Rehber İlk RDO (Red Dead Online) rehberi!

Sekrax

Decapat
Yer
Almanya, Hamburg
Daha fazla  
Meslek
Motor Teknikeri

Bugün sizlere RDO, yani Red Dead Online, için bir rehber hazırladım. Bu rehberi hazırlama sebebim, forumda olmamasıdır. Peki, bu rehberde ne anlatacağım? Bu rehberde şu anlık sadece yapabileceğiniz meslekleri anlatacağım. Tabii, sizler de isterseniz at, eyer, oyundaki görevler vb. şeyler için de rehberler hazırlayabilirim. Lafı fazla uzatmadan ilk mesleğimize geçelim.

1. Bounty Hunter

Bounty Hunter, oyundaki suçluları yakalayarak ödül kazanmanızı sağlar.

• Nasıl Başlanır: Rhodes, Tumbleweed, ya da diğer şehirlerdeki Bounty Board'lardan lisans satın alarak başlayabilirsiniz.
  • Görevler: 1 Yıldızlı , 2 yıldızlı , 3 yıldızlı ve legendary olarak 4 farklı görev türü vardır. (Legendary olanı 40 dakikada bir kere yapabilirsiniz. Her yaptığınızda zorluk artar)
  • Ödüller: Görevleri tamamladıkça altın, para ve deneyim puanı kazanırsınız.
  • Uzmanlık: Daha yüksek Bounty Hunter görevlerinde daha tehlikeli ve ödüllü hedefler peşinde koşabilirsiniz.

2. Trader (Tüccar)

Trader olarak vahşi doğadan topladığınız hayvan postlarını ve diğer malzemeleri satabilirsiniz.

• Nasıl Başlanır: Cripps ile konuşarak ve bir kasaptan satın alarak başlayabilirsiniz.
  • Görevler: Hayvanları avlayıp Cripps'e verirsiniz o da işleyip size ürün olarak verir. Sizde o işlenmiş ürünleri teslimat ile satarsınız (Uzun ve kısa olarak 2 teslimat vardır)
  • Ödüller: Görevleri tamamladıkça para ve deneyim puanı kazanırsınız.
  • Uzmanlık: Trader mesleğinde geliştikçe daha büyük at arabası alırsınız. Daha büyük at arabası ile daha büyük teslimatlar yapabilirsiniz.

3. Collector

Koleksiyoncu olarak antika eşyalar, mücevherler ve diğer değerli nesneleri toplayarak satabilirsiniz.

• Nasıl Başlanır: Madam Nazar ile tanışarak Collector's Bag (Koleksiyon Çantası) satın alarak başlayabilirsiniz.
  • Görevler: Haritada çeşitli yerlerde gizlenmiş koleksiyon eşyalarını bulmak ve Koleksiyon setlerini tamamlamak.
  • Ödüller: Koleksiyon setlerini tamamlayarak yüksek meblağlarda para kazanabilirsiniz.
  • Uzmanlık: Özel haritalar ve araçlar kullanarak daha hızlı ve verimli toplayıcılık yapabilirsiniz.

4. Moonshiner

Moonshiner olarak kendi içki imalathanenizi kurup, yasa dışı içki üretebilirsiniz.

• Nasıl Başlanır: Tüccar mesleğinde ilerledikten sonra Cripps ve Maggie Fike ile konuşarak başlayabilirsiniz.
  • Görevler: İçki üretmek, geliştirmek ve çeşitli teslimat görevleri yapmak.
  • Ödüller: Ürettiğiniz içkileri satarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca kendi barınızda arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz.
  • Uzmanlık: Barınızı ve içkilerinizi geliştirerek daha kaliteli ürünler üretebilirsiniz.

5. Naturalist

Doğa bilimci olarak vahşi doğadaki hayvanları inceleyebilir ve örnekler toplayabilirsiniz.

• Nasıl Başlanır: Harriet Davenport ile tanışarak Naturalist Kit (Doğa Bilimci Kiti) satın alarak başlayabilirsiniz.
  • Görevler: Hayvanları incelemek, örnek almak ve nadir türlerin peşine düşmek.
  • Ödüller: Topladığınız örnekleri Harriet’e satarak para kazanabilir ve çeşitli iksirler yapabilirsiniz. (5 Naturalist seviyesine ulaşınca efsanevi hayvan haritasını elde edersiniz)
  • Uzmanlık: Daha nadir ve tehlikeli hayvan türlerini inceleyerek özel ödüller kazanabilirsiniz.

İpucu​

• Ekipman ve Yetenekler: Her meslek için özel ekipmanlar ve yetenekler edinin. Böylelikle daha hızlı yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun zamandır büyük bir güncelleme gelmedi hatta büyük güncelleme en son 2022 yılında geldi. Sadece geçtiğimiz nisan ayında hata düzeltmesi için güncelleme geldi.
Bu Rockstar'ın umursamazlığı delirtecek işte beni. Sadece at sürerek 60-70 saat harcadık arkadaşlarla. Birazcık içerik ekleseler dünyanın en iyi online oyunu olabilir ama yapmıyor adamlar. GTA Online'a gelen içeriğin %10'u buna da gelse keşke.

Bu Rockstar'ın umursamazlığı delirtecek işte beni. Sadece at sürerek 60-70 saat harcadık arkadaşlarla. Birazcık içerik ekleseler dünyanın en iyi online oyunu olabilir ama yapmıyor adamlar. GTA Online'a gelen içeriğin %10'u buna da gelse keşke.
Keşke ama GTA6 ile aynı dönemler içinde olduğu için şanssız sadece. Şuan sadece her hafta belirli mesleklerin görevlerine xp ve para etkinliği koyuyor.

Keşke ama GTA6 ile aynı dönemler içinde olduğu için şanssız sadece. Şu an sadece her hafta belirli mesleklerin görevlerine XP ve para etkinliği koyuyor.

Şu GTA 6'nın başarısız çıkmasını o kadar istiyorum ki anlatamam. Her yerde adını duymaktan irite oldum artık. 10 yıldır her yerde bir GTA 6 haberi. Umarım yüzyılın balonu olur ve bir daha GTA adına oyun görmeyiz.

Sadece Enis Kirazoğlu'nun bile 3 videosundan birinin başlığı GTA 6 hakkında, adamı takibi bu yüzden bıraktım mesela.

RDR serisinin geri kalmasının sebebi GTA'dır ayrıca. 50 milyon satan oyuna Update yapmıyorlar.

Şu GTA 6'nın başarısız çıkmasını o kadar istiyorum ki anlatamam. Her yerde adını duymaktan irite oldum artık. 10 yıldır her yerde bir GTA 6 haberi. Umarım yüzyılın balonu olur ve bir daha GTA adına oyun görmeyiz.

Sadece Enis Kirazoğlu'nun bile 3 videosundan birinin başlığı GTA 6 hakkında, adamı takibi bu yüzden bıraktım mesela.

RDR serisinin geri kalmasının sebebi GTA'dır ayrıca. 50 milyon satan oyuna Update yapmıyorlar.
Birazda rockstarın para gözlüğü kaç senedir GTA5 üzerinden para sağıyorlar. Ayrıca GTA5 hikayesi kadar rezil bi hikaye görmedim GTA serisinin yüz karası olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı