İnceleme HP Victus 16-D1011NT Intel Core i5-12500H - RTX 3060

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Efsane bir ürün malzeme kalitesi de tasarımı da çok güzel öncelikle arkadaşlar.

Ekran: 16.1 144 Hz sadece 7ms tepkime süresi Monster Acer'lerde 25 30ms süresi var bundaki farkı anlayın. Boyutu da tam ideal. Eyecare sertifika da varmış göz yormuyor.

Klavye: Yabancı site analizlerine bile baktım herkes çok beğenmiş tepkime süresi hızlı yumuşak Gaming klavye denmiş.

Ses: B&O adlı yüksek seviye tarihi bir Danimarka'lı ses müzik şirketine ses sistemini yaptırmışlar çok iyi ses geliyor güzel.

Donanım: İşlemci RAM DDR5 hepsi çok iyi son nesil bir ürün. HP Amerikan şirketi olduğundan yazılımlar çok iyi bakım onarım oyun hepsinin ayrı ayrı bir ton yazılımı var. Ürün çok yeni olduğundan daha yazılımlar güncellenecekmiş. Undervolting bile yapılabiliyormuş yazılımla.

Batarya: Diğer emsal oyun laptoplarına göre gayet uzun hızlı şarj var.

Fan sesi: Ayarlayınca boşta tamamen sessiz kalıyor oyunda bile ses diğer uçak sesi çıkartan Monster Acer gibi laptoplara göre çok az.

Soğutma performansı: Daha Max fan seviyesi yapmadan Auto da bile BF 5 CPU 75 derece GPU 60 derece civarı efsane bir performans. Hafif oyunlarda CPU 65 Gpu 55 civarı. Piyasadaki laptopların yüzde 90ından daha iyi soğutma performansı var soğutucuya gerek yok.

Teknik servis: HP sitesinde adamların her şeye çözümleri var müşteri hizmetleri olarak telefon Facebook WhatsApp her yerden iletişimleri var konuşunca çok yardımcı oluyor adamlar Amerikan markası tüketici hakları yüksek.

Ayrıca bu PC çok yeni daha yabancı kanallarda analiz bile gelmemiş. Bu modelde ekran sallanma problemi de yok onu çözmüşler eskilerde bariz fark ediyordum test etmiştim.

Sadece 2 eksiği var ekran kartı 140W Rtx 3060 ve MUX olabilirdi ama fiyatı uygun yapacak bişey yok. Sonuç olarak bakarsam piyasadaki F/P olarak en iyi laptop diyebilirim.

Son düzenleme:
16'larda var.

Hocam vallahi bende direkt açılıyor ya. Intel işlemciyle alakalı bi' durum olabilir. Gerekli güncellemeleri yaptınız mı?
Evet bütün driverlar vs. güncel.

Herkese teşekkürler.Windows 10 yükleyip deneyeceğim.

Efsane bir ürün malzeme kalitesi de tasarımı da çok güzel öncelikle arkadaşlar.

Ekran: 16.1 144 Hz sadece 7ms tepkime süresi Monster Acer'lerde 25 30ms süresi var bundaki farkı anlayın. Boyutu da tam ideal. Eyecare sertifika da varmış göz yormuyor.

Klavye: Yabancı site analizlerine bile baktım herkes çok beğenmiş tepkime süresi hızlı yumuşak Gaming klavye denmiş.

Ses: B&o adlı yüksek seviye tarihi bir Danimarka'lı ses müzik şirketine ses sistemini yaptırmışlar çok iyi ses geliyor güzel.

Donanım: İşlemci RAM DDR5 hepsi çok iyi son nesil bir ürün. HP Amerikan şirketi olduğundan yazılımlar çok iyi bakım onarım oyun hepsinin ayrı ayrı bir ton yazılımı var. Ürün çok yeni olduğundan daha yazılımlar güncellenecekmiş. Undervolting bile yapılabiliyormuş yazılımla.

Batarya: Diğer emsal oyun laptoplarına göre gayet uzun hızlı şarj var.

Fan sesi: Ayarlayınca boşta tamamen sessiz kalıyor oyunda bile ses diğer uçak sesi çıkartan Monster Acer gibi laptoplara göre çok az.

Soğutma performansı: Daha Max fan seviyesi yapmadan Auto da bile BF 5 CPU 75 derece GPU 60 derece civarı efsane bir performans. Hafif oyunlarda CPU 65 GPU 55 civarı. Piyasadaki laptopların yüzde 90ından daha iyi soğutma performansı var soğutucuya gerek yok.

Teknik servis: HP sitesinde adamların her şeye çözümleri var müşteri hizmetleri olarak telefon Facebook WhatsApp her yerden iletişimleri var konuşunca çok yardımcı oluyor adamlar Amerikan markası tüketici hakları yüksek.

Ayrıca bu PC çok yeni daha yabancı kanallarda analiz bile gelmemiş. Bu modelde ekran sallanma problemi de yok onu çözmüşler eskilerde bariz fark ediyordum test etmiştim.

Sadece 2 eksiği var ekran kartı 140W RTX 3060 ve MUX olabilirdi ama fiyatı uygun yapacak bir şey yok. Sonuç olarak bakarsam piyasadaki F/P olarak en iyi laptop diyebilirim.

Victus 16-D1010NT kullanıyorum isminin farklı olduğuna aldanmayın tüm özellikleri aynı fakat rengi farklı diye adı farklı.
Kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum 5 sene önce aldığım mosnter Abra A5 v13.4 laptoptan (GTX 1050 Ti, i5-8300h) çok bir farkı yok 3060 80 watt ekran kartı Online olmayan her oyunda FPS sorunu yapıyor ve işlemci kullanımı inanılmaz düşükte. Nasıl desem işlemci gücü ekran kartı için gereğinden fazla fakat ona rağmen ekran kartını beslemiyor. Ve arkadaşın söylediğinin aksine ekran çok fazla sallanıyor.
Uzun lafın kısası hp victus = para tuzağı, 1000-2000 tl fazladan verip çok daha iyi laptoplar alabilirsiniz.

Victus 16-D1010NT kullanıyorum isminin farklı olduğuna aldanmayın tüm özellikleri aynı fakat rengi farklı diye adı farklı.
Kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum 5 sene önce aldığım mosnter Abra A5 v13.4 laptoptan (GTX 1050 Ti, i5-8300h) çok bir farkı yok 3060 80 watt ekran kartı Online olmayan her oyunda FPS sorunu yapıyor ve işlemci kullanımı inanılmaz düşükte. Nasıl desem işlemci gücü ekran kartı için gereğinden fazla fakat ona rağmen ekran kartını beslemiyor. Ve arkadaşın söylediğinin aksine ekran çok fazla sallanıyor.
Uzun lafın kısası hp victus = para tuzağı, 1000-2000 tl fazladan verip çok daha iyi laptoplar alabilirsiniz.
Sıkıntı vardır, servise yollayın. 5600H-3060'lı victuslarda bu sorunu yaşamadım.

Sıkıntı vardır, servise yollayın. 5600H-3060'lı Victus'larda bu sorunu yaşamadım.

Teknik servis ile görüşme yaptığımda maalesef bu sorunun laptoptan değil oyun geliştiricilerinin optimizasyonları nedeniyle olduğundan bahsettiler, yani yapacakları bir şey yokmuş. Fakat 5 sene öncesinin yıpranmış 1050 Ti ında 60 FPS Elden Ring oynayabiliyorken bu laptopta hiç oynayamamak ya da aynı ekran kartıyla başka laptoplarda 100 FPS alınırken bunda en fazla 40 ya da 60 FPS alınmasının nedenini ben anlayabilmiş değilim.
Ayrıca BIOS güncellemesi de yaptırdılar teknik serviste telefonla konuşan kadın daha benim laptopun BIOS sürümüne bakmak için modelini nasıl yazacağını bilmiyordu.
Laptopun sıkıntıları dışında onunla da sıkıntı yaşadım 2 saat. Bana dediği kullandığın BIOS en son 3 sene önce kullanılıyordu mu ne dedi ben de dedim ki ablacım 3 sene önce bu model yoktu falan derken yanlış yere baktığını fark ettik sonra güncellemeyi yaptım hiçbir şey değişmedi.

Başlıktaki pc benim 110 W hepsibuarada sitesinde satıcı belirtmiş soru cevapta. Ekran hiç sallanmıyor. Performans gayet yeterli soğutma çok iyi yalan söylüyor arkadaş inanmayın.

Başlıktaki PC benim 110W hepsibu arada sitesinde satıcı belirtmiş soru cevapta. Ekran hiç sallanmıyor. Performans gayet yeterli soğutma çok iyi yalan söylüyor arkadaş inanmayın.

Benimkinde de 170 watt yazmıştı satıcı fakat ben kendim incelediğimde 80 watt olduğu ortaya çıktı.

Benimkinde de 170 watt yazmıştı satıcı fakat ben kendim incelediğimde 80 watt olduğu ortaya çıktı.
170 W rtx 3060 yok bir kere bunlar 12.nesil işlemcililer 110W ryzenli olanlar 80 performance ile 95W

170W RTX 3060 yok bir kere bunlar 12.nesil işlemcililer 110W Ryzen'li olanlar 80 performance ile 95W

Benimki 80 watt zaten satıcının yalanıyla ilgilenmiyorum.
1677974583571.png

Son düzenleme:
Başlıktaki pc benim 110 W hepsibuarada sitesinde satıcı belirtmiş soru cevapta. Ekran hiç sallanmıyor. Performans gayet yeterli soğutma çok iyi yalan söylüyor arkadaş inanmayın.
Abim bende HP victus 16-d1011nt almayı planlıyorum, ama forum sayfalarını gezince ister istemez inanmak durumunda kalıyorum. Böyle bir sorun mümkün mü? Isınma, FPS vs.?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı