İlk Overclock Deneyimlerinizi Alalım

İşlemciyi biostan performans moduna alarak yapıyorum. Ekran kartını ise gpu tweak 2 yazılımını kullanarak, oc moduna alıp yapıyorum. Bu oc sayılıyor mu? :)
Benim oc bi zevk aslen bır çok kişi de ugrasmıcaktır bu kadar ama kendın voltaj verıp defalarca bench testi ramler için voltaj verıp kucuk kucuk latencylerı ve mhz lerı ayarlayıp saatlerce memtest 86 ızlemek :D

Benim oc bi zevk aslen bır çok kişi de ugrasmıcaktır bu kadar ama kendın voltaj verıp defalarca bench testi ramler için voltaj verıp kucuk kucuk latencylerı ve mhz lerı ayarlayıp saatlerce memtest 86 ızlemek :D

Kesinlikle öyle dünyanın en zevkli işlerinden biri olabilir:)

10 sene falan rahat olmuştur, AMD ekran kartıma -o zamanlar anlamıyorum tabi- sonuna kadar overclock yapmıştım 2 gün ya geçti ya geçmedi bozuldu zaten.

Bir de telefondan sakin bir müzik açacaksın [emoji4]

İlk defa O.C yaptım çok eğlenceli bir şey yav. Voltaj arttırmadan X5675'i 3.52 GHz'e çıkardım ve artık 1333 MHz'de çalışan RAM'lerim 1600 MHz'de çalışıyor.

Stok hızda çoklu çekirdekte 745 tekli çekirdekte 99 puan alıyordu.

Şimdiki skorlar:
Ekran Görüntüsü (2)-min.png

Yaklaşık %10'luk performans artışı var.

İşlemcim 3.2 Base ve 3.4 Boost Clock’a sahipken şu an 4.9 da çalışması 5 üzerinden 4.54 sayılıyorsa üzülürüm, ama sayılmıyor, benim dediğim overclock ciddi bir overclock, ısı arttıysa düşürmek için her şeyi yaparım, ki sıvı soğutmaya geçtim ekstra fan ekledim, ve ömrünü kısaltması kimsenin umrunda olmamalı çünkü 10 sene olan ömür seve seve 8-9 seneye inebilir.
Benin ekran kartında öyle. Frekansla tamamen orantılı olarak artmıyor ki. Bir de benim işlemcime O.C yapılsa yaparım ama yapılmıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı