Her öğün zeytinyağı içmek sağlıklı mı?

Günde 1 yemek kaşığı yeterli ne çay bardağı ne 3-4 öğünü. Çöpe atacağın para ve sağlığın var herhalde elinde fazladan.

Günde 1 yemek kaşığı yeterli ne çay bardağı ne 3-4 öğünü. Çöpe atacağın para ve sağlığın var herhalde elinde fazladan.
1 yemek kaşığı 10 gram bile etmiyor. Bir insan günlük 70 - 80 gram civarı yağ tüketebilir. Bu gayet normal. Sen 7 gram kadar yağ tüketiminden söz ediyorsun. Bu şekilde beslenen bir insan zayıflar.

Hiçbir insan günlük olarak 70 80 gram yağ tüketmemelidir profesyonel sporcu değilse. Birkaç yıla kalmadan karaciğer yağlanmasından safrasını ardından diğer organlarını kaybeder. Bir insanın ise günlük olarak maksümum alması gerekn zeytinyağı ise 1 yemek kaşığıdır. Doktor değilseniz üstüne yorum yoktur. Doktorsanız bile üstüne mantıklı bir yorum yapabileceğinizi düşünmüyorum.

Hiçbir insan günlük olarak 70 80 gram yağ tüketmemelidir profesyonel sporcu değilse. Birkaç yıla kalmadan karaciğer yağlanmasından safrasını ardından diğer organlarını kaybeder. Bir insanın ise günlük olarak maksimum alması gereken zeytinyağı ise 1 yemek kaşığıdır. Doktor değilseniz üstüne yorum yoktur. Doktorsanız bile üstüne mantıklı bir yorum yapabileceğinizi düşünmüyorum.
Sen biraz abartıyorsun, bu kadar az yağ tüketen kilo alamaz. En azından kilo alma döneminde yani bir süreliğine fazla yağ almalı ki kalori yüksek olsun ve kilo alımı başarılı olsun.

Ben diyeceğimi dedim. Günlük alınması gereken yağ miktarı ile günlük alınması gereken zeytinyağı miktarı da belli normal bir insan için. Normal bir insan değilim diyorsanız teneke ile de içebilirsiniz.

1 yemek kaşığı 10 gram bile etmiyor. Bir insan günlük 70 - 80 gram civarı yağ tüketebilir. Bu gayet normal. Sen 7 gram kadar yağ tüketiminden söz ediyorsun. Bu şekilde beslenen bir insan zayıflar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zeytin yağı o kadar çok da yararlı bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı