HepsiBurada rezaleti

Hepsiburada ile şikayet okudukça internetten alışverişe soğuyorum.

En iyisi 3-5 fazla olsun, gidip Vatan'dan alayım.

Tüketici hakları bu işe çare olmaz mı?

Hepsiburada ile şikayet okudukça internetten alışverişe soğuyorum.

En iyisi 3-5 fazla olsun, gidip Vatan'dan alayım.

Tüketici hakları bu işe çare olmaz mı?
THH'e dava açtım. Sonucu yazarım.

Tüketici hakları üründe sorun olmadığı yönünde bilirkişi raporu vermiş ve iade talebimi reddetmiş.

Öncelikle geçmiş olsun Hepsiburada'yla benim de olaylarım var kendileri bize çizik dolu jelatini açılmış kutusu delinmiş bir telefon gönderdiler iade ettik ve kurtulduk tam bir rezaletti herkese önerim Amazon iyi forumlar saygılar.

Tüketici hakları üründe sorun olmadığı yönündebilirkişi raporu vermiş ve iade talebimi reddetmiş.

Hepsiburada genel olarak sevdiğim bir platform. Ama bu konu altında anlattığım saçmalıkları canımı çok sıktı. Ürünün değiştiğini söylediler bana. Gelen ürün aynı. Hakem heyeti de üründe sorun teşhis etmemiş. Demek ki ürün gerçekten sorunsuz olmalı. Ama sorunsuz ürüne neden değişim yapıldığı iddia edilir? Bir diğer husus ürün değişmediyse neden bana değişim yapıldığına dair söylemde bulundular?

Bende kulaklık aldım ve 2 ay beklettiler, en son sağlam bir sitem ettim ve tüketici hakem heyetine ve başvurabileceğim her yere başvurabileceğimi söyledim o gün paramı yolladılar, mümkünse Hepsiburada'dan kulaklık almayın.

İşte bu yüzden Amazon'u seviyorum. Türkiye'ye gelmeleri çok iyi oldu. Bizi Hepsiburada, N11, Trendyol gibi leş sitelerden kurtardıkları için teşekkürler. Oralardan yaptığım 5 alışverişin 3'ü sorunluydu en az. Birisinde hiç kargo gelmez iade olur, birisinde gelir ama şubede bekler, birisinde ürün hasarlı gelir. Bıktırdılar beni senelerce. Hepsiburada kendi sattığı üründe bile sorun yaşatıyor. Rotring 500 kalem aldım adamlardan kocaman kutuya atıp göndermişler. Bir tane koruma yok.

Amazon'dan yaptığım alışverişlerde şu ana kadar gerçekten bir sorun yaşamadım. Bir aralar birkaç yorum okuyunca tedirgin oldum ama sonra dedim bunlar kesin üçüncü parti satıcılardan almıştır. Üçüncü parti satıcılar sıkıntılı olsa da direkt Amazon'un sattığı ve gönderdiği ürünlerde sorun yaşama ihtimaliniz çok az gerçekten. Amazon'dan şaşmayın. Müşteri memnuniyeti, kargolama konularında kimse eline su dökemez Amazon'un.

Arkadaşlar kulaklıkları mesafeli olarak almayın, üründe ayıp yoksa yani bir sıkıntısı yoksa iade etmeniz zor.(hijyen gereği iadesini uygun görmezler ise, yani sesi bana yetersiz geldi derseniz bunu bilirkişide kabul etmezse hukuken iadesi için böyle bir savunma yapamazsınız)
MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ'ndeki m.15/ç;
-Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler. kapsamına sokup iade almayabiliyorlar.
Tüketici Hakem Heyeti bilirkişisi zaten tarafsız ve senin bulunduğun ilçedeki bir bilirkişi konusunda uzman, üründe sıkıntı olmadığı için red kararı çıkmıştır. Mahkemeye gitmeni ben tavsiye etmiyorum hem zaman hemde maddi kaybın olabilir.
Hepsiburada genel olarak sevdiğim bir platform. Ama bu konu altında anlattığım saçmalıkları canımı çok sıktı. Ürünün değiştiğini söylediler bana. Gelen ürün aynı. Hakem heyeti de üründe sorun teşhis etmemiş. Demek ki ürün gerçekten sorunsuz olmalı. Ama sorunsuz ürüne neden değişim yapıldığı iddia edilir? Bir diğer husus ürün değişmediyse neden bana değişim yapıldığına dair söylemde bulundular?
Yalan söylemişler. Milleti kandırmaktan başka bir şey değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı