İmam hatip liselerine gidilir mi?

Ben bugün öğrendim ki LGS puanım 335 ve nitelikli lise olarak sadece imam hatiplere gidebiliyorum. Sizce not ortalamamla mahalle okuluna mı gitmeliyim (Anadolu lisesi), yoksa imam hatip lisesine mi?

Ek olarak Kuran-ı Kerim öğrenmek istiyorsan senin için faydalı olabilir. Ama hangi derslere daha çok önem veriliyor bilmiyorum.

Ben bugün öğrendim ki LGS puanım 335 ve nitelikli lise olarak sadece imam hatiplere gidebiliyorum. Sizce not ortalamamla mahalle okuluna mı gitmeliyim (Anadolu lisesi), yoksa imam hatip lisesine mi?
Bu tamamen size bağlı eğer eğitiminizi dini odaklı almak istiyorsanız çok faydası olur eğer amacınız başka ise adrese dayalı bir okul tercihinde bulunabilirsiniz.

Nitelikli olan, ekosistemi sağlıklı olan bir okul ise İmam Hatibe gidebilirsin. Ama düşük puanlı öğrencilerin mecburiyetten gittiği suç yuvasına dönüşen okul ise gitme. Dine yakınlaşmaktan çok uzaklaşırsın.

İmam Hatip den mezun oldum ve 2 yıl kuran dan kaldım. Hocaların dengesiz olması sonucu bizim diploma puanlarımız düştü Anadolu lisesini tercih etmeni öneririm.

Dini bilgilerin geliştirmek, müezzin, imam olmak istersen gidilebilir. Güzel hizmetlerdir bunlar.

Bu liseden, mühendislik üniversitesine de gidersin lakin bir anlamı olmaz. Çünkü ağırlıklı olarak dinimizi öğreten konuları işlenir hep. Senin diğer dersleri öğrenmen biraz zor olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı