Hiç ölümden döndüğünüz bir an oldu mu?

Abimin zoruyla Ege Denizi'nin açıklarına yüzmeye gittik (kıyıdan 500-600 metre ilerdeyiz) ben büyük balıklardan çok korkan birisiyim o anda da altımızdan ismini tam hatırlamadığım büyük bir balık geçti ben çok korkmuştum ama belli etmemeye çalışıyordum işte neyse abim hadi dalalım dedi daldık ve gözlükle büyük balığı net görmemle bilincimi yitirmem bir oldu, Allah'tan abim fark etmişte kurtarmış beni yoksa tahtalı köydük şu an. O zamandan beri (1 yıl önce) denizde açılmamaya dikkat ediyorum ve yanımda en az 2 kişi yoksa açılmam mümkün değil kısacası ölümden döndüm.

TV tamirindeydim. Bahçeyi yeni yıkamışlar, yerler ıslak. TV sehpada. Mevsim yaz ayaklarım çıplak. Cihazın yüksek gerilim kablosu delikmiş.(17.500 Volt).Bir yakaladı zor kurtuldum. Ve üç gün zangır zangır titredim. O gerilim yüksek amperli olaydı nalları dikmiştim.

5. Sınıfta arkadasın bisikletine bindim frenler yok yokus asagı ve bisiklet kadrosu bana gore buyuk. Hızla giderken giden arabanın kapısına bir koydum hem kapı hem de bisikletin tekerleği yamuldu. Adam arabadan indi hakaret etti baska araclardan insanlarda indi klasik kaza sonrası sahne ıste. Ben hicbir sey demeden aldım bisikleti gittim basen kemigim birkac saat agrımıstı.

Bir seferinde yola bakmadan acelem var diye atladım sağ ön cama sol kolumla girmişim ama hiçbiri hafızamda yok, bir tek ambulansta bir adamın ismimi sorduğunu hatırlıyorum. Koltukaltıma 35 ve çeneme 4 dikiş attılar. Birkac saat icinde taburcu oldum.

Bir arkadasin bisikletini almistim 1-2 tur atmak icin. Neyse turladim bitirdim derken donuyordum, yokusun hemen asagisinda bos bir ev var ve ucurumlu bir yol, cok tehlikeli etrafta cam dolu zaten. Bisikletin frenleri yokus asagi inerken saglamdi. Sokagin solundan dondum tam frene basip inecektim, fren patladi yerinde duran arabaya resmen uctum.
Bildiğiniz benim anımı anlatmışsınız.

Metrobüste taciz ediliyorum. "Bu adam beni taciz etti!" diye bağırıyorum. Ayrı bir tarafa alıyorlar beni. Adam utanmadan tehditler savuruyor, hava kararmış, düşünüyorum "Metrobüsten indiğimde arkamdan gelse ve bıçak çekse ne yapacağım?" Neyse ki adam bağırmaya devam edince benim ineceğim duraktan önce yaka paça atiliyor metrobüsten...

Zihin olarak ölümden döndüğüm bir andı. Yine sinirden elim ayağım titredi bak.

Eğer bu sayılıyorsa: merdiven çıkarken ayağın boşluğa gelmesi ve ardından yaşanan küçük çaplı bir kalp krizi.

Küçükken daha ilkokula giderken küçük bisikletim vardı onu sürmeye çıktım. O zamanlar bisiklet süren herkesin yaptığı gibi drift yapıyorduk :D Neyse baktım lastikte diş kalmamış ön tekerdeki dişi olan lastikle yer değiştirdim. Yani ön lastiği kabak denilen şekildeydi. O zamanlar benim sürdüğüm yerde kum falan vardı inşaat için. Arkamdan da Renault Kangoo araba geliyordu. Hiç unutmam sarı renk Bridgestone marka lastik hemde yeniydi. Sen gel adama yol verim derken ön teker kay adamın önüne düş :D Adamdaki refleks iyiymiş burnumun ucunda durdu. Heralde öteki tarafa selam verdiğim bir andı.

Yeni konular

Geri
Yukarı