HepsiBurada rezaleti

Herşeyi geçtim. 2 numaralı resimdeki olay müşteriyi aldatmaya girmiyor mu? Dava açsam başları yanmayacak mı bunların?
@BilgisayarKurdu hocam bir bakar mısınız?

Hocam benzer bir durumu monitörüm için servis noktasından iade/değişim yapılabilir yazısı aldıktan sonra yaşadım. Ürünümü satın almamın üzerine 1.5 yıl geçti ürün fiyatı aldığım günün 2 katına çıktı bana iade yapacağız diyerek direttiler. Halbuki ben ilk talebimin değişim olduğunu belirtmiştim. Uzun çabalar ve uğraşlar sonucunda ürünün 1 üst modeli ile (aynı ürün hala satışta olmasına rağmen) değişim yaptılar. Ürün elime geçti değişim kağıdı vb. evrak gelmedi. İrsaliye tarzı bir kağıt göndermişlerdi sadece. Ben ürünü kullanmaya devam ederken aşağı yukarı 10 gün kadar sonra Hepsiburada yetkilisi beni arayıp iade paranızı yatıracağız sistemde kayıtlı iban numaranıza mı yapalım dediler. Şaka mı yapıyorsunuz bana yeni ürün gönderdiniz dedim ve bir hata olmuş diyerek kapattılar. Süreç bu şekilde tamamlandı.

Hocam benzer bir durumu monitörüm için servis noktasından iade/değişim yapılabilir yazısı aldıktan sonra yaşadım. Ürünümü satın almamın üzerine 1.5 yıl geçti ürün fiyatı aldığım günün 2 katına çıktı bana iade yapacağız diyerek direttiler. Halbuki ben ilk talebimin değişim olduğunu belirtmiştim. Uzun çabalar ve uğraşlar sonucunda ürünün 1 üst modeli ile (aynı ürün hala satışta olmasına rağmen) değişim yaptılar. Ürün elime geçti değişim kağıdı vb. evrak gelmedi. İrsaliye tarzı bir kağıt göndermişlerdi sadece. Ben ürünü kullanmaya devam ederken aşağı yukarı 10 gün kadar sonra Hepsiburada yetkilisi beni arayıp iade paranızı yatıracağız sistemde kayıtlı iban numaranıza mı yapalım dediler. Şaka mı yapıyorsunuz bana yeni ürün gönderdiniz dedim ve bir hata olmuş diyerek kapattılar. Süreç bu şekilde tamamlandı.
Yaşattıkları olay tazminatlık olay. Ucuz bile yırtıyorlar. Yalan beyan suçtur.

Ülke batarken bu şirketlerde koparabildikleri kadar para koparma derdinde gider ayak hepiniz batacaksınız! Amazon gelsin GearBest gelsin kenara atsın dursun sizi bunu hak ediyorsunuz esnaf dükkanı gibi alışveriş sitesi yönetiyorsunuz, tarih olacağınız günleri görürüz umarım...

Ben yasal olarak müşteriyi aldatmaya yönelik tavırdan dava açabilir miyim?

Ülke batarken bu şirketlerde koparabildikleri kadar para koparma derdinde gider ayak hepiniz batacaksınız! Amazon gelsin gearbest gelsin kenara atsın dursun sizi bunu hak ediyorsunuz esnaf dükkanı gibi alışveriş sitesi yönetiyorsunuz, tarih olacağınız günleri görürüz umarım...

Hocam öyle deme ya :) iyi esnaflarda var. Mesela ben teknoraks, techburada, elmacık ile calıştım son 1 hafta içinde gayet temiz iş yapıyorlar gibi geldi bana tabii yorum olarak ana avrat girende hayır duası eden de var.

Ben yasal olarak müşteriyi aldatmaya yönelik tavırdan dava açabilir miyim?

Olay tüketici haklarını aşıyor. Müşteriyi yanıltmaya yönelik tavırdan dava açabilir miyim? Tazminat vb.

Olay tüketici haklarını aşıyor. Müşteriyi yanıltmaya yönelik tavırdan dava açabilir miyim? Tazminat vb.

Çok rahat açarsınız. Büyük şirket olduklarından dolayı bizim gibi normal vatandaşları kolay lokma görüyorlar. Çağrı merkezleri ise sadece müşteriyi geçiştirmek için çalışıyor. İş iyice ciddiye binerse 100 tl hediye çeki ile çocuğu şekerle kandırır gibi kandırmaya çalışıyorlar. Hepsiburadaya kesinlikle güvenilmez. Kolay iade tamamen yalan. Tüketiciye yalan söylemek üzere kurulu bir sistemleri var.

Geri
Yukarı