Her gün vicdan azabı çekiyorum

Acaba kendinizi değersizmi görüyorsunuz?
Psikolokculuk oynamıyorum bende de oluyor bu vicdan azabı ve kendimi değersiz görüyorum, genelde PC oynarken oluyor PC oynamayı bırakıp bir şeylere çalışıp kafamı dağıtıyorum içim rahatlıyor vs...

Annem hep ozguvensiz oldugumu soyler ve haklida bu lafi duyduktan sonra hep sessiz davranmaya başladım.
402 düşük değil yahu güzel bir puan. Aslında bu puan civarına çok güzel bir devletin Anadolu lisesine gidip YKS sınavına hazırlanabilirsin, bende bu civarlarda bir puan aldım yani dürüst konuşmak gerekirse sizden biraz düşük alsım ve gayet mutluyum gittiğim liseden.

Benim gittigim lisede iyiydi ama ailem beni fen liselik bir oğrenci oldugumu soyledi ondan ozele gittim.

Merhaba genç kardeşim, geçmişteki durumu değiştiremeyiz, bunun yerine anı kaliteli yaşama, gelecek planları ve tedbirler olmalı. Sevgili @F1RE'ın dediği gibi iyi bir üniversite hedefiniz olmalı. Her aile, evlatlarının iyi bir gelecek kurması için çabalar. Geçmişe takılmak yerine daha iyiye gitmek için çabalayın.

Annem hep ozguvensiz oldugumu soyler ve haklida bu lafi duyduktan sonra hep sessiz davranmaya başladım.

Benim gittigim lisede iyiydi ama ailem beni fen liselik bir oğrenci oldugumu soyledi ondan ozele gittim.

Fen lisesi olunca ne oluyor hocam, Anadolu'ya veya meslek lisesine giden İnsan değil mi? Yanlış bir düşünce yani ama tabii özel okulun eğitimi her zaman daha iyidir. Babanız zorlanıyor mu yani bunu hissettiğiniz için mi vicdan azabı çekiyorsunuz?

Biraz üzücü bir durummuş hocam keşke o şekilde konuşmasaymış ama bu sizin moralinizi bozmasın. Bazen gerekince kulağınızı tıkamak gerekiyor.
Ben takmayınca geçti.
Sizin adınıza mutluyum o zaman.

Merhaba arkadaşlar konuya isterseniz hemen gireyim.

Ben 8.sinifta LGS'ye girdim ve iyi bir lise kazanamadim yüzdeliğim (9) ailemde bu duruma çok üzüldü ve beni bu yil özel okula gönderdi özel okuldada %65 burs aldim her şey iyiydi ama bu sene aciklanan fiyatlar cok pahali bundan dolayida her gün acaba babam parayi odemekte zorlanirmi keske iyi bir lise kazansaydim gibi şeyler söyluyorum derslerde basariliyim sinifta 2. okulda ise ortalama 24-25. oluyorum 130 kisi arasindan sizce bu vicdan azabini nasıl azaltabilirim? İcim icimi yiyor bir haftadir.

Bende farklı şehirde üniversite okuyorum o yüzden seni anlıyorum ailenin ödemekte zorluk çekeceğini veya çektiğini düşünüyorsan aklına böyle şeyler gelmesi normaldir ama seni o okula onlar göndermiş ve kendilerini ona göre ayarlamışlardır, ayrıca kafanı takma çünkü derslerinde başarılı olduğunu söylemişsin yani karşılığını veriyorsun. En azından kendini bu şekilde telkin edebilirsin.

Fen lisesi olunca ne oluyor hocam, Anadolu'ya veya meslek lisesine gidem! İnsan değil mi? Yanlış bir düşünce yani ama tabii özel okulun eğitimi her zaman daha iyidir. Babanız zorlanıyor mu yani bunu hissettiğiniz için mi vicdan azabı çekiyorsunuz?

Ben zorlandigini dusunuyordum ama o bana borc olmadan olmaz bunlari ben bile kafaya takmiyorum hayatini yasa ders her turlu gelir dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı