HD7850 %37-%42 Kullanımda 70 Dereceye Ulaşıyor

Sefer18

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi günler dilerim. İkinci el olarak aldığım bilgisayarımda garip bir sorun var bunu size açıklamak ve yardım almak istiyorum. Minecraft oyununda FPS 15 ila 47 değerleri arasında geziyor. Sıcaklık genelde 65 ila 73 derece oluyor. Kullanım ise %37 civarlarında oluyor. Acaba bir dar boğaz mı mevcut yoksa güç kaynağında falan sorun mu var? Düşünmekten artık kafayı yiyeceğim :) Umarım siz değerli Technopat üyeleri ile bu sorunu çözebiliriz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bilgisayar;
İşlemci: AMD A8-5600K APU
RAM: Pasif Soğutmalı 8 GB
Ekran Kartı: ASUS HD7850 1GB (sanırsam sistemden 4 GB daha bellek alıyor)
Çözünürlük: 1680x1050

Son düzenleyen: Moderatör:
HD 7850 sistemden bellek almaz.
APU destekleyen bir işlemciye sahip olduğunuz için belki öyledir.
Öncelikle Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarının fotoğrafını atın.
Bakalım HD 7850'mi kullanılıyor yoksa APU'mu?

Darboğaz sannetmiyorum. Temiz kurulum yapmayı denedin mi? Ama sorun PSU dan da olabilir. PSU nuz kaç watt?
Temiz kurulum derken Windows kurulumundan bahsediyorsanız Windows 10 64 bit kurulumunu yaptım. Güç kaynağı 550 watt değerinde. Ancak güç kaynağının garip bir yanı bilgisayarı kapattığım halde USB'lere falan çıkış veriyor. Yani örneğin telefon bilgisayar kapandığı halde şarj oluyor.

HD 7850 sistemden bellek almaz.
APU destekleyen bir işlemciye sahip olduğunuz için belki öyledir.
Öncelikle Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarının fotoğrafını atın.
Bakalım HD 7850'mi kullanılıyor yoksa APU'mu?
Merhaba, ilginiz için teşekkür ederim. Aygıt yöneticisine girdiğimde görüntü bağdaştırıcısı olarak 7850'yi görüyorum. Başka herhangi bir görüntü bağdaştırıcısı yok.

Temiz kurulum derken Windows kurulumundan bahsediyorsanız Windows 10 64 bit kurulumunu yaptım. Güç kaynağı 550 watt değerinde. Ancak güç kaynağının garip bir yanı bilgisayarı kapattığım halde USB'lere falan çıkış veriyor. Yani örneğin telefon bilgisayar kapandığı halde şarj oluyor.
O usb ye güç verme bende de oluyor ama o anakarttan alakalı diye biliyorum ve bende de bazı oyunlarda düşük gpu kullanımı oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı