İlk Kez Alkol Kullanmak

Bilemedim simdi, nasil yapsak şimdi aslında arayıp gitmeyeceğimi söylesem de sıkıntı olmaz da. Ekmek istemiyorum, alkol yerine farklı bisey icsem anlamazlar herhalde.
Ver tadına bakayım demezler ise anlamazlar. Ancak çok akışkan olduğu için şüphe çekebilirsin.
Bir Süper Moderatör bunu nasıl diyebiliyor? Şaka mısın?
Bunda ne varmış ki? Neden bu tarz şeyleri büyütüyorsunuz? İçmek ister ise içer buna kimse karışamaz, zaten bulaşmamasını önerdim fark ettiysen.

Tüm dünya tütün ve alkole savaş açmışken kalkıp forumda böyle bir konun onaylanması insanların okuyup, moderatörlerin alkol önerisinde bulunması hiç normal değil.
Büyütmek dediğin olay sağlığı direk etkileyen bir şey ve kardeşimiz bu tür kötü alışkanlıklara alışmaması gereken bir yaşta ve bu tür alışkanlıkların kalıcı olabileceği bir yaşta, her türlü büyütürüm.
Siz burada örnek olmak zorundasınız, kötü alışkanlıklara örnek vermek değil.

Tüm dünya tütün ve alkole savaş açmışken kalkıp forumda böyle bir konun onaylanması insanların okuyup, moderatörlerin alkol önerisinde bulunması hiç normal değil.
Büyütmek dediğin olay sağlığı direk etkileyen bir şey ve kardeşimiz bu tür kötü alışkanlıklara alışmaması gereken bir yaşta ve bu tür alışkanlıkların kalıcı olabileceği bir yaşta, her türlü büyütürüm.
İlk önce yazdıklarımı düzgün bir şekilde oku :) Tavsiye değil eğer içer ise nasıl hareket etmesi gerektiği. Ayrıca tekrardan söylüyorum içmemesi gerektiğini yazdım. Bu kadar üslupsuz olmana gerek yok.

Hiç bulaşmamanı öneririm. Bunu zorunluluk gibi kabul etmişsin alkol içer gibi başka bişey içip göz boyamak istiyorsun. Alkol içmemenin ayıbı olmaz. Alkol içmek istemediğini söylemelisin bence onlarda buna saygı duymalı. Kendin istiyorsan orası ayrı.

Bilemedim simdi, nasil yapsak şimdi aslında arayıp gitmeyeceğimi söylesem de sıkıntı olmaz da. Ekmek istemiyorum, alkol yerine farklı bisey icsem anlamazlar herhalde.
Gitmekte bir sorun yok bence. Git, ama ne yapmak istiyorsan onu yap. İçmek istiyorsan iç, içmek istemiyorsan içme. Birilerinin seni yönlendirmesine izin verme.

Bu tip bir konuyu burada paylaşarak zaten yönetilmeye mâhkum biri olduğunu kanıtlamış oldun. Herkesin sağlıksız ve yanlış bulduğu bir konuda bile başkalarının yönlendirmesine ihtiyaç duyuyorsun. Kim ne derse desin bu illete bulaşmamalısın. Bu tip arkadaş ortamı içerisindeki yönlendirmelere kapılırsan, yarın "bir fırt uyuşturucudan ne olacak ki" diyerek daha beter yollara sürüklenirsin.
Yapma...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı