Hiç Anime İzlemeyenlere Anime Önerisi

Ben Naruto ile başladım, çok da izlemem zaten. Bir arkadaş önerdi, beraber izliyorduk. Şu an Shippuuden 440'tayım ama bayadır izlemiyorum. Geçenlerde sırf izlemiş olayım diye izledim. Sıkıntıdan... Onun dışında Death Note ve Sword Art Online'ı da bitirdim. Death Note'un mangasını okudum daha doğrusu. Kitaplıkta güzel duruyor serisi. :)

Bence de ilk anime izleyen bir kişinin uzun bir seriye başlaması pek iyi olmaz. Uzun animelerin özellikle de Naruto, One Piece, Gintama, Bleach bu serilerin çıkış tarihleri çok eskilere dayandığından yeni başlayanlar için komple animeyi bıraktıracak cinsten olabilirler. Fakat konuları efsane olduğundan dolayı animeye daha çok bağımlı hale de gelebilirler. Orası pek belli olmaz. Kişiden kişiye değişir ama en iyisi yeni başlayanlar için kişinin sevdiği türlerde kısa, yeni ve sevilen animelerden önermektir. Ayrıca burası her ne kadar oyun, yazılım ve donanım üzerine kurulmuş bir forum olsa da bu kişinin zevklerini belirlemez. Bu yüzden daha çok oyun tarzında anime önermenize gerek yoktur. Başka tarzlarda da önerebilirsiniz. Ama önerdikleriniz de güzel animelerdir.

Nanatsu No Tazai gibi bir anime vardı. İngilizcesi "The Seven Deadly Sins" iyidir. İzlemediyseniz hemen izleyin derim. Efsane anime. Ayrıca bende bir HighSchool DxD hayranıyım.
Bilenlere: 99-56-90 :D

Tam olarak anime sınıfına girmiyor tartışmalar var kimisi anime diyor kimisi değildir diyor. The Last Airbender. Anime olsun olmasın öneririm :) Bu arada profil resmim de karakterlerden birisidir :)

Tam olarak anime sınıfına girmiyor tartışmalar var kimisi anime diyor kimisi değildir diyor. The Last Airbender. Anime olsun olmasın öneririm :) Bu arada profil resmim de karakterlerden birisidir :)
Aslında bende anime olarak biliyordum ama My Anime List sitesinde araştırdım bulamadım. Bulamayınca bir şüpheye düştüm açıkçası nasıl anime olmaz? Diye. Fakat anime olmasa bile yinede güzel seridir bende tavsiye ederim.

Birşey demek istiyorum mesela Pokemon'da anime dimi Pokemon'u çok seviyordum bu yaz tekrar izlemeye başlamıştım ama sıktı çünkü çoğu bölümünü biraz biraz hatırlıyordum. Avatar The Last Airbender'de animedir küçükken deliler gibi izlerdim. Profil fotoğrafımdan anlıyacağınız gibi küçükken beni baya bir etkisinde bırakmıştı halada çıkamadım da değil :D. Küçükken koluma saç kurutma makinesi sokup hava bükmeye musluğu açıp su bükme hareketlerini yaptığım doğrudur. Sonra 2 3 sene önce çıkan Legend Of Korra'yı izlemeye başlamıştım ama ilk bölümü beni bayağı bir hüsrana uğratmıştı sonra bidahada izlememiştim. Aynı The Last Airbenderdaki eski zamanlarda geçmesini beklemiştim bu yüzden bayağı bir üzülmüştüm. Bu yaz Korra'ya başlayıp bitirdim sonra kendimi sanki The Last Airbender'ın bitişinde yaşadığım gibi boşlukta gibi hissetmeye başladım. Sonra gittim The Last Airbender'ı tekrar bitirdim. Gene kendimi boşlukta gibi hissetmeye başladım kendi kendime sanırım ben animeleri seviyorum dedim. Arkadaşım bana Sword Art Online'yi önerdi izlemeye çalıştım ama bana bir Avatar tadı vermedi 2 bölümden sonra bidaha izlemedim. Neyse dedim belki bu güzel değildir dedim sonra Deat Note'yi izlemeye çalıştım ama Sword Art Online'den bile kötüydü. Demek istediğim Pokemon Avatar gibi animelere bayılırken neden diğerleri hiç hoşuma gitmiyor ? Biraz uzun oldu ama inşallah okursunuz :D

Birşey demek istiyorum mesela Pokemon'da anime dimi Pokemon'u çok seviyordum bu yaz tekrar izlemeye başlamıştım ama sıktı çünkü çoğu bölümünü biraz biraz hatırlıyordum. Avatar The Last Airbender'de animedir küçükken deliler gibi izlerdim. Profil fotoğrafımdan anlıyacağınız gibi küçükken beni baya bir etkisinde bırakmıştı halada çıkamadım da değil :D. Küçükken koluma saç kurutma makinesi sokup hava bükmeye musluğu açıp su bükme hareketlerini yaptığım doğrudur. Sonra 2 3 sene önce çıkan Legend Of Korra'yı izlemeye başlamıştım ama ilk bölümü beni bayağı bir hüsrana uğratmıştı sonra bidahada izlememiştim. Aynı The Last Airbenderdaki eski zamanlarda geçmesini beklemiştim bu yüzden bayağı bir üzülmüştüm. Bu yaz Korra'ya başlayıp bitirdim sonra kendimi sanki The Last Airbender'ın bitişinde yaşadığım gibi boşlukta gibi hissetmeye başladım. Sonra gittim The Last Airbender'ı tekrar bitirdim. Gene kendimi boşlukta gibi hissetmeye başladım kendi kendime sanırım ben animeleri seviyorum dedim. Arkadaşım bana Sword Art Online'yi önerdi izlemeye çalıştım ama bana bir Avatar tadı vermedi 2 bölümden sonra bidaha izlemedim. Neyse dedim belki bu güzel değildir dedim sonra Deat Note'yi izlemeye çalıştım ama Sword Art Online'den bile kötüydü. Demek istediğim Pokemon Avatar gibi animelere bayılırken neden diğerleri hiç hoşuma gitmiyor ? Biraz uzun oldu ama inşallah okursunuz :D
Avatar japon üretimi olmadığı için aslında pekte anime demek doğru olmayabilir (konu işleyişi olarak animeler baz alınarak üretilmiş olsada). Eğer bu animeleri sevemediysen demek ki ya animeleri sevmiyorsun yada sana göre olan animeyi bulamadın. Sen daha çok çocukken çizgi film olarak izlenen çocuklara yönelik basit fantastik şeyleri seviyorsun. Umarım sana uyan bir anime bulursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı