Her konuya "Korsana destek yok." Yazanlar

Korson.jpg

Arkadaşım uyarı sistemine biraz daha kural eklenebilir. Mesela açıklama yapmayı zorunlu yapsak azalabilir. Aksi takdirde çoğu konuda o üstteki ifade sırıtıyor. 😀

Bencede bir uyarı olmalı. Bekli de meraktan sordu. Veya kendi için değil de başka biri için konuyu açtı. Bilmeden yazmak saçma.
Eğer bir konu doğrudan korsan ile alakalı ise başkası için de kendin için de soramazsın. Fakat Torrent gibi şeylerde korsana destek vermiyoruz demek internet ile ilgili açılan bir konuda "korsan yazılımlar internet üzerinden indiriliyor bu yüzden korsana destek vermiyoruz" gibi bir şey demektir. İkisi arasında gayet net bir çizgi var.

Evet, son zamanlarda ben de çok rastlıyorum. Eskiden pek yoktu böyle bir şey.

Bahsedilen torrent konusu gibi olanlar var, bir de korsan kullanırken zararlı yazılım bulaşan ya da sisteme zarar verip destek isteyenlere korsana destek yok diyenler var. Yahu adam korsanı uygulamayı beceremeyip destek istese tamam da, istediği yardım farklı. Bilmiyorsan yazma.

Zaten konular onaydan geçtiği için korsan olanlar kapanıyor. Düşük ihtimal ama aradan kaçtığını düşünüyorsan da rapor et geç. Hadi ilk mesajı yazdın, aynısından 10 tane görüyorum konularda. Arkadaşlar kızabilir ama sinir oluyorum bu olaya.

Korsana destek vermiyoruz diye yazanların bilgisayarında ki bütün programlar orijinal zaten.

Eminim o kişiler internetten filmde izlemiyordur, hatta ve hatta Netflixi ücretsiz kullanmak için sanal kart bile açmıyorlardır.

Nede olsa her seferinde korsana destek yok diye belirtiyorlar ya.

Çoğu programın ücretsiz alternatiflerini kullanan biri olarak ben de destek vermiyorum.
Ancak bazı kişiler mesaj sayısı kasıyormuş gibime geliyor.

Adam Torrent üzerinden Linux dağıtımı indirecek, oyun değil. Veyahut ücretsiz yazılımı sadece hızlı olsun diye oradan indiriyor olabilir.

Önce konuyu tam okumak lazım :)

@Negan Smith o kadar emin olma derim :)
WinRAR için bile WinRAR logolu lisanslı CF kullanıyordum. Kaybolunca 7-Zip kullanmaya başladım.
Tebrik ederim ne diyeyim :) Açık konuşmak gerekirse bu foruma girmeden bir süre önce ben de korsan kullanıyordum, bilgisayara virüs girince akıllandım 🤣

Bu arada Torrent muhabbeti dönüyor, ben de Torrent indirme sorunum için açtığım konuda korsana destek yok mesajıyla karşılaşmıştım.

Geri
Yukarı