Imola GP'de kazanan Verstappen

O kaza kesinlikle Bottas'ın hatası. Bakalım kaç ceza puanı alacak?
Beyaz çizgi vardı pitten çıkıp piste giren pilotların kullandığı yarış çizgisiydi o. Bottas çizginin üzerine gelince Russell'a alan kalmadı onunda sağ taraftaki lastikleri çimlere girince kaza kaçınılmaz oldu. Bana göre de kaza Bottas'ın suçu. Russell'dan atak yemeye de utanmıyor bir de adamı suçluyor.

Beyaz çizgi vardı pitten çıkıp piste giren pilotların kullandığı yarış çizgisiydi o. Bottas çizginin üzerine gelince Russell'a alan kalmadı onunda sağ taraftaki lastikleri çimlere girince kaza kaçınılmaz oldu. Bana göre de kaza Bottas'ın suçu. Russell'dan atak yemeye de utanmıyor bir de adamı suçluyor.
Bottas içeriyi aldığında Russell arkadan dışarıya geçmeye karar verdi. Frenajda Bottas bir anda dışarıyı zorlayınca kazaya sebep oldu. Frenajda yer değiştirmek yasak. Bahreyn'deki Vettel ile Ocon'un kazasına benziyor kural açısından.

Bottas kazada Russell'ı suçlamış ve orta parmak işareti yaptı Russell'a. Russell'da onun kaskına vurdu, sular ısınıyor, loser seneye kesin yolcu. Bıktık, usandık bu memurdan.

Bottas Verstappen'e 3.lük koltuğuna oturup "Senin yerine oturdum." dediğinden beri sevmemeye başladım ki şu an Verstappen'e yetişemiyor bile. 🤣
O kaza kesinlikle Bottas'ın hatası. Bakalım kaç ceza puanı alacak?

Kesinlikle katılıyorum, adama yer bırakmayıp kaza yaptırdığı yetmiyormuş gibi üstüne o malum hareketi yapıyor.

Biriniz de çıkıp bu adam ceza aldı unuttun herhalde demiyor. 😃
Cezalar yarış sonrası verildiğinden haberi olmayabilir, normal bence.

Bottas-Russell kazasında kimseye ceza çıkmamış, yarış olayı olarak değerlendirilmiş. Sanırım Williams ve Mercedes birbirleriyle konuşup hallettiler.

Senna bu salak saçma kuralları görseydi, sopayla kovalardı bunları...
Anladığım kadarıyla hareketli starttan önceki turda spin attıktan sonra yerini geri alamamasından ötürü pitten başlaması gerekiyormuş. Yarış içinde cezası 10 saniye stop/go cezasıymış fakat yarıştan sonra verildiği için 30 saniyeye dönmüş.

Geri
Yukarı