i9 9900K ve RTX 2080Ti sistem yeniden başlatma sorunu

Daha fazla  
Sistemi kurdum, herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum fakat oyunlar da PC aniden reset atıyor.
Sistemim:
i9-9900K İşlemci
z390 gaming edge ac Anakart
2x8GB Corsair 3200 RAM
750W 80 plus gold PSU
RTX 2080ti ekran kartı

İşlemcideki tek beslemeden kaynaklı bir sorun olma ihtimali düşük. Stok haldeyken bile değil, tüm çekirdekler 5 GHz hızında çalışırken test ettiğimde stabiliteyle ilgili sorun çıkmadı. Aida64 programını indirip sistem kararlılık testini yapar mısın? Bu sırada ekranın bir kısmında da sıcaklıkları görmek lazım.

Ekran Görüntüsü (35).png

Ekran Görüntüsü (34).png

Kararlılık testinde önce sadece işlemci ile test yapın, 10-15 dakikada bir sorun çıkmazsa bu sefer GPU'yu da ekleyebilirsiniz. Eğer GPU da kararlılık testindeyken aynı sorun olursa farklı bir ekran kartı takıp denemek lazım. Sorun sadece işlemci ya da ısınmadan değil, ekran kartından da olabilir.

Son düzenleme:
RAMlerin frekansını düşürmeyi deneyebilirsin.
Ramların frekansı düşükken aynıydı hal aynı
İşlemcideki tek beslemeden kaynaklı bir sorun olma ihtimali düşük. Stok haldeyken bile değil, tüm çekirdekler 5 GHz hızında çalışırken test ettiğimde stabiliteyle ilgili sorun çıkmadı. Aida64 programını indirip sistem kararlılık testini yapar mısın? Bu sırada ekranın bir kısmında da sıcaklıkları görmek lazım.

Eki Görüntüle 376961

Eki Görüntüle 376962

Kararlılık testinde önce sadece işlemci ile test yapın, 10-15 dakikada bir sorun çıkmazsa bu sefer GPU'yu da ekleyebilirsiniz. Eğer GPU da kararlılık testindeyken aynı sorun olursa farklı bir ekran kartı takıp denemek lazım. Sorun sadece işlemci ya da ısınmadan değil, ekran kartından da olabilir.
Hocam dedigin testi gerçekleştirdim bu fotoğraflar yeterlimi
Soğutucum ml240l cooler master

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 260
  • sistem1 sıcaklık.png
    sistem1 sıcaklık.png
    113,8 KB · Görüntüleme: 273
  • algılayıcı sıcaklık 2.png
    algılayıcı sıcaklık 2.png
    114,6 KB · Görüntüleme: 300
  • dmı sistem.png
    dmı sistem.png
    106,4 KB · Görüntüleme: 240
  • sistem 2 sıcakklık.png
    sistem 2 sıcakklık.png
    115,7 KB · Görüntüleme: 228
  • sistem 2.png
    sistem 2.png
    115 KB · Görüntüleme: 289
İşlemci ısısı çok yüksek değil, yani soğutma sorunu yok. Muhtemelen tek beslemeden güç verildiği için yükte voltaj değeri bendekinden 0.020 - 0.025 Volt kadar yüksek fakat bu işlem sırasında sistemde yeniden kapanma sorunu olmadığına göre ilk 2 ihtimal ortadan kalkıyor. Isınma ve tek beslemeden güç aldığı için olabilecek bir stabilite sorunu yok gibi görünüyor.

Şu anda ekran kartı ya da güç kaynağının sorunlu olma ihtimalleri ağır basıyor. Eğer elinizde varsa ya da bir arkadaşınızdan geçici olarak alabilecekseniz farklı bir ekran kartı ile deneme yapılabilir ya da bir arkadaşınızda kendi ekran kartınızla test yapabilirsiniz.

Şu an öyle bir seçeneğim yok internetten araştırıyoruz yarın vatana götürme planım var kurulum yaparken herhangi bir hata yapmış olabilirim belki sistemi kendim topladım çünkü çok bilgim yok videoları izliyerek yaptım açıkcası zorlandım da

Keşke böyle yüksek bütçeli bir sistemi deneyimli birine toplatsaydınız. Anakart üzerindeki bir bileşene zarar vermiş olma ihtimaliniz yüksek. (PCI veya işlemci pinleri vs.) yanlış kablolama yapmışta olabilirsiniz umalım bileşenler zarar görmemiş olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı