Her konuya "Korsana destek yok." Yazanlar

Korsana destek vermiyoruz diye yazanların bilgisayarında ki bütün programlar orijinal zaten.

Eminim o kişiler internetten filmde izlemiyordur, hatta ve hatta Netflixi ücretsiz kullanmak için sanal kart bile açmıyorlardır.

Nede olsa her seferinde korsana destek yok diye belirtiyorlar ya.
Birinin dediği ile yaptığının bir olmaması o kişinin kendi sorunudur. Dediğiniz ile yaptığınız bir olmasa bile belirli kurallar var ve bu kurallara uymak zorundasınız, dediğim ile yaptığım bir olsun diyip kurallara uymazsanız karşılığını da alırsınız.

Önceden korsan yazılımın, filmin ve müziğin dibine vuran biri olarak söylüyorum ben bu işleri bıraktım. Hem bilgisayar ile yakından ilgilenmeye başlayınca bu işin birisinin arabasını çalmaktan farkının olmadığını anlayınca koydu bana. Artık çoğu programım açık kaynaklı ve ücretsiz onlar dışındaki oyunlara ve yazılımlara da gereken parayı veriyorum ya da indirimi bekliyorum.

Sonuç olarak dediğinizin bir anlamı yok, korsan kullanan birinin başkasına korsan kullanma demesi, sigara içenlerin kötü olduğunu bile bile diğerlerine sigara içme demesi gibi bir şey. Tam olarak etik değil fakat doğrusu bu.

Şundan emin olabilirsin. Genelleme yapmıyorum ama ''korsana destek yok'' diyenlerin çoğunluk kısmı bakın hepsi demiyorum çoğunluk kısmı Windows'u KMS ile yada farklı program yardımıyla aktif ederek kullanan kişilerdir ve şimdi genelleme yapıyorum ''korsana destek yok'' diyenlerin hepsi geçmişlerinde bolca korsan oyun oynamış ve program kullanmış kişilerdir.

Birinin dediği ile yaptığının bir olmaması o kişinin kendi sorunudur. Dediğiniz ile yaptığınız bir olmasa bile belirli kurallar var ve bu kurallara uymak zorundasınız, dediğim ile yaptığım bir olsun diyip kurallara uymazsanız karşılığını da alırsınız.

Önceden korsan yazılımın, filmin ve müziğin dibine vuran biri olarak söylüyorum ben bu işleri bıraktım. Hem bilgisayar ile yakından ilgilenmeye başlayınca bu işin birisinin arabasını çalmaktan farkının olmadığını anlayınca koydu bana. Artık çoğu programım açık kaynaklı ve ücretsiz onlar dışındaki oyunlara ve yazılımlara da gereken parayı veriyorum ya da indirimi bekliyorum.

Sonuç olarak dediğinizin bir anlamı yok, korsan kullanan birinin başkasına korsan kullanma demesi, sigara içenlerin kötü olduğunu bile bile diğerlerine sigara içme demesi gibi bir şey. Tam olarak etik değil fakat doğrusu bu.

Yazımda büyük çoğunlukla sürekli olarak korsana destek vermediklerini belirterek duyar kasanlardan söz ediyorum. Konu sahibi arkadaşın bahsettiği gibi, farklı bir konuda yardım talep eden birisine konuyu okumadan "korsana destek yok" ibaresini ezbere koyanlardan söz ediyorum.

Daha demin bir arkadaş korsan oyunla ilgili bir sitenin güvenli olup olmadığını sormuş ve direkt mesajı yapıştırmış bir kullanıcı da. Veya adam torrent ile ilgili bir sorun yaşıyor fakat birkaç kişi yine korsana desteğin olmadığını yazıyor. Ne zaman soruyu tamamen anlayacaklar? Bu konu ile ilgili bir duyuru veya kural yapılabilir mi?
Öyle kişiler var ancak tek tük çıkıyor.
Korsan kullanma taraftarı değilim ancak her konuya da korsana destek yok denmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsana destek vermenin uygun olmadığı gerçeği var forumda sürekli bu konuya vurgu yapılıyor. Kullanıp yardım isteyenlerde aynı mesajları gördükçe doğal olarak isyan etmeye başlıyorlar.

"Bu forumda hiç kimse korsan kullanmıyor" cümlesini söyleyen varsa o da yalan söylüyor.Mutlaka kullanıyorsun bir şekilde.(İçinde bulunduğumuz durum bizi buna itebiliyor.)

Şahsi kanaatim bu foruma korsan ile ilgili başlık açılmaması.Ayrıca başka site ve forumlarda çaresini aramakta fayda var.
Zira yerli yabancı birçok sitede korsan ile ilgili bilgilendirme konuları mevcut.

Herkes hayatında 1 kere bile olsa korsan bir şeyler indirmiştir :p.

Malum Türkiye'de çoğu kişinin bilgisayarı iyi olmadığı için ben de oyunları ilk korsan yüklerim, oyunu bilgisayarım kaldırırsa ve keyif alırsam, satın alırım. Korsan pek de kötü bir şey değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı