Hiç bayıldınız mı?

Kansızlıktan değil de kandan başıma geldi benim. Bisiklet çarpması sonucu dizimde 1.5 santimetre kadar bir çizik oluştu, olayın sıcaklığıyla çarpan kişiye bağırırken bir karıncalanma geldi oraya. Baktığımda aşağı fıldır fıldır kan akıyordu, devreler karıştı birden. Kendimi o konumun 20 metre kadar arkasında babam tokatlarken buldum. Gerçekten garipmiş.
Kan tutmasıdır. Bende de oluyor o olay. Ya da vücudunuzda ağır bir yara gördüğünüzde şok geçiriyorsunuz. Allah kimsenin başına vermesin. Geçmiş olsun.

Kan tutmasıdır. Bende de oluyor o olay. Ya da vücudunuzda ağır bir yara gördüğünüzde şok geçiriyorsunuz. Allah kimsenin başına vermesin. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim, bayramın birinci günü olmuştu. Şimdi niye aklıma geldi bilmiyorum. Evet bu arada, kan tutması. Bir de garip bir şekilde sadece kendi kanımda olduğunu farkettim. Kurban kesimi, olta kancasına elini taktıran adam, elini kesen yakınlarım vesaire hiçbirinde tık yoktu. O oltalı daha beterdi, içim kalktı yine.

Teşekkür ederim, bayramın birinci günü olmuştu. Şimdi niye aklıma geldi bilmiyorum. Evet bu arada, kan tutması. Bir de garip bir şekilde sadece kendi kanımda olduğunu farkettim. Kurban kesimi, olta kancasına elini taktıran adam, elini kesen yakınlarım vesaire hiçbirinde tık yoktu. O oltalı daha beterdi, içim kalktı yine.
Kurban kesimlerine çok gittim hocam. Kurbanlıkların kanları salça gibi akıyor. Onlar beni tutmuyor. Ama siyahımsı insan kanına dayanamam.

18 günde 2 yakınımı kaybettiğimde başıma gelmek üzere olan durum.
Duyunca şoka girip kafam sallandı, gördüğüm tek şey bulanık siyah renk.
Bir şey düşünemedim koltuğa yığılıp öylece bulanık siyah renge baktım.

17 Yıllık hayatımda bir kere bile bayılmadım. Nasıl bir his olduğunu merak ediyorum, tecrübe edenler anlatabilir mi?
(Narkoz hariç)
Benim hayatımda bu olayı yaşadığım tek yer lise zamanı yapılan "kanka duvara yaslan nefes al boynuna bascam bayılınca tutcam" tarzı bir muhabbet vardı bilirsiniz beni bir şekilde ikna ettilerde yaptım ya 7-8sn sonra titreyerek uyanmışım ama vücudumda bir his var tüm vücut kansız kalmış da kendine geliyor gibi bir uğuşukluk baya güzel bir histi ama normal bayılanların hissedeceğini sanmam bendeki kafaya oksijen gitmemiş olsun o kadar. :D

Hayatımda bir kere gece saat 2 gibi tuvalete gittiğim sırada bayıldım. Bir anda gözlerim karardı ve (bayılırken fark etmesem de yere düşerken) tak diye bir ses duydum. Sonra ayıldığımda anladım ki yere düşerken kafamı vurmuştum. Çok kısa süreli baygın kaldığıma eminim, annem sese kalkıp hemen gelmişti. O gelene kadar ben ayağa kalkmıştım. İşin garip tarafı kafamda acı hissi yoktu ama ufak bir şişlik olmuştu. Kendimi iyi hissedince herhalde yataktan kalktığım için bir anlık olan bir şeydi.
Nasıl bir his olduğu konusunda şunu net şekilde söyleyebilirim, hiçbir şey hissetmemiştim. Ayılınca önce yerde ne işim var diye 1-2 saniye kadar düşündüm ve ayağa kalkarken aniden her şeyi hatırladım.

İlkokulda hasta olmama rağmen dışarı çıktığımda bayılmıştım. Dışarı çıkma nedenim de PS1 için oyun almak 😀 . Oyun seçerken bayıldım, adam aileme haber vermiş. Ayıldıktan bir kaç saniye sonra geldiler. Ben ayılınca ilk dediğim şey FIFA idi 😀.

Yeni konular

Geri
Yukarı