Her bölgeyi haftada 2 kere çalışmak

sallamaasyon

Decapat
Daha fazla  
Pazartesi göğüs omuz arkakol.
Salı sırt ön kol.
Çarsamba dinlenme.
Persembe göğüs omuz arkakol.
Cuma sırt ön kol.
Hafta sonu dinlenme.
1 senedir yapıyorum bunu aynı şekilde program değişmek istiyorum ama pek bilgim yok. Asıl sorum su. Bu program saçma bir program mı devam edilebilir mi?

Pazartesi göğüs omuz arkakol.
Salı sırt ön kol.
Çarsamba dinlenme.
Persembe göğüs omuz arkakol.
Cuma sırt ön kol.
Hafta sonu dinlenme.
1 senedir yapıyorum bunu aynı şekilde program değişmek istiyorum ama pek bilgim yok. Asıl sorum su. Bu program saçma bir program mı devam edilebilir mi?
Bacak günü nerede? Push Pull Legs programı iyi olur haftada 6 gün.

Ben de uzun süredir böyle çalışıyorum bacak gününü dahil edersek. Gayet faydasını gördüm bacak günü ekleyip devam edebilirsin. 4 gün gidiyorsan en mantıklısı bu şekilde.

Bacak üst vücuda göre biraz daha geç toparlanabilir kasın büyüklüğü nedeniyle tabi antrenman şiddetini, hacmini, sonraki beslenmeni-dinlenmeni bilmeden tam şu kadar günde tekrar iyileşir demek güç. Gene de haftada 1 girsen kafi. Haliyle şöyle bir şey yapabilirsin.
P.tesi: Push
Salı: Lower Body( Bacak,Bel,Karın)
Çarş: Pull
Perş: OFF
Cuma: Push
C.tesi: Pull
Pazar:OFF

Tabi ben Push-Pull-Legs programında aslında push ile pull arka arkaya günlere denk gelmesini istemem. Ne kadar zıt kas grupları gibi görünselerde omuz ikisinde de fazlasıyla aktif olur. Birinde ön birisinde arka omuz aktif oluyor ne anlatıyorsun demeyip bazı EMG testleri videolarına bakabilrsiniz. Burada omzu iki gün arka arkaya aktif tutmak çok iyi bir fikir olmasa da haftada 1 kere üst üste gelmesi çok sorun yaratmaz bu nedenle bacak gününü kesinlikle bir push-pull arasına denk getir ki bu çatışma haftada sadece 1 kere olsun.

Geri
Yukarı