Hepsiburada ürünün tekrar satılabilirlik özelliği kaybolmuştur diye iadeyi reddetti

Engin Baysal

Hectopat
Daha fazla  
24/07/2019 tarihinde aldığım "Apple iPad Pro Wi-Fi 64GB 10.5" FHD Tablet - Space Grey MQDT2TU/A" tableti kullanılmış olarak geldiği için iade ettim. Tabletin alt kısmında düğmesinin olduğu bölümde yapışkan bir şey yapıştırılmış ve görür görmez fotoğrafını da çektim. Tableti hepsiburada.com üzerinden verilen iade koduyla geri gönderdim ve talebimin reddedildiğini söylediler. Nedeni ise yeniden satılabilirlik özelliğini kaybetmesiymiş. hepsiburada.com üzerinde iade koşullarında bununla ilgili herhangi bir madde yazmıyor. Ayrıca ürünü aldıktan sonra 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade etme hakkına sahip değil miyim? Özellikle iade koşullarını okuyup iadeyi gerçekleştirdim. Ürün bana geldiği şekilde (poşetlerine kadar) düzgün bir biçimde geri gönderdim. Sizce ne yapmam gerekiyor? Tüketici haklarına başvurmalı mıyım?

Bu ürün satilabilirlik özelliğini kaybetmiş ise bana niye sattiniz şeklinde çıkışın. Elinize ulaştığında böyle olduğuna ikna olmayacaklar muhtemelen ya da biliyorlardır ama umurlarinda değildir. Dolayısı ile elimdeki görseller ile birlikte tüketici haklarına başvuracağınızi belirtin. Karar değişmezse de basvurun,ya herru ya merru

Madde yazıyor. O şekilde yazmıyor. İç çamaşırları iadesi olmadığı gibi zarar görmüş diyebileceğimiz ürünler de iade alınmaz. Sorun o olayı sizin yapıp yapmadığınız. İstediğiniz kadar ben yapmadım deseniz de inanmazlar. Tüketici hakem heyetine başvurun.

Tekrardan ara ve bu cihaz bana böyle geldi, 14 gün içerisinde sorgusuz sualsiz iade etme hakkım var. Siz daha yasaları bilmiyorsunuz. Tekrar satılabilirlik olayı kozmetik, iç çamaşırları, kişiye özel üretilen ürünler vb. için geçerli de.

Onlar telefonda yokuş yaptıkça sen de yap. Telefonu asla ve asla kapatma. Unutma, sen haklısın. Telefondaki kişi müdürünü bağlayana kadar asla o telefonu kapatma. Müdür vb. bağlanınca, o da yokuş yapmaya devam ederse, bana bu ürünü alamayacağınızı ve tekrardan satamayacağınızı bahane / beyan ettiğiniz yazı göndereceksiniz, ben de o yazıyı alıp, elimdeki kapı gibi yasa ve faturayla sizi dava edeceğim de.

Aynı bu şekilde yap. Hiçbir adımı es geçme ve geri adım atma.

Mümkünse ürünleri açarken ufak bir video kaydı eşliğinde açarsanız ürünü açtığımda böyleydi söylemi daha kanıtlı olur. Şimdilik geçmiş olsun umarım iade alırlar ve hakkınızı sonuna kadar savunmalısınız.
Teşekkürler. Hepsiburada.com üzerinden bir sürü alışveriş yaptım ve ilk defa böyle bir şey ile karşılaştım. Benim koşulsuz şartsız iade etme hakkım yok mu? Sitede yeniden satılabilirlik özelliğini kaybetmesiyle ilgili herhangi bir madde de yok. Hepsiburadaya mesaj gönderdim cevap bekliyorum bakalım. Olmadı tüketici haklarına vereceğim.
Tekrardan ara ve bu cihaz bana böyle geldi, 14 gün içerisinde sorgusuz sualsiz iade etme hakkım var. Siz daha yasaları bilmiyorsunuz. Tekrar satılabilirlik olayı kozmetik, iç çamaşırları, kişiye özel üretilen ürünler vb. için geçerli de.

Onlar telefonda yokuş yaptıkça sen de yap. Telefonu asla ve asla kapatma. Unutma, sen haklısın. Telefondaki kişi müdürünü bağlayana kadar asla o telefonu kapatma. Müdür vb. bağlanınca, o da yokuş yapmaya devam ederse, bana bu ürünü alamayacağınızı ve tekrardan satamayacağınızı bahane / beyan ettiğiniz yazı göndereceksiniz, ben de o yazıyı alıp, elimdeki kapı gibi yasa ve faturayla sizi dava edeceğim de.

Aynı bu şekilde yap. Hiçbir adımı es geçme ve geri adım atma.
Cevabınız için teşekkürler, dediğiniz şekilde yapacağım ve sonucu buradan paylaşacağım

Teşekkürler. Hepsiburada.com üzerinden bir sürü alışveriş yaptım ve ilk defa böyle bir şey ile karşılaştım. Benim koşulsuz şartsız iade etme hakkım yok mu? Sitede yeniden satılabilirlik özelliğini kaybetmesiyle ilgili herhangi bir madde de yok. Hepsiburadaya mesaj gönderdim cevap bekliyorum bakalım. Olmadı tüketici haklarına vereceğim.

Cevabınız için teşekkürler, dediğiniz şekilde yapacağım ve sonucu buradan paylaşacağım

Tamam dostum. Mahçup gibi eğilip bükülme. Sert konuş. Sen o telefonu kapatmadığın sürece yüzüne kapatamazlar. Müşteri temsilcisini çaresiz bırak ve takım şefine, müdürüne bağlasın. Hatta Apple'ı da ara bir öğren. Hepsiburada.com böyle böyle yapıyor. Bana kullanılmış cihaz yolladılar ve marka adınızı lekeliyorlar. Yasal hakkım olmasına rağmen iade almıyorlar de. Bakalım ne diyecekler?

Bakarsın cihazı bize gönder, yenisini yollayalım da diyebilirler. Hepsiburada.com'dan aldığım Samsung monitör konusunda,Samsung bana öyle demişti.

HB iyice rezilleşmeye başladı. Onlardan satın aldığım ve arızalı olan monitörü geri gönderdiğimde 1 hafta depolarında bekletmişler, tekrardan geri yollamışlardı. Halbuki Samsung ile iletişime geçmeleri gerekiyordu. Amaçları 14 gün hakkımı elimden almaktı ama ben erken davranmıştım. Aklınızda bulunsun, HB'den sıkıntılı cihaz gelirse, doğrudan ürünün resmi servisine yollayın. HB çirkefe yatıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı