İlk 1 ay tüm vücut yapmak doğru mu?

FClouX

Picopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Gittiğim spor salonunda ilk bir ay üst vücut ve tüm vücut yapmamı söylediler. Ne kadar doğru acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakılacak bir şey yok, herhangi bir iğneleme vs. yapmak istememiştim :) Yeni başlayan biri olarak bilmemeniz gayet normal.

Spor salonlarında genelde yeni başlayanlara birkaç hafta ısınma olarak kardiyo, antrenman olarak da tüm vücut yaptırıyorlar. Sonra çeşitli split (bir günde sadece belli bölgeleri çalışmak) programları yapıyorlar. Size dedikleri de budur muhtemelen.

Doğrusunu yanlışını bilemeyeceğim zira bununla ilgili bir deney, gözlem yaptılar mı emin değilim ama sorun olmaz. Zaten ben tüm vücut anternmanından yanayım.

Kusura bakılacak bir şey yok, herhangi bir iğneleme vs. yapmak istememiştim :) yeni başlayan biri olarak bilmemeniz gayet normal.

Spor salonlarında genelde yeni başlayanlara birkaç hafta ısınma olarak kardiyo, antrenman olarak da tüm vücut yaptırıyorlar. Sonra çeşitli split (bir günde sadece belli bölgeleri çalışmak) programları yapıyorlar. Size dedikleri de budur muhtemelen.

Doğrusunu yanlışını bilemeyeceğim zira bununla ilgili bir deney, gözlem yaptılar mı emin değilim ama sorun olmaz. Zaten ben tüm vücut anternmanından yanayım.

Hocam tüm vücut diyor ama sadece kol gücune bakıyor bana biraz saçma geldiği için merak ettim yazmak istedim.

Mesela hiç ayak için veya bacak için çalışmadım bu programda. İstiyorsanız programı yazabilirim.

Hocam programda tüm vücut yazılı yani egzersizler öyle ama bana sadece üst vücut gösterdiler.

İlk 1 ay böyle yap denildi sonra programı değiştireceğiz dedi

Saçma. O kadar saçma ki ne diyeceğimi bilemiyorum. Sorun bence alt vücut niye çalışmıyoruz diye. Bacak bölgesi önemli. İki kürdana tutturulmuş patates gibi görünüyorlar sonra.

İşte ben size birazdan programı atacağım bakarsanız mutlu olurum

Tamamdır hocam sorunu çözdüm hocaya söyledim yarın gösteririm artik Full vücut yaparsın dedi yardımın için sağ ol. Programı eve gidince yazarak atsam daha iyi olur programın arkasında isimleri yazıyor problem olabilir de.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı