Hiç ölümden döndüğünüz bir an oldu mu?

2012 yılında lisede yurtta kalıyordum. Hafta sonu tatili için eve dönecektim. Bir köprü var, o köprüyü geçtikten 5 dakika sonra eve varıyorum. Köprüden geçip eve geldim. Geldiğimde köprünün yıkıldığını öğrendim. Babam geleceğimi biliyordu hemen evi aradı sağ salim geldim mi diye. 5 dakika geç kalsam bende bu mesajı yazıyor olmayacaktım. Videoyu da bırakayım. İhmalkarlıktan 10 kişi hayatını kaybetti, bende kaybedecektim, şanslıydım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sokak köpekleri (10 taneden fazlaydı yanlış hatırlamıyorsam) tarafından kuşatıldım ilkokuldayken. Ölecek gibi hissetmiştim. Bir kere de biskletle araba yolundan giderken bir anlık dalgınlık yüzünden orta hızda giden bir arabaya çarpmıştım. Küçük bir kırıkla atlatmıştım. Bir kere de horoz saldırısına maruz kaldım. O ölümcül değildi ama kıçımı koparırcasına ısırmıştı. Yaklaşık bir hafta popomun üstüne oturamamıştım.

1- 6-7 yaşlarında parka inen yokuştan hızla bisikletle inerken taklalar atmıştım hala izleri var elimde bacaklarımda.
2- 2004 yılı yeni arabamızı almısız bı tatıl yapalım dedık antalyaya gıttık ben 8 yasındayım aksam alısverısten sonra sıte ıcıne park ettık yanımızda da bır araclık park yerı var beyaz bır sahın gelıyor arabanın bagajından esyaları alıyoruz sahındekı adam sarhosmus bıze dogru geldıgını gorunce babam hepımızı ıtıp sahının kaputuna zıplamıstı arac da bızım bagaja gırdı bunu anlatınca cogu arkadasım guluyor ama o an hıc de gulunecek bır durum yoktu belkı olmezdık ama sakat yasamamız cok yuksek ıhtımaldı babamın bu hareketı olmasaydı.(enistem yumruklarıyla ayılttı oglanı hakettıgını dusunuyorum)
3- Yaklasık 2 sene once rızeden trabzona donus yolunda karsı serıtte bır kadın surucuyu kamyonet sıkıstırmıs o da refuje cıktı hız oldugu ıcın araba havada takla atıp tam onumuze dustu yolu ben kestim bıraz daha hızlı olsaydım arabanın ustune dusebılırdı neyse ki hıckımseye bır sey olmadı.
4- rahmetlı babaannemle yaylaya cıkmısız aılecek babam arabayı parkedecek sag gerı dogru gelıyor sag teker bosluga dustu ben arkadayım derın bır cukur varmıs arabanın sol on tekerı havaya kalktı sag arka da cukurun ıcınde babaannem panıkledı ınmek ıstıyor ama arabayı dengede tutan o neysekı mangal yapan gobeklı abıler gelıp arabanın onune oturdu da cıktık.
5- ızmırde okuldan eve dogru yuruyorum kulagımda kulaklık son ses 3 serıtlı yol var ford fıesta araba 5 tane keko benım arkamdan baslamıslar zıkzak yapmaya yanımdan gecıyoken gordum hakımıyetı kaybettı benım 10 metre onumde kaldırıma cıkarak durdu o gun bugundur kulaklık takmam dısarda.

1- 6-7 yaşlarında parka inen yokuştan hızla bisikletle inerken taklalar atmıştım hala izleri var elimde bacaklarımda.
2- 2004 yılı yeni arabamızı almısız bı tatıl yapalım dedık antalyaya gıttık ben 8 yasındayım aksam alısverısten sonra sıte ıcıne park ettık yanımızda da bır araclık park yerı var beyaz bır sahın gelıyor arabanın bagajından esyaları alıyoruz sahındekı adam sarhosmus bıze dogru geldıgını gorunce babam hepımızı ıtıp sahının kaputuna zıplamıstı arac da bızım bagaja gırdı bunu anlatınca cogu arkadasım guluyor ama o an hıc de gulunecek bır durum yoktu belkı olmezdık ama sakat yasamamız cok yuksek ıhtımaldı babamın bu hareketı olmasaydı.(enistem yumruklarıyla ayılttı oglanı hakettıgını dusunuyorum)
3- Yaklasık 2 sene once rızeden trabzona donus yolunda karsı serıtte bır kadın surucuyu kamyonet sıkıstırmıs o da refuje cıktı hız oldugu ıcın araba havada takla atıp tam onumuze dustu yolu ben kestim bıraz daha hızlı olsaydım arabanın ustune dusebılırdı neyse ki hıckımseye bır sey olmadı.
4- rahmetlı babaannemle yaylaya cıkmısız aılecek babam arabayı parkedecek sag gerı dogru gelıyor sag teker bosluga dustu ben arkadayım derın bır cukur varmıs arabanın sol on tekerı havaya kalktı sag arka da cukurun ıcınde babaannem panıkledı ınmek ıstıyor ama arabayı dengede tutan o neysekı mangal yapan gobeklı abıler gelıp arabanın onune oturdu da cıktık.
5- ızmırde okuldan eve dogru yuruyorum kulagımda kulaklık son ses 3 serıtlı yol var ford fıesta araba 5 tane keko benım arkamdan baslamıslar zıkzak yapmaya yanımdan gecıyoken gordum hakımıyetı kaybettı benım 10 metre onumde kaldırıma cıkarak durdu o gun bugundur kulaklık takmam dısarda.

Bodrum’da tatildeydik. Ben 10 yaşlarındaydım tek başıma sokağa çıktım bakkala gidip dondurma alacaktım. 3 tane en irilerinden sokak köpeği yanıma geldi başlarda sorun yoktu beni koklamaya başladılar bense köpekleri severim korkmadım. Etrafımı sardılar arkamdaki havladı ben sesi duyar duymaz etraftaki park halimde bulunan arabaların arasında koşa koşa eve gitmeye başladım. Ben koşunca köpeklerin üçüde havlamaya başladı ben dahada hızlandım o sırada bi araba geçiyordu durdu onun sayesinde kurtuldum

1)4-5 yaşlarındayım düğüne gitmişiz ben damadın hazırlandığı odaya girmişim (nasılsa) orada paslı jiletle kendimi tıraş etmişim teyzem beni bir buluyor elim yüzüm kan.
2) Ramazan günü bilmem kaç derecede 1.5 2 saat mezarlıkta o sıcakta rürüdük orucum, en son bittim yere yığıldım kustum ama sudan daha katı su gibi şeffaf (mide sıvısı sanırsam) sonra gittim musluğa ağzıma dayadım. (Gerçekten sünger gibi hissettim.)
3) Karadeniz dağ yolu tek şerit sağımız uçurum, midem bulandı arabayı durdurdum kustum annem ensemde çekti tokatladı beni m** dedi uçurum farkındamıaın ölecen, gibisinden.
(Bir kerede parmağıma sigaralık(araba daki) parmağıma bastımbaya 5 6 saniye.)

Yaşım 9-10 falan. Bir ara köydeydim ailemle, ufacık bir köy bizimki. Köyden tanıdık bir abi beni camiye çağırmıştı. Ben de eşoftmanlarlayım 'Bekle abi pantolon giyeyim' dedim. Neyse abdest aldım hemen pantolonu giydim, çıktım. Abi beklememiş beni, o sıra ezan okunuyordu ben de koşarak camiinin yolunu tuttum. Hava kapkaranlık bayırı çıkıyorum. Bayırın ucunda camii, hemen yanında da bir ev var.(Sağ tarafta kalıyorlar cami biraz arkada gözükmüyor pek) Camiinin içindeki ışıklar yanıkmış bilmiyordum o aceleyle yanındaki eve giriverdim bahçedeki ışıkları yanıyordu çünkü. Neyse biraz yürüdüm sonra yanlış yere girdiğimi anladım tam arkamı dönecektim başımın arkasından bir nefes sesi geldi. Yavaşça arkamı döndüm ve sahibin köpeğiyle göz göze gelmem bir oldu. Dondum kaldım. Ondan sonra tatlı köpek, cici köpek diye diye kapıya kadar yürüdüm hiç göz irtibatını bozmadan. O da beni takip ediyor usul usul. Kapıyı araladım, dışarıya çıktım.(Kapı dediğim çit kadar bir şey evin dışındaki kapı yani)Tam kapıyı kapatırken üzerine bir dikildi, yukarıdan havladı bana ben de aklım çıktı koşarak eve kaçtım. Sonrasını hatırlamıyorum.
Bundan çok küçükken köpeklerle bir etkileşimim olmuş ama bir şey yapmamışlar. İnsafa gelmişiz yani.

Geri
Yukarı