Hepsiburada iade rezaleti

6502 sayılı T.K.H. Kanunu 10. Madde:
Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı SATICIYA aittir.

Sizin hiçbir şekilde malın ayıplı olduğunu kanıtlama gibi bir zorunluluğunuz yok. Eğer ki malın ayıplı olmadığı düşünülüyor ise Hepsiburada'nın ürünü yetkili servisine göndermesi ve buradan ayıplı olmadığına dair servis raporu alması gerekmektedir. Aksi durumda size malın ücretini ödemek ile mükelleftir.
Kesinlikle. Kendileri kabul etmiyor ama bunu :) @Hepsiburada rezilsiniz. Mutlu musunuz böyle anılmaktan?

Ölü piksel var demeyip, ürünün peformansından memnun kalmadım sevmedim istemiyorum deseydiniz iade alırlardı paranızı geri alırdınız. Sanırım 2 haftalık cayma hakkını ayıplı mal olayı iptal ediyor.

Hocam, siz Hepsiburada'ya bir tane mail atın. Ama birazcık resmi bir şekilde olsun. Kanunlara dayanak haklarınızı söyleyin ve bu yüzden iade talebi istediğinizi söyleyin. Eğer ki red talebi verecekler ise bu kararın hukuki gerekçelerini de ayrıca isteyin.

Eğer red talebi verilirse THH'ne gidin zaten ürünün bedelini alırsınız. Ayrıca bir ticari firmanın kanunları açık şekilde çiğnemesinin ciddi cezai yaptırımları vardır. Attığınız mail ve gelen cevap maili ile suç duyurusunda bulunabilirsiniz veya hiç uğraşmadan direk Ticaret Bakanlığının sitesinden şikayette bulunabilirsiniz.

Ee ne yapacaksınız. Bozuk monitör ile ortada mı kaldınız yani? Çok ayıp etmişler.
Yoo, monitör bende bile değil şu an :D

Ölü piksel var demeyip, ürünün peformansından memnun kalmadım sevmedim istemiyorum deseydiniz iade alırlardı paranızı geri alırdınız. Sanırım 2 haftalık cayma hakkını ayıplı mal olayı iptal ediyor.
Cayma hakkı her durumda geçerli. Tipini beğenmeyip bile iade edebilirim. Ayıplı mal olunca da cayma hakkı geçerli. Dahası, satın alımdan sonraki ilk 6 ay içinde malın ayıplı olduğu ortaya çıkarsa yine sözleşmeden dönülebilir (iade edilebilir). Muhtemelen her türlü sorun çıkaracaklardı.

Hocam, siz Hepsiburada'ya bir tane mail atın. Ama birazcık resmi bir şekilde olsun. Kanunlara dayanak haklarınızı söyleyin ve bu yüzden iade talebi istediğinizi söyleyin. Eğer ki red talebi verecekler ise bu kararın hukuki gerekçelerini de ayrıca isteyin.

Eğer red talebi verilirse THH'ne gidin zaten ürünün bedelini alırsınız. Ayrıca bir ticari firmanın kanunları açık şekilde çiğnemesinin ciddi cezai yaptırımları vardır. Attığınız mail ve gelen cevap maili ile suç duyurusunda bulunabilirsiniz veya hiç uğraşmadan direk Ticaret Bakanlığının sitesinden şikayette bulunabilirsiniz.
E-mail atmayı deneyeyim madem. THH'ye de çoktan başvurdum, savunma bekleniyor olarak görünüyor. Hala cevap yok tabii.
1592103824498.png

İade ettiler en sonunda. Böyle şeylerle karşılaşırsanız THH gibi mecralara başvurmaktan çekinmeyin.
1592938738178.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı