak İtalyanca öğreniyormuş. 3. Dili olarak Türkçeyi öğrenmiş. Bruh momentum yaşadım orada.

Yaşandı.. Kralı bile yaşandı.

Discord üzeriden bir Rus ile konuşuyordum. Arkadaş benden bir program için yardım istiyordu. Seslide konuşurken telefonum çalmıştı ve ben de Türkçe konuşmuştum. Adam Türk olduğumu anlamış. Neyse ben arkadaşa yardım ediyorum ve bana şu şekilde seslendi "Kanka bu programı da buraya kopyala yapıştır yapacağız değil mi" dedi. Ben de "Evet" dedim ve hiç bozuntuya vermeden İngilizce konuşmaya devam ettim. Birkaç kere daha yapınca anca anladım arkadaşın Türkçe bildiğini. 3 dil biliyormuş 4. Olarak İtalyanca öğreniyormuş. 3. Dili olarak Türkçeyi öğrenmiş. Bruh momentum yaşadım orada.
Peki telefonda ne konuştunuz ve adam duydu mu konuşmayı?

Aynısını söylemek istiyorum. Parasal veya başka bir sıkıntım yok, ama arkadaş çevrem yok. Üzülüyorum bazen, playboy erkekler nasıl yapıyorsa 16 tane kızla aynı anda konuşuyor. Bana hiçkimsemi bakmaz be?

Aynı benim hayatım hocam, özet geçmişsiniz.

Hayattan bıktım be dostlar. Her şey boş geliyor artık. Hayat boşa geçiyor sanki. Bir taraftan okul aile sınavlar. Diğer taraftan parasızlık, yanlizlik çok yorucu.
Biz ne günler gördük Reis
Ne kavgalar verdik Reis
Gelen vurdu yıkılmadık
Bu da geçer hey koca Reis

Yeni konular

Geri
Yukarı